خبر
سیمان و بتن  
کارشناس صنعت سیمان تاکید کرد:

دو اتفاق مثبت پیش روی سیمانی‌ها

می متالز - نکته مثبت در خصوص سیمانی‌ها، برنامه دولت برای احداث مسکن ملی در استان‌های مختلف است.

به گزارش می متالز، بعضی تحلیلگران معتقدند برخی اتفاقات احتمالی همچون افزایش نرخ گازوییل و حامل‌های انرژی و کاهش بودجه عمرانی در سال ۹۹، ریسکی برای صنعت سیمان خواهد بود.

علی محمد بد کارشناس صنعت سیمان در این خصوص بیان کرد: افزایش نرخ احتمالی گازوییل و هزینه حمل یا هر افزایش هزینه‌ای که بهای تمام شده سیمان را افزایش دهد، ریسک سرمایه‌گذاری در صنعت سیمان محسوب نمی‌گردد؛ چراکه در صورت افزایش بهای تمام شده سیمان، نرخ فروش هم متناسب با افزایش هزینه‌ها تعدیل خواهد شد.

وی افزود: در بازارهای جهانی معمولا نرخ سیمان با نرخ فولاد ارتباط دارد و قیمت فولاد حدودا ۶ برابر سیمان است. قیمت سیمان در بازارهای جهانی در حال حاضر چند برابر نرخ سیمان در بازار داخلی ما است. با درنظر گرفتن اختلاف معنادار قیمت سیمان ایران با قیمت های جهانی، افزایش قیمت سیمان، اتفاق عجیبی نیست. سیمانی ها به دنبال افزایش قیمت سیمان هستند و افزایش هزینه های تولید، زمینه ای برای اصلاح سریع تر نرخ سیمان خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که «آیا بعد از افزایش قیمت بنزین، احتمال افزایش تورم در ماه های آینده، تقاضای سیمان در بازار داخل را افزایش نداده است؟» گفت: تقاضای سیمان در بازار داخل تحت تاثیر تورم احتمالی رشد نداشته و فعلا روند تقاضا، عادی و منطقی است.

وی اضافه کرد: نکته مثبت در خصوص سیمانی ها، برنامه دولت برای احداث مسکن ملی در استان های مختلف است. این طرح تقاضای سیمان در بازار داخل را افزایش داده و اثر مطلوبی بر فروش سیمانی ها خواهد داشت. البته با توجه به احتمال افزایش کرایه های حمل، شرکت های سیمانی که به بازار مصرف نزدیک تر باشند، اوضاع بهتری خواهند داشت.

کد خبر: 69242
تاریخ: 1398/09/09 - 15:59
منبع: بورس نیوز

صنعت سیمان  علی محمد بد  قیمت بنزین  مسکن ملی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 افزایش غیرمنتظره قیمت مسکن؛

وضعیت نابسامان بازار مسکن در زنجان/ گرانی آهن آلات به افزایش قیمت مسکن در زنجان دامن زد

می متالز - بازار مسکن زنجان بعد از افزایش قیمت بنزین به دلیل افزایش قیمت آهن آلات و برخی از مصالح ساختمانی دچار شوک افزایش قیمت شد و باز هم به کما رفت.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت:

محتکران لاستیک منتظر برخورد باشند

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه عدم عرضه لاستیک در بازار مصداق احتکار است، گفت: خودداری از عرضه کالا به بازار پس از افزایش قیمت بنزین مصداق تخلف است و با آن ها برخورد می‌شود.
 

رشد اقتصادی متاثر می‌شود؟

می متالز - سیاست‌گذاران اقتصادی از ابتدای سال جاری اصلاح قیمت‌های انرژی را دنبال می‌کردند. برای این منظور، اهداف متعددی از جمله کاهش مصرف انرژی، کسب درآمد برای جبران کسری بودجه، کاهش بی‌عدالتی در مصرف انرژی، کمک به اقشار پایین جامعه و ... مطرح می‌شد.
 امروز، در جلسه هیات دولت؛

کاهش مصرف بنزین امکان صادرات را افزایش می‌دهد

می متالز - رئیس‌جمهوری گفت: مصرف بنزین در هفته‌های اخیر به‌ طور میانگین ۲۰ میلیون لیتر کاهش یافته و خبر خوشی برای مردم و به معنای خودکفایی است و نشان می‌دهد می‌توانیم صادرات بنزین را افزایش دهیم.
 وزیر صمت:

آثار تورمی بنزین بر کالاها کم است/ موافق افزایش قیمت خودرو نیستم

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: آثار تورمی اصلاح قیمت بنزین روی کالاها نسبت به خدمات تاثیر کمتری داشته است.
 

وزیرصنعت از بهانه جویی و سنگ اندازی بانک‌ها برای تولیدکنندگان خبر داد

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که حدود ۲ هزار تریلیون تومان نقدینگی در کشور وجود دارد که غیر مولد است؛ گفت که رابطه میان تولید کنندگان و بانک ها " پر دغدغه " است و بیشترین گله مندی از عدم همراهی بانک ها و سنگ اندازی آن‌ها است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما