خبر
آهن و فولاد   ریخته گری  

افزایش سطح کیفی تختال‌های فولاد مبارکه

می متالز - با پایان یافتن تعمیرات اساسی ماشین ریخته‌گری شمارۀ 2، کیفیت تختال‌های تولیدی در این ماشین ازنظر به حداقل رسیدن عیوب سطحی و داخلی محصول افزایش یافت.

به گزارش می متالز، کامران مرادی، رئیس تعمیرات ریخته‌گری، با اعلام این خبر افزود: به‌منظور دستیابی به اهداف شرکت در تولید محصولات کیفی و حفظ و افزایش قابلیت صادراتی محصول و نظر به اینکه تولید عمدۀ تختال‌های خاص و صادراتی با ماشین شمارۀ 2 ریخته‌گری انجام می‌پذیرد، برنامۀ تعمیرات اساسی ماشین در دستور کار قرار گرفت.
در همین خصوص کارشناس تعمیرات ریخته‌گری نیز گفت: لوله‌های مدار آب ثانویه ماشین به دلیل PH بالای آب و به‌مرور زمان دچار گرفتگی و کاهش قطر شده بودند که این امر موجب عدم تأمین میزان مناسب آب در سرعت‌های زیاد و اثرگذاری بر شمش تولیدی و کاهش کیفیت آن می‌شد.
مهدی کریمی در همین خصوص افزود: به‌دلیل دسترسی نامناسب به لوله‌های آب ثانویه با برنامه‌ریزی قبلی و آماده‌سازی انجام‌شده، لوله‌های مذکور تعویض شد.
 وی با بیان این‌که این فعالیت به‌صورت شبانه‌روزی و در زمان پیش‌بینی‌شده انجام شد، گفت: تعمیر اساسی اسیلاتورهای هر دو خط، سرویس کلیۀ سگمنت‌ها، الاینمنت خط غلتکی، سرویس اساسی ماشین‌های برش و مارک‌زنی از دیگر فعالیت‌هایی بود که در این برنامۀ تعمیراتی انجام شد.
رئیس تعمیرات ریخته‌گری در خاتمه از همۀ کارکنان تولید و تعمیرات ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم و همچنین از پیمانکارانی که در اجرای تعمیرات مساعدت کردند، تشکر و قدردانی نمود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سومین سال پربار بهره‌برداری از ماشین ریخته‌گری شمارۀ 5

می متالز - سیزدهم آبان ماه سالروز بهره‌برداری از ماشین شمارۀ 5 ریخته‌گری است.
 

با اجرای 26 فلای تاندیش انجام شد؛ ریخته‌گری ۲۰۲ ذوب متوالی در ماشین شمارۀ ۴

می متالز - کارکنان توانمند و پرتلاش ناحیۀ فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد مبارکه توانستند با اجرای ۲۶ عملیات فلای تاندیش به رکورد ریخته‌گری ۲۰۲ ذوب متوالی در ماشین شمارۀ ۴ دست یابند.
 

رکورد ریخته‌گری مداوم به 151 ذوب رسید

می متالز - کارکنان پرتلاش ماشین ریخته‌گری شماره 5 فولاد مبارکه توانستند با انجام دادن عملیات Fly Tundish به رکورد ریخته‌گری 151 ذوب پیوسته دست یابند.
 

خروج از رکود اقتصادی منوط به رونق تولید

می متالز - رهبر معظم انقلاب در شرایطی سال ۹۸ را سال «رونق تولید» اعلام فرمودند که کشور با چالش‌های اقتصادی گوناگونی دست‌وپنجه نرم می‌کند و یکی از حساس‌ترین برهه‌های دهه‌های اخیر را پشت‌سر می‌گذارد و انتخاب این رویکرد از سوی ایشان یک تصمیم مهم و تعیین‌کننده در نبرد اقتصادی پیش‌رو است که اگر با یک عزم ملی و جهادی از سوی همه نهادها عملیاتی شود، کشور می‌تواند از پس تمامی تحریم‌ها و محدودیت‌ها به استقلال، خودکفایی و بهبود فضای اقتصادی دست یابد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما