خبر
آهن و فولاد   قراضه و بازیافت  

رشد قیمت قراضه، میلگرد ترکیه را بالا برد

می متالز - در بازار صادرات مقاطع ترکیه، عرضه کننده ها قیمت پیشنهادی را بالا بردند تا افزایش قیمت قراضه را در محصولاتشان اعمال کنند. ولی تقاضا همچنان کم است.

به گزارش می متالز، میلگرد صادراتی 420 تا 430 دلار هر تن فوب است در حال که هفته قبل 415 تا 420 دلار بود. اخیرا قیمت قراضه وارداتی در ترکیه 268.32 دلار هر تن سی اف آر شنیده شده در حالی که هفته قبل 264 دلار و اوایل نوامبر 254.8 دلار هر تن سی اف آر بود.

گرچه قیمت قراضه رو به بالاست ولی فولادسازان در ترکیه نمی توانند میلگرد را بالاتر از 420 دلار هر تن فوب بفروشند.

کد خبر: 69477
تاریخ: 1398/09/10 - 13:07
منبع: ایفنا

قراضه  میلگرد ترکیه  صادرات مقاطع ترکیه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اشتیاق ترک ها به خرید بیلت به جای قراضه/ بهبود تقاضا بازار فولاد را تاحدودی مثبت کرد

می متالز - بعد از افزایش قیمت قراضه وارداتی به ترکیه، بهای هر تن بیلت CIS با افزایش به 332 دلار فوب دریای سیاه رسید در حالیکه تقاضای کمی در بازار وجود دارد اما تولیدکنندگان قیمت ها را افزایش دادند و امیدوار به بهبود نسبی تقاضای اروپا در هفته های آتی هستند.
 

تحلیلی بر روند قیمت ها در هفته ای که گذشت

می متالز - کامودیتی ها و فلزات در پایان هفته گذشته تقریبا روند صعودی داشتند و هرچند که برخی اقلام منفی بودند اما برخی دیگر روندی مثبت در پیش گرفتند.
 اسقاط خودرو دیگر صرفه اقتصادی ندارد؛

عمر نوح قراضه‌های آهن در ایران

می متالز - یکی از راه‌های حفظ محیط زیست در صنعت فولاد، گسترش صنعت بازیافت و مدیریت آن است. برخی کارشناسان معتقد هستند که تا ۵۰ سال آینده در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته کل مواد اولیه صنایع تولیدی از محل بازیافت کالاهای مصرفی تهیه و تامین می‌شوند. در کشور ژاپن هر 5 سال یک بار و در کشورهای اروپایی هر 6 سال یک بار خودروهای تولیدی بازیافت می‌شوند و مواد آن دوباره به چرخه تولید بازمی‌گردد، این در حالی است که عمر خودرو در ایران به بالای ۲۰ سال نیز می‌رسد.
 

کاهش 5 درصدی قیمت خرید قراضه در بازار داخلی ژاپن

می متالز - قیمت خرید قراضه در بازار داخلی ژاپن حدود 5 دلار افت داشته و 172 تا 190 دلار هر تن ثبت شده است.
 

قراضه در ترکیه ارزان تر شد

می متالز - این هفته قیمت قراضه وارداتی سنگین کلاس 1 و2 خلوص 20-80 در ترکیه به 244 دلار هر تن سی اف آر رسید در حالی که هفته قبل تا 250 دلار بود. با توجه به تعطیلات عید فطر در هفته آینده انتظار می رود بازار قراضه ترکیه این مدت در سکوت باشد. از طرفی خریداران قراضه در ترکیه بیشتر تمایل به معامله قراضه اروپا دارند تا امریکا.
 

«خساپا»: نرخ فروش قطعات ارسالی تغییر کرد

می متالز - سایپا از تغییر در نرخ فروش قطعات ارسالی به شرکت مگاموتور خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما