خبر
آهن و فولاد   بورس و سهام  
کارشناس صنعت فولاد تاکید کرد:

نرخ فولادی‌ها منطقی‌تر شد

می متالز - زمزمه احتمال افزایش نرخ گازوییل و جو روانی ناشی از افزایش هزینه های حمل و نقل سبب افزایش تقاضای محصولات فولادی در بازار و پر کردن ظرفیت خالی انبارها شده است.

به گزارش می متالز، با وجود آنکه قیمت های جهانی محصولات فولادی رشد نداشته، قیمت محصولات فولادی در بورس کالا افزایش محسوسی داشته است.

نعمت الله محسنی کارشناس صنعت فولاد در خصوص دلایل افزایش قیمت محصولات فولادی در بورس کالا بیان کرد: تقاضای محصولات فولادی در بازار داخل افزایش داشته و این افزایش تقاضا، افزایش قیمت ها را در پی داشته است؛ اما نکته حایز اهمیت این است که قیمت محصولات فولادی پایین تر از قیمت های جهانی بوده و شیب صعودی قیمت محصولات فولادی، در واقع قیمت ها را منطقی تر و واقعی تر کرده است. اما قیمت محصولات فولادی هنوز هم از قیمت واقعی و جهانی کمتر است.

وی افزود: البته زمزمه احتمال افزایش نرخ گازوییل و جو روانی ناشی از افزایش هزینه های حمل و نقل سبب افزایش تقاضای محصولات فولادی در بازار و پر کردن ظرفیت خالی انبارها شده است. با توجه به اینکه تغییری در سطح تقاضای واقعی مصرف ایجاد نشده، در صورت ثبات قیمت های جهانی، احتمالا روند افزایش تقاضا تداوم نخواهد داشت.

محسنی در رابطه با پیش بینی روند قیمت محصولات فولادی گفت: فعلا نمی توان پیش بینی کرد افزایش قیمت ها تداوم خواهد داشت یا نه؛ اما مشکلی بر سر راه تولید فولاد ایران نیست و به نظر می رسد تولید و فروش ۲۸ میلیون تن فولاد در سال جاری، محقق خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل شرکت نیکان پروفیل:

تسهیل در امر صادرات، نگرانی تولیدکنندگان را کاهش داد

می متالز - مدیرعامل شرکت نیکان پروفیل گفت: در یکی دو سال اخیر صادرات لوله و پروفیل فولادی مشروط به کسب مجوز از وزارت صمت و گمرک شده بود که همین امر ضمن طولانی کردن روند اداری، به افزایش نگرانی تولیدکنندگان در اجرای تعهدات صادراتی منجر می‌شد اما خوشبختانه با صدور بخش نامه جدید از سوی وزارت خانه مبنی بر عدم نیاز به اخذ مجوز برای این امر، تولیدکنندگان می‌توانند با اطمینان خاطر بیشتری به صادرات مبادرت ورزند.
 

معامله 360 تنی مفتول مس در بورس کالا

می متالز - امروز 11 آذر ماه در تالار صنعتی بورس کالای 340 تن مفتول مس معامله شد و شاهد افزایش قیمت مفتول مس نسبت به هفته گذشته بودیم.
 این پتروشیمی بدون تغییر ماند؛

رشد نامحسوس نرخ پایه عرضه "شفن"

می متالز - نرخ پایه عرضه این محصول با رشد نامحسوس در مقایسه با هفته معاملاتی قبل به ۴۰ میلیون و ۴۵۸ هزار ریال و ارزش معامله اسید استیک به ۵۰ میلیارد و ۲۴۸ میلیون ریال رسید.
 نگاهی به عملکرد پتروشیمی جاده شازند؛

"شاراک" روند صعودی را از دست داد

می متالز - ارزش معاملات این محصول با توجه به کاهش ۲.۸۵۰ تنی حجم معاملات به ۳۷۵ میلیارد و ۱۷۲ میلیون ریال رسید.
 تداوم کاهش فروش پلی اتیلن سنگین؛

نوار فروش پلی‌اتیلن سبک "شکبیر" قطع نشد

می متالز - نرخ این محصول با کاهش ۲.۶ درصدی در مقایسه با هفته قبل به ۹۸.۲۰۹ میلیون ریال در هر تن رسید و ارزش معاملات آن به ۲۱۸ میلیارد و ۶۱۳ میلیون ریال رسید.
 تقاضایی برای پارازیلین نیامد!

ترمز پتروشیمی برزویه کشیده شد

می متالز - این هفته نیز همانند هفته‌های گذشته تقاضایی برای پارازایلین پتروشیمی برزویه نبود و این شرکت در این هفته نیز موفق به فروش این محصول خود نشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما