خبر
زیرساخت ها  
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در همایش اوراسیا تاکید کرد:

ضرورت ایجاد زیرساخت های لازم برای گسترش روابط با اتحادیه اوراسیا

می متالز - حمید زادبوم، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در همایش اوراسیا گفت: این موافقتنامه فرصت گسترش روابط تجاری ایرلن با این اتحادیه را افزایش داده است و در همین راستا برنامه‌های ویژه‌ای را تا سال ۱۴۰۰ طراحی و اجرا خواهیم کرد.

به گزارش می متالز، زادبوم در همایش اوراسیا که امروز در محل دائمی نمایشگاه بین المللی برگزار شد، با اشاره به اینکه موافقتنامه موقت ترتیبات ترجیحی بین ایران و اوراسیا فرصت مناسبی برای ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا است، تاکید کرد: این همایش فرصت بسیار مناسبی است تا پس از گذشت حدود یک ماه از اجرایی شدن توافقنامه میان ایران و اتحادیه اوراسیا، صحبت ها و برنامه ریزی های لازم برای عملی کردن هر چه بهتر این توافقنامه انجام شود.

این مقام مسوول با تاکید بر ضرورت همکاری و توسعه روابط اقتصادی با این اتحادیه اظهار داشت: امروز در اولین جلسه‌ای که با وزرای اتحادیه اقتصادی اوراسیا خواهیم داشت، گفت و گو هایی را در خصوص ارائه راهکارهای لازم برای افزایش تبادلات تجاری خود با کشورهای عضو این اتحادیه انجام خواهیم داد.

وی بیان کرد: همچنین قصد داریم تا سه سال آینده به سمت صفر کردن تعرفه های گمرکی برای توسعه تجارت خارجی با این اتحادیه پیش برویم، اما برای رسیدن به این هدف باید زیرساخت ها لازم با همکاری کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا فراهم شود و با آنها به نتیجه لازم برسیم.

زادبوم خاطرنشان کرد: بعضی از زیرساخت های لازم شامل حمل و نقل و حل مسائل بانکی است.

وی در ادامه بیان کرد: علاوه بر آن بر اساس قوانین بین المللی باید سایر لوازم روابط تجاری با این اتحادیه جهت گسترش توسعه این روابط انجام شود.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در پایان ضمن تشکر از حضور وزیر نیرو و اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا در این همایش ابراز امیدواری کرد تا هر چه سریع تر در آینده ای نزدیک اقدمات لازم برای گسترش روابط هرچه بیشتر تجاری با کشورهای عضو این اتحادیه انجام شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رییس سازمان توسعه تجارت در اتاق تعاون مطرح کرد:

تعاونی‌ها محور توسعه همکاری‌های اقتصادی در دوران تحریم

می متالز - رئیس سازمان توسعه تجارت ایران امروز در مراسم روز جهانی تعاون گفت: هرچند فعالیت سود محور، قانون کسب‌ و کارهای دنیاست، اما در فعالیت‌های تعاونی، همکاری مقدم بر سود است. موضوعی که در این روزهای کرونایی اهمیت خود را بیشتر نشان می‌دهد.
 مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد:

نهایی‌ شدن دستورالعمل اجرایی کمیته اقدام صادراتی

می متالز - مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به تصویب تشکیل کمیته اقدام صادراتی در کمیته کارشناسی شورایعالی توسعه صادرات غیرنفتی از نهایی شدن دستورالعمل اجرایی کمیته اقدام صادراتی و ابلاغ آن در چند روز آتی خبر داد.
 معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در راستای تحقق منویات رهبری اعلام کرد :

ضرورت جایگزینی صادرات غیر نفتی به جای صادرات نفتی

می متالز - معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار سرپرست و معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت با حجت‌الاسلام ‌و المسلمین سید محمد سعیدی امام‌جمعه قم، افزود: یکی از برکات تحریم این بود که وابستگی و اتکای به نفت و مواد معدنی را از بین برد.
 زادبوم در دیدار با هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان عنوان کرد:

همکاری اتاق‌های بازرگانی در اعزام نمایندگان تجاری به خارج از کشور

می متالز - معاون وزیر و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران رویکرد اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان و تهران در توسعه تجارت خارجی را ارزشمند توصیف کرد و خواستار استفاده سایر نهادها از تجربیات این دو اتاق شد.
 در دومین میز کالا کشوری عمان مطرح شد:

بررسی زمینه‌های افزایش صادرات به عمان

می متالز - مدیرکل دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری دومین میز کشوری عمان با هدف توسعه صادرات به این کشور خبر داد.
 برای نخستین بار انجام شد:

اختصاص جایگاه مشخص در بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۹۹ برای خدمات و محصولات خلاق

می متالز - سرپرست دفتر توسعه صادرات خدمات و محصولات دانش‌بنیان سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اختصاص جایگاهی مشخص در بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۹ برای خدمات و محصولات خلاق برای نخستین بار گفت: صنایع خلاق قابلیت تبدیل شدن به مزیت اصلی و رقابتی ایران در عرصه اقتصاد جهانی را دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما