خبر
سنگ آهن   انرژی   بورس و سهام  

افزایش احتمالی نرخ ها در معدنی ها/ اثر مالیات و حامل های انرژی بر «کچاد» و «کگل»

می متالز - برخی تحلیلگران با بررسی تاثیر افزایش نرخ مالیات و حامل های انرژی بر معدنی ها و فلزی های بورس، برآورد احتمالی کرده اند تغییرات مالیاتی هم بر دو شرکت دو بورسی چادرملو و گل گهر تاثیری ندارد.

به گزارش می متالز، نسبت انرژی مصرفی به سود قبل از کسر مالیات در تولید سنگ‌آهن و گندله بسیار اندک است. در تولید کنسانتره به ازای هر تن تولید تنها 4 هزار تومان برق مصرف می شود و گاز به صورت مستقیم مصرف نمی‌شود، از سوی دیگر برای تولید گندله 4 هزار تومان گاز و 3 هزار تومان برق در هر تن مصرف میشود، لذا سنگ آهنی‌ها که محصولاتی به ارزش 600 هزار تومان تا یک میلیون تومان به فروش می‌رسانند، عملا از تغییر حامل انرژی اثری نمی‌گیرند.

همچنین چادرملو و گل‌گهر صادرات بسیار اندکی داشته و به دلیل حضور در مناطق کمتر توسعه یافته، اجرای طرح توسعه با تزریق نقدینگی و عدم خروج آن به همراه پذیرش سهام در بورس مشمول معافیت مالیاتی شده که انتظار نمی‌رود قوانین مربوط به مالیات آن‌ها دستخوش تغییر شود.

کد خبر: 69613
تاریخ: 1398/09/10 - 20:48
منبع: دنیای بورس

چادرملو  گل‌گهر  حامل های انرژی  کچاد  کگل 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 عضو اتاق بازرگانی اصفهان:

چین و ترکیه بازار را به دست گرفته اند

می متالز - عضو اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به اینکه مهمترین مساله ای که باید برای رفع مشکلات تولید ایجاد شود، مدیریت بازار و کنترل رشد قیمت ها است، گفت: چین و ترکیه بازار را به دست گرفته اند و این موضوع به جز حمایت از بخش تولید و افزایش اعتبارات بخش تولید امکان پذیر نخواهد شد.
 عضو پیشین هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان:

افزایش هزینه های سوخت به تولید آسیب می زند

می متالز - نوسانات ارزی، تحریم ها و نبود پرداخت یارانه تولید آنچنان بلایی بر سر تولید و صنعت کشور آورد که اصلاح آن به این آسانی ها نیست و نتیجه ای جز تعطیلی گاه و بیگاه کارخانه های تولیدی و دچار شدن به وضعیت رکود تورمی نداشته است.
 با رشد ۴۱۹۷ واحدی؛

شاخص‌ کل وارد کانال ۳۳۰ هزار واحدی شد

می متالز - بورس تهران با رشد ۴۱۹۷ واحدی وارد قله ۳۳۰ هزار واحدی شد.
 مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر:

باید در حوزه پژوهش بهترین باشیم

می متالز - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر گفت: پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های فراوانی در منطقه گل‌گهر وجود دارد و به همین دلیل می‌طلبد که ما در حوزه پژوهش در ایران، نمونه و بهترین باشیم.
 

تحقق رشد ۵۸ درصدی درآمد "کچاد" طی ۸ ماهه

می متالز - شرکت چادرملو با ارائه گزارش عملکرد آبان و ۸ ماهه سال جاری از کسب درآمد ۶.۳ هزار میلیارد تومانی خبر داد و با رشد ۵۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه شد.
 شرکت مدیریت شبکه برق ایران گزارش داد؛

نیروگاه سیکل ترکیبی سرو چادرملو در اردکان یزد در ردیف ۳ نیروگاه برتر کشور

می متالز - بر پایه گزارش دوره ای شرکت مدیریت شبکه برق ایران که در پایان هر فصل منتشر می‌شود، نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی سیکل ترکیبی سرو چادرملو از ۴ شاخص استاندارد ارزیابی نیروگاه‌های غیر آبی در ۳ شاخص، رتبه برتری دریافت کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما