خبر
آهن و فولاد   بورس و سهام  
کارشناس صنعت فولاد تاکید کرد:

نرخ فولادی‌ها منطقی‌تر شد

می متالز - زمزمه احتمال افزایش نرخ گازوییل و جو روانی ناشی از افزایش هزینه های حمل و نقل سبب افزایش تقاضای محصولات فولادی در بازار و پر کردن ظرفیت خالی انبارها شده است.

به گزارش می متالز، با وجود آنکه قیمت های جهانی محصولات فولادی رشد نداشته، قیمت محصولات فولادی در بورس کالا افزایش محسوسی داشته است.

نعمت الله محسنی کارشناس صنعت فولاد در خصوص دلایل افزایش قیمت محصولات فولادی در بورس کالا بیان کرد: تقاضای محصولات فولادی در بازار داخل افزایش داشته و این افزایش تقاضا، افزایش قیمت ها را در پی داشته است؛ اما نکته حایز اهمیت این است که قیمت محصولات فولادی پایین تر از قیمت های جهانی بوده و شیب صعودی قیمت محصولات فولادی، در واقع قیمت ها را منطقی تر و واقعی تر کرده است. اما قیمت محصولات فولادی هنوز هم از قیمت واقعی و جهانی کمتر است.

وی افزود: البته زمزمه احتمال افزایش نرخ گازوییل و جو روانی ناشی از افزایش هزینه های حمل و نقل سبب افزایش تقاضای محصولات فولادی در بازار و پر کردن ظرفیت خالی انبارها شده است. با توجه به اینکه تغییری در سطح تقاضای واقعی مصرف ایجاد نشده، در صورت ثبات قیمت های جهانی، احتمالا روند افزایش تقاضا تداوم نخواهد داشت.

محسنی در رابطه با پیش بینی روند قیمت محصولات فولادی گفت: فعلا نمی توان پیش بینی کرد افزایش قیمت ها تداوم خواهد داشت یا نه؛ اما مشکلی بر سر راه تولید فولاد ایران نیست و به نظر می رسد تولید و فروش ۲۸ میلیون تن فولاد در سال جاری، محقق خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

خودداری کارخانجات فولاد از اجرای تن - کیلومتر

می متالز - یک فعال بخش حمل و نقل کالا پیشنهاد داد سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به صورت سراسری نرخ حداقلی (کف قیمت) یعنی همان تن کیلومتر را از طریق وب سرویس در مسافت‌های مختلف در سیستم بارنامه نویسی شرکت‌ها اعمال نموده تا شرکت‌ها نتوانند زیر نرخ مصوب بارنامه صادر کنند.
 امروز رقم می خورد؛

عرضه ۹۱ هزار تن شمش بلوم در تالار نقره ای

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز چهارشنبه ۱۸ تیرماه میزبان عرضه ۹۱ هزار تن شمش بلوم، یک هزار و یک تن سبد شمش بلوم، ۴۰ تن مس مفتول و ۵ کیلوگرم شمش طلا است.
 

صنعت فولاد کره و مشکلات همزمان

می متالز - صنعت فولاد کره جنوبی در حال حاضر با دو مشکل بطور همزمان دست به گریبان است.
 

ترکیه تعرفه گمرگی محصولات فولادی را افزایش داد

می متالز - دولت ترکیه با هدف حمایت از تولیدات داخلی تعرفه گمرگی 400 محصول از جمله محصولات فولادی را افزایش داد.
 مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس:

دستیابی به ظرفیت اسمی، هدف نخست صبا فولاد است

می متالز - مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس گفت: کمبود مواد اولیه، خرابی خط تولید، توقفات پیاپی، در سال‌های بهره‌برداری مانع از دستیابی شرکت برای رسیدن به ظرفیت اسمی شده‌اند اما در سال جاری با توجه به تمهیدات اندیشیده شده، قصد داریم به ظرفیت اسمی خود یعنی تولید 1.5 میلیون تن بریکت گرم دست یابیم.
 

فولاد، هفته‌ای پرالتهاب را پشت‌سر گذاشت

می متالز - در این گزارش، تحولات هفتگی صنعت فولاد کشور بررسی شده است. این گزارش به بررسی شرایط صنعت فولاد در دومین هفته تیرماه اختصاص دارد. استمرار ابطال معاملات شمش فولادی ازسوی بورس کالا بدترین خبری است که در هفته گذشته منتشر شد. این ابطال به‌زودی پیامدهای خود را در بازار فولاد نشان می‌دهد و به تشدید التهابات منجر می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما