خبر
نفت  

طرح دو فوریتی ۱۳۰ نماینده مجلس در مورد افزایش قیمت بنزین منتشر شد + متن

می متالز - طرح دوفوریتی ۱۳۰ نماینده مجلس مبنی بر ممنوعیت افزایش قیمت کالا و خدمات ناشی از طرح مدیریت مصرف سوخت در ۸ ماده تهیه و به لاریجانی داده شد.

به گزارش می متالز، طرح دوفوریتی 130 نماینده مجلس مبنی بر ممنوعیت افزایش قیمت کالا و خدمات ناشی از طرح مدیریت مصرف سوخت، تهیه و به لاریجانی داده شد.

در این طرح، ضمن تاکید بر واریز همه مبلغ ناشی از مابه‌تفاوت مدیریت مصرف سوخت به حساب خانوارهای مشمول یارانه‌‌ها، مشوق‌هایی برای رانندگانی که در مصرف بنزین صرفه‌جویی کنند، اعلام شده است.

متن کامل طرح:

مقدمه (دلایل توجیهی):

با توجه به طرح مدیریت مصرف سوخت و تأثیر مستقیم و غیرمستقیم این طرح بر روی قیمت کالا و خدمات جهت جلوگیری از افزایش غیراصولی قیمت‌ها و نظارت دقیق و نحوه کنترل بازار و نظارت بر منابع و درآمدهای حاصل از مدیریت مصرف سوخت و منابع حاصل از صرفه‌جویی سوخت و نظارت بر مصارف و واریزی به حساب خانوارهای مشمول این طرح .

عنوان طرح: ممنوعیت افزایش قیمت کالا و خدمات ناشی از طرح مدیریت مصرف سوخت

موضوع طرح:

ماده 1: با توجه به طرح مدیریت مصرف سوخت و تأثیر افزایش قیمت بنزین بر قیمت کالا و خدمات هرگونه افزایش قیمت کالا و خدمات پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون ممنوع است.

ماده 2: هرگونه افزاش قیمت کالا و خدمات بدون تصویب هیات وزیران مشمول جریمه 3 تا 5 برابر مقدار قیمت افزایش یافته نسبت به قیمت‌های قبل از طرح مدیریت مصرف سوخت می‌باشد.

ماده 3: صدردرصد منابع و درآمدهای حاصله از مدیریت منابع سوخت به حساب خانوارهای مشمول قانون هدفمندی یارانه‌ها واریز شود.

ماده 4: وزارت نفت با همکاری سازمان برنامه و بودجه مکلف است ماهانه گزارش میزان درآمد حاصل از مدیریت مصرف سوخت و درآمد ناشی از صرفه‌جویی سوخت را به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گزارش دهد.

ماده 5: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است میزان واریزی به حساب خانواده‌‌های مشمول قانون هدفمندی یارانه‌ها و میزان واریزی حاصل از صرفه‌جویی مصرف سوخت به حساب خانواده‌های کم‌درآمد و خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی را ماهانه به نمایندگان مجلس گزارش دهد.

تبصره: هرگونه تخلف در گزارش منابع و درآمدها و همچنین واریزی‌های فوق‌الذکر مشمول مجازات درجه 7 تعزیری می‌باشد.

ماده 6: تمامی مسئولان اجرایی و قضایی مکلف به نظارت حداکثری و برخورد قانونی با متخلفان بوده و هرگونه کوتاهی و عدم نظارت در برخورد با متخلفان از طرف مسئولان اجرایی و قضایی مشمول مجازات درجه 7 تعزیری خواهد شد.

ماده 7: میزان افزایش بهای خدمات و کالاهایی که به صورت مستقیم تحت تأثیر افزایش قیمت سوخت(بنزین) قرار می‌گیرد با تصویب هیئت وزیران مجاز می‌باشد و وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است قیمت کالا و خدمات را به صورت هفتگی اعلام عمومی نماید.

ماده 8: دولت مکلف است سالیانه 100 لیتر بنزین (هر 6 ماه یک بار) به عنوان هدیه کارت سوخت خودروها، ویژه کم‌مصرف‌ها را به قیمت 1500 تومان شارژ کند.

کد خبر: 69293
تاریخ: 1398/09/09 - 20:20
منبع: بورس پرس

افزایش قیمت بنزین 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

عمل به تعهدات اولویت خودروسازان باشد

می متالز - عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید: پیش فروش خودرو کمبود نقدینگی خودروسازان را جبران می‌کند و این شرکت‌ها باید عمل به تعهدات را در اولویت دستور کاری خود قرار دهند.
 

تقاضای سفرهای ریلی در مسیر خراسان افزایش یافته است

می متالز - مدیرکل راه آهن خراسان گفت: با وجود بهبود کیفیت خدمات ارائه شده در شبکه حمل و نقل ریلی مسافر، تقاضای سفر از طریق قطار در مسیرهای منتهی به مشهد افزایش یافته است.
 

روزانه پرونده یکصد واحد متخلف در مازندران به تعزیرات ارسال می‌شود

می متالز - رییس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: با اجرای طرح تشدید بازرسی از صنوف که پس از سهمیه‌بندی بنزین در استان آغاز شد به طور میانگین روزانه حدود یکصد واحد صنفی متخلف شناسایی و پرونده آنها برای صدور حکم به تعزیرات حکومتی ارسال می‌شود.
 

لزوم پیگیری قانونی سهم حمل و نقل عمومی از محل افزایش قیمت بنزین

می متالز - رییس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران به لزوم پیگیری قانونی سهم حمل و نقل عمومی از محل افزایش قیمت بنزین تاکید کرد.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان:

بنزین‌ فروشی علنی انجام می‌شود

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: بنزین‌فروشی در زنجان به صورت علنی انجام می‌شود.
 رئیس سازمان صنعت مازندران عنوان کرد؛

شناسایی 3600 واحد متخلف در طرح تشدید بازرسی از بازار مازندران

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: از زمان اجرای طرح تشدید روزانه بازرسی در استان تا 30 آذرماه، 3 هزار و 620 پرونده تخلف تشکیل شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما