خبر
حمل و نقل عمومی  

وضعیت حمل و نقل عمومی در بدترین حالت است

می متالز - رییس شورای شهر تهران اعلام کرد که وضعیت حمل و نقل عمومی پایتخت طی 30 سال گذشته بدترین وضعیت را دارد.

به گزارش می متالز، محسن هاشمی صبح امروز در ابتدای جلسه شورای شهر تهران با اشاره به وضعیت آلودگی هوای تهران گفت: روزهای گذشته را در حالی سپری کردیم که آلودگی هوای تهران به مرحله‌ی ناسالم برای تمامی گروه‌ها رسید و تهران را به عنوان آلوده‌ترین شهر جهان ثبت کرد.

وی با بیان این‌که درست است که بخشی از موضوع آلودگی هوا به شرایط جوی و باد و بارندگی بستگی دارد، اما بخشی نیز وابسته به میزان تولید آلاینده‌ها است که مستقیما در اختیار و کنترل شهروندان است.

رییس شورای شهر تهران با بیان این‌که در شرایط فعلی دو منبع اصلی برای آلایندگی تهران وجود دارد که می‌توان به تولید انرژی گرمایشی در منازل و ادارات و همچنین سوخت خودروها اشاره کرد و توضیح داد: در موضوع تولید انرژی گرمایشی در منازل و ادارات باید توجه داشته باشیم که براساس دیدگاهی تولید انرژی گرمایی در شهرها به وسیله سوخت‌های فسیلی کاری غیراصولی، غیرایمن و غیره است و تمامی شهرهای توسعه یافته انرژی گرمایشی خود را از برق تولید می‌کنند.

وی با بیان اینکه لوله‌کشی شاهرگی و مویرگی گاز طبیعی در شهر تهران و سایر شهرهای کشور را بر روی بمبی بالقوه قرار داده که می‌تواند در سوانح طبیعی و بحران‌ها خطرساز باشد و همچنین آلایندگی زیادی دارند، اظهار کرد: البته وزارت نفت معتقد است که تبدیل انرژی فسیلی به برق و تبدیل برق به گرما راندمان آنها را کاهش می‌دهد که البته مدیریت شهری باید در این زمینه بررسی دقیقی انجام دهد و تصمیم‌گیری کند.

رییس شورای شهر تهران با اشاره به نقش خودروها در آلایندگی هوا گفت: با وجود تکرار موضوع لزوم تقویت سیستم حمل و نقل عمومی متاسفانه هنوز اقدامی اجرایی صورت نگرفته است و باید اعلام کنم که متاسفانه طی 30 سال سپری شده از زمان پایان جنگ وضعیت حمل و نقل عمومی در بدترین شرایط قرار دارد و اگر به سرعت راجع به این موضوع اقدامی صورت نگیرد، وضعیت از شرایط فعلی به مراتب بدتر می‌شود.

کد خبر: 69591
تاریخ: 1398/09/10 - 20:28
منبع: تین نیوز

وضعیت حمل و نقل عمومی  محسن هاشمی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 یک کارشناس:

توان ساخت تونل ریلی البرز فعلاً در کشور وجود ندارد

می متالز - یک کارشناس حمل و نقل معتقد است اجرای تونل ریلی البرز حداقل تا 20 سال آینده رویایی است.
 

فروش املاک برای تامین اتوبوس

می متالز - رئیس شورای شهر تهران از آغاز مذاکرات شهرداری با شرکت‌های خودروساز داخلی جهت تامین اتوبوس برای پایتخت خبر داد و گفت: شهرداری می‌تواند از فروش املاک یا ارائه اوراق مشارکت اعتبار لازم را در این زمینه فراهم کند.
 

گلایه از رکود ۳ ساله در ساخت مسیرهای جدید مترو

می متالز - رئیس شورای شهر تهران، با اشاره به وعده های محقق نشده شهرداری در حوزه مترو، گفت: با توجه به رکود سه ساله در ساخت مسیرهای جدید مترو، باید عملیات احداث خطوط ۸ تا ۱۱ به سرعت آغاز شود.
 

۷۰ درصد بودجه شهرداری مبارکه محقق شد

می متالز - شهردار مبارکه گفت: بودجه سال ۹۸ شهرداری این شهر ۸۳۰ میلیارد ریال است که تاکنون ۷۰ درصد آن محقق شده است.
 

اصلاح ساختار شهرداری به منزله کاهش نیروی انسانی نیست

می متالز - رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه براساس پیشنهاد شهرداری تعداد معاونت‌ها از ۹ به هفت معاونت می‌رسد که حرکت رو به جلویی است، عنوان کرد که اصلاح ساختار شهرداری صرفا به معنای کم کردن تعداد نیروی انسانی نیست.
 

سهم صفر حمل و نقل عمومی از یارانه ۹۹

می متالز - رئیس شورای اسلامی شهر تهران از بی‌توجهی بودجه ملی به موضوع حمل و نقل شهر تهران و محیط زیست شهری انتقاد کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما