خبر
سنگ آهن   انرژی   بورس و سهام  

افزایش احتمالی نرخ ها در معدنی ها/ اثر مالیات و حامل های انرژی بر «کچاد» و «کگل»

می متالز - برخی تحلیلگران با بررسی تاثیر افزایش نرخ مالیات و حامل های انرژی بر معدنی ها و فلزی های بورس، برآورد احتمالی کرده اند تغییرات مالیاتی هم بر دو شرکت دو بورسی چادرملو و گل گهر تاثیری ندارد.

به گزارش می متالز، نسبت انرژی مصرفی به سود قبل از کسر مالیات در تولید سنگ‌آهن و گندله بسیار اندک است. در تولید کنسانتره به ازای هر تن تولید تنها 4 هزار تومان برق مصرف می شود و گاز به صورت مستقیم مصرف نمی‌شود، از سوی دیگر برای تولید گندله 4 هزار تومان گاز و 3 هزار تومان برق در هر تن مصرف میشود، لذا سنگ آهنی‌ها که محصولاتی به ارزش 600 هزار تومان تا یک میلیون تومان به فروش می‌رسانند، عملا از تغییر حامل انرژی اثری نمی‌گیرند.

همچنین چادرملو و گل‌گهر صادرات بسیار اندکی داشته و به دلیل حضور در مناطق کمتر توسعه یافته، اجرای طرح توسعه با تزریق نقدینگی و عدم خروج آن به همراه پذیرش سهام در بورس مشمول معافیت مالیاتی شده که انتظار نمی‌رود قوانین مربوط به مالیات آن‌ها دستخوش تغییر شود.

کد خبر: 69613
تاریخ: 1398/09/10 - 20:48
منبع: دنیای بورس

چادرملو  گل‌گهر  حامل های انرژی  کچاد  کگل 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشکده رسانه خبرگزاری فارس و مؤسسه فرهنگی هنری معراج اندیشه گل‌گهر

می متالز - تفاهم‌نامه همکاری به منظور توسعه و تحکیم همکاری‌ها و فعالیت‌های علمی و آموزشی بین دانشکده رسانه خبرگزاری فارس و موسسه فرهنگی هنری معراج اندیشه گل گهر منعقد شد.
 

افزایش ۲۶ درصدی فروش گل گهر در دو ماهه نخست ۹۹

می متالز - شرکت معدنی و صنعتی گل گهر (با نماد بورسی کگل) اعلام کرد: فروش این شرکت در دو ماهه نخست ۱۳۹۹ با افزایش ۲۶ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ٢٣,۶٣٣,۰۲۰ میلیون ریال رسید.
 

عملکرد رضایت‌بخش مجموعه گل‌گهر از دیدگاه نمایندگان استان در مجلس

می متالز - نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر شاهد اتفاقات خوب و مثبتی در حوزه‌های مختلف مجموعه گل‌گهر هستیم، این مجموعه را یک پتانسیل ارزشمند برای استان و کشور دانستند.
 جواهری:

جواب تمام تست‌های گل‌گهری‌ها موجود است/ درخواست تعویق یک هفته‌ای دیدار با سپاهان را کرده‌‌ایم

می متالز - مدیرعامل باشگاه گل‌گهر سیرجان گفت: جواب تمام تست‌های اعضای باشگاه ما موجود است و آن را در اختیار فدراسیون فوتبال و فدراسیون پزشکی ورزشی قرار داده‌ایم.
 

بهره‌برداری از طرح سنگان ظرف دو هفته آینده / تصمیم‌گیری در مورد محدوده‎‌های اکتشافی مس و گل‌گهر

می متالز - در جلسه سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با شرکت‌های بزرگ حوزه صنایع معدنی، توسعه همه‌جانبه کشور مورد تاکید قرار گرفته و اعلام شد: طرح سنگان ظرف دو هفته آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
 فروش ۲ماهه نخست به ۲۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال رسید:

صدای ثبات نرخ‌های فروش "کگل" از دل معادن آمد

می متالز - نرخ هر تن گندله ۱۰ میلیون و ۴۶۰ هزار ریال و نرخ فروش کنسانتره سنگ آهن نیز ۷ میلیون و ۱۳۰ هزار ریال محقق شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما