خبر
مترو  
یک کارشناس حمل و نقل:

ضعف فنی اعتبار و قابلیت سیستم ریلی شهری را زیر سؤال می‌برد

می متالز - یک کارشناس حمل و نقل معتقد است: اگر مترو تهران با همین ضعف‌های مدیریتی و فنی مشهود ادامه دهد، اعتبار و قابلیت سیستم ریلی شهری کلاً زیرسوال خواهد رفت و احتمالا شهرهای دیگر هم در آینده، متضرر خواهند شد.

به گزارش می متالز، جاوید تقی‌زاده این مطلب را پس از آن مطرح کرد که محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در نشست هم‌اندیشی معاونین شهردار و اعضای شورای شهر تهران گفت: در مسئله تامین واگن برای مترو متاسفانه در بیش از 2 سالی که مدیریت جدید در این حوزه فعالیت می‌کند، ما نتوانسته‌ایم سفارش برای ساخت واگن بدهیم و عملاً خط‌های جدید متروی تهران با قطارهای سایر خطوط قبلی فعالیت می‌کند.

به گفته هاشمی «شورای اقتصاد برای خرید واگن اعتبار تصویب کرده است، مناقصه برگزار شده و قرارداد منعقد شده، ارز تخصیص پیدا کرده، اما شهرداری به‌جای دنبال کردن این مسیر که مصوب و مورد تایید است، بدنبال یک قرار دیگر می‌رود که نه مناقصه دارد، نه دولت آن را تایید کرده و نه ارزی برای آن تخصیص یافته و هربار که ما موضوع واگن مترو را دنبال می‌کنیم این شکاف پیش می‌آید».

جاوید تقی‌زاد در مورد این اظهارات رئیس شورای شهر تهران به تین نیوز گفت: 2 نکته مهم در انتقادات (قبلی و فعلی) رئیس شورای شهر تهران از مترو وجود دارد اول این‌که ایشان خود سال‌ها مسئولیت مترو را به‌عهده داشت و حرکت‌های جدی و تحولی در زمان وی انجام یا پایه‌ریزی شده است.

این کارشناس افزود: دوم این‌که انتقادات و نظرات آقای هاشمی درباره مترو، کاملاً تخصصی و به‌دور از مسائل حاشیه‌ای و سیاسی است، لذا عدم توجه مدیریت حمل و نقل شهر تهران به این نظرات، به‌منزله بی‌توجهی به «نظرات کارشناسی» است.

وی تاکید کرد: صاحب نظران حمل و نقل بر این باورند که در مترو تهران، آقایان درصدد اختراع چرخ هستند، اگر مترو تهران با همین ضعف‌های مدیریتی و فنی مشهود ادامه دهد، اعتبار و قابلیت سیستم ریلی شهری کلاً زیرسوال خواهد رفت و احتمالا شهرهای دیگر هم در آینده، متضرر خواهند شد.

کد خبر: 69600
تاریخ: 1398/09/10 - 20:36
منبع: تین نیوز

مترو تهران  جاوید تقی‌زاده 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

آغاز عملیات اجرایی خط ۱۰ مترو تهران در سال جاری

می متالز - مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه از آغاز عملیات اجرایی خط ۱۰ مترو تهران در نیمه دوم سال جاری خبر داد.
 

سیلاب ۹ درصد از ورودی‌های مترو پایتخت را تهدید می‌کند

می متالز - مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه از اتمام مطالعات تحلیل ریسک سیلاب در ایستگاه‌های مترو خبر داد و اعلام کرد: بر اساس نتایج به دست آمده ۹ درصد از ورودی‌های مترو پایتخت در معرض خطر وقوع سیبلاب و ۷۳ درصد فاقد این مشکل هستند.
 

امسال موتور توسعه خط ۴ مترو تهران روشن می‌شود

می متالز - مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه اعلام کرد: امسال موتور توسعه بخش شرقی خط ۴ مترو در سه فاز روشن می‌شود.
 

۱۲ ایستگاه خط ۶ و ۷ تا پایان سال به بهره برداری می رسد

می متالز - سید مناف هاشمی گفت: ۱۲ ایستگاه از خط ۶ و ۷ به بهره برداری می رسد و با تکمیل این دو خط تا سال آینده بیش از ۲ میلیون شهروند تهرانی از خدمات مترو بهره مند می شوند.
 

توزیع و عرضه ماسک در مترو تهران و حومه

می متالز - معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه گفت: در عموم ایستگاه‌ها، غرفه فروش ماسک با قیمت مناسب دایر شده است.
 

اختلال ۲۵ دقیقه ای در خط یک مترو تهران

می متالز - نقص فنی در خط یک مترو تهران موجب اختلال ۲۵ دقیقه ای حرکت قطارها در این خط شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما