خبر
اقتصاد   انرژی هسته ای  

رایزنی مشترک ایران و چین درخصوص برجام

می متالز - نشست مشورتی مشترک ایران و چین درباره برجام با حضور معاونان وزرای خارجه دو کشور در محل وزارت امور خارجه چین برگزار شد.

به گزارش می متالز، نشست مشورتی مشترک ایران و چین درباره برجام، امروز یکشنبه با حضور معاونان وزرای خارجه دو کشور در محل وزارت امور خارجه چین در پکن برگزار شد.

در این نشست عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «ما جائو شی» معاون وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین، آخرین تحولات برجام و پیرامون آن را مورد بحث و بررسی قرار دادند. ما جائو شی، معاون وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین در ابتدای این نشست ضمن خیر مقدم به عراقچی اظهار امیدواری کرد که دو طرف نشست خوب و سازنده‌ای داشته باشند.

وی از ایران به عنوان یک شریک استراتژیک و راهبردی نام برد و گفت: چین مایل به توسعه و تقویت همکاری‌ها با ایران در مسایل منطقه‌ای و بین المللی از جمله مسایل مورد علاقه دو طرف مانند برجام با هدف افزایش صلح و امنیت در جهان و منطقه است.

عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هم در ابتدای این نشست از تهران و پکن به عنوان دو شریک استراتژیک نام برد و از اینکه امروز فرصتی برای مشورت با دوستان چینی در مورد مسایل مهم منطقه‌ای و بین المللی فراهم شده است اظهار خرسندی کرد.

در این نشست همچنین در مورد نشست کمیسیون مشترک برجام که هفته آینده در سطح معاونان وزیر در وین برگزار می‌شود بحث و گفتگو شد. در کمیسیون مشترک برجام آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام از سوی همه طرف‌ها بررسی می‌شود. پیش تر عباس عراقچی، معاون وزیر امور خارجه از پُل جدید تجـارت با چیـن و روسیـه خبر داده بود.

کد خبر: 69620
تاریخ: 1398/09/10 - 20:53
منبع: دنیای بورس

برجام  عباس عراقچی  ما جائو شی  وزارت امور خارجه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نشست کمیسیون مشترک برجام پایان یافت

می متالز - نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیات‌های ایران و گروه ۱+۴ در وین به اتمام رسید.
 رئیس‌جمهوری:

تولید روزانه ۱۰۷ میلیون لیتر بنزین، اقدامی مهم و بزرگ است

می متالز - رئیس‌جمهوری گفت: تولید روزانه بنزین در ابتدای دولت ۵۲ میلیون لیتر بوده که این رقم امروز به ۱۰۷ میلیون لیتر رسیده است و این اقدامی بسیار مهم و بزرگ در کشور قلمداد می‌شود.
 رییس جمهوری:

اتحاد بورس، بانک و بیمه کلید عبور از بحران اقتصادی/ ایران ناقض برجام نیست/ روزنه مذاکره را نبستیم

می متالز - رئیس جمهور گفت: کشوری هستیم که در چهل و یک سال گذشته تحت فشار تحریم‌ها بودیم به ویژه در این دو سال اخیر شدیدترین فشار تحریم‌ها بر ما وارد شده است.
 رحیمی جهان‌آبادی:

تهدید ایران به اجرای مکانیسم ماشه نشان از بی‌صداقتی اروپایی‌ها دارد

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به گزارش‌های تایید تعهد ایران به برجام از سوی آژانس انرژی بین المللی اتمی، گفت: ایران در تعهدات خود ثابت قدم بوده اما هیچ گاه در برابر تهدید تسلیم نشده است.
 

ادعای پمپئو درباره اثر تحریم‌ها بر ایران/ اذعان به شکست فشار بر اروپا

می متالز - وزیرخارجه آمریکا نسبت به تاثیر تحریم‌ها ابراز رضایت کرد. ادعای پمپئو درحالی مطرح می شود که بسیاری از فعالان حقوق بشر از تحریم های آمریکا علیه ایران انتقاد می کنند. پمپئو البته اشاره کرده که آمریکا نتوانسته با فشار بر اروپا، آن ها را از برجام دور کند.
 رئیس جمهوری:

قیمت اصلاح شد تا واردکننده بنزین نشویم

می متالز - روحانی با بیان اینکه درآمد ۳۱ هزار میلیارد تومانی طرح اصلاح قیمت بنزین در اختیار اقشار آسیب‌پذیر قرار می‌گیرد، گفت: علت اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین این بود که با افزایش بی‌رویه مصرف، در شرایط تحریم نیازمند واردات بنزین نشویم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما