خبر
نفت  

طرح دو فوریتی ۱۳۰ نماینده مجلس در مورد افزایش قیمت بنزین منتشر شد + متن

می متالز - طرح دوفوریتی ۱۳۰ نماینده مجلس مبنی بر ممنوعیت افزایش قیمت کالا و خدمات ناشی از طرح مدیریت مصرف سوخت در ۸ ماده تهیه و به لاریجانی داده شد.

به گزارش می متالز، طرح دوفوریتی 130 نماینده مجلس مبنی بر ممنوعیت افزایش قیمت کالا و خدمات ناشی از طرح مدیریت مصرف سوخت، تهیه و به لاریجانی داده شد.

در این طرح، ضمن تاکید بر واریز همه مبلغ ناشی از مابه‌تفاوت مدیریت مصرف سوخت به حساب خانوارهای مشمول یارانه‌‌ها، مشوق‌هایی برای رانندگانی که در مصرف بنزین صرفه‌جویی کنند، اعلام شده است.

متن کامل طرح:

مقدمه (دلایل توجیهی):

با توجه به طرح مدیریت مصرف سوخت و تأثیر مستقیم و غیرمستقیم این طرح بر روی قیمت کالا و خدمات جهت جلوگیری از افزایش غیراصولی قیمت‌ها و نظارت دقیق و نحوه کنترل بازار و نظارت بر منابع و درآمدهای حاصل از مدیریت مصرف سوخت و منابع حاصل از صرفه‌جویی سوخت و نظارت بر مصارف و واریزی به حساب خانوارهای مشمول این طرح .

عنوان طرح: ممنوعیت افزایش قیمت کالا و خدمات ناشی از طرح مدیریت مصرف سوخت

موضوع طرح:

ماده 1: با توجه به طرح مدیریت مصرف سوخت و تأثیر افزایش قیمت بنزین بر قیمت کالا و خدمات هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون ممنوع است.

ماده 2: هرگونه افزاش قیمت کالا و خدمات بدون تصویب هیات وزیران مشمول جریمه 3 تا 5 برابر مقدار قیمت افزایش یافته نسبت به قیمت‌های قبل از طرح مدیریت مصرف سوخت می‌باشد.

ماده 3: صدردرصد منابع و درآمدهای حاصله از مدیریت منابع سوخت به حساب خانوارهای مشمول قانون هدفمندی یارانه‌ها واریز شود.

ماده 4: وزارت نفت با همکاری سازمان برنامه و بودجه مکلف است ماهانه گزارش میزان درآمد حاصل از مدیریت مصرف سوخت و درآمد ناشی از صرفه‌جویی سوخت را به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گزارش دهد.

ماده 5: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است میزان واریزی به حساب خانواده‌‌های مشمول قانون هدفمندی یارانه‌ها و میزان واریزی حاصل از صرفه‌جویی مصرف سوخت به حساب خانواده‌های کم‌درآمد و خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی را ماهانه به نمایندگان مجلس گزارش دهد.

تبصره: هرگونه تخلف در گزارش منابع و درآمدها و همچنین واریزی‌های فوق‌الذکر مشمول مجازات درجه 7 تعزیری می‌باشد.

ماده 6: تمامی مسئولان اجرایی و قضایی مکلف به نظارت حداکثری و برخورد قانونی با متخلفان بوده و هرگونه کوتاهی و عدم نظارت در برخورد با متخلفان از طرف مسئولان اجرایی و قضایی مشمول مجازات درجه 7 تعزیری خواهد شد.

ماده 7: میزان افزایش بهای خدمات و کالاهایی که به صورت مستقیم تحت تأثیر افزایش قیمت سوخت(بنزین) قرار می‌گیرد با تصویب هیئت وزیران مجاز می‌باشد و وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است قیمت کالا و خدمات را به صورت هفتگی اعلام عمومی نماید.

ماده 8: دولت مکلف است سالیانه 100 لیتر بنزین (هر 6 ماه یک بار) به عنوان هدیه کارت سوخت خودروها، ویژه کم‌مصرف‌ها را به قیمت 1500 تومان شارژ کند.

کد خبر: 69293
تاریخ: 1398/09/09 - 20:20
منبع: بورس پرس

افزایش قیمت بنزین 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزیر صنعت، معدن و تجارت:

محتکران لاستیک منتظر برخورد باشند

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه عدم عرضه لاستیک در بازار مصداق احتکار است، گفت: خودداری از عرضه کالا به بازار پس از افزایش قیمت بنزین مصداق تخلف است و با آن ها برخورد می‌شود.
 نماینده مجلس با اعلام ویژگی های بودجه ۹۹ خبر داد:

قیمت های پیشنهادی مجلس برای بنزین سال آینده و افزایش حقوق کارمندان

می متالز - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اعلام ویژگی های بودجه ۹۹ از احتمال بنزین۱۵۰۰، ۱۸۰۰ یا ۲ هزار تومانی و حذف دو نرخی بودن بنزین در بودجه سال آینده و افزایش حقوق کارمندان خبر داد.
 

معاون وزیر کشور درباره زمان اطلاع روحانی از افزایش قیمت بنزین توضیح داد

می متالز - معاون سیاسی وزیر کشور اعلام موضع درباره اطلاع سه روز قبل رئیس جمهور از اجرای افزایش قیمت بنزین را تکذیب کرد.
 

ثبت بیش از ۱۱۹ هزار مورد بازرسی از واحد‌های صنفی در اردبیل/ تشدید نظارت ها تداوم می یابد

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از ثبت بیش از ۱۱۹ هزار مورد بازرسی از واحد‌های صنفی، توزیعی و تولیدی در استان اردبیل خبر داد.
 وزیر صمت:

کرایه حمل و نقل پایه گازوییلی نباید افزایش یابد

می متالز - به گفته وزیر صمت افزایش قیمت بنزین باعث افزایش قیمت در حوزه حمل و نقل شده که این افزایش قیمت به جهت اینکه نرخ گازوییل ثابت است نباید در همه سیستم حمل و نقل اتفاق بیفتد.
 بررسی تاثیر افزایش قیمت بنزین بر قیمت کالاها

اکبریان: با مردم درست برخورد و رفتار کنیم

می متالز - رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر این که «باید با مردم درست برخورد و رفتار کنیم» گفت:‌ از گذشته قیمت کالا به دلار و بنزین ارتباط داشته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما