خبر
مس   بورس و سهام  

خروج «فملی» از حبس بازه‌ای/ هجوم سهام بنیادی به صف خرید

می متالز - سهام شرکت ملی مس ایران امروز پس از چند هفته نوسان در محدوده قیمتی قابل توجهی قرار گرفت. اما این سهم بنیادی را چرا باید مورد توجه قرار داد؟

به گزارش می متالز، سهام شرکت ملی مس ایران نیز در بازار امروز پس از نوسان چند هفته‌ای در محدوده 530 تومان رشد قیمتی قابل توجه را تجربه کرد و در لحظه تنظیم این گزارش به بیش از 550 تومان رسید. سهام ملی مس ایران را می‌توان در دسته سهام بنیادی قرار داد که در بازار سهام مورد کم‌لطفی معامله‌گران قرار گرفته است.

 در مقایسه با بسیار از شرکت‌هایی که رشدهای مداوم قیمتی و مشکوک به حباب را رشد می‌کنند سهام ملی مس ایران از نمادهای ارزنده بازار محسوب می‌شود. دو نگرانی از ملی مس یعنی بودجه و همچنین قیمت مس در بازار جهانی است.

 در خصوص سایر موارد باید گفت در سطوح پایین‌تر دلار نیز این سهم با فرض همراهی سایر متغیرهای اثرگذار در حوزه کلان ارزنده است. انتظار سود حدود 140 تومانی برای سال جاری و همچنین سال آینده را می‌توان در «فملی» داشت. یکی از پتانسیل‌های قابل توجه ملی مس موجود کاتد این شرکت به عنوان یک دارایی ارزنده است که دست این شرکت را برای خودنمایی در گزارش‌های آتی باز گذاشته است.

سهام ملی مس را می‌توان در رده سهام بنیادی بازار قرار داد که در شرایطی که هراس از تشکیل حباب قیمتی سایر نمادها را فرا گرفته است می‌تواند فضای نسبتا امنی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کند. در این میان البته باید به فرصت‌های موجود به ریسک‌ها مانند بازار جهانی نیز توجه داشت اما به صورت کلی این نماد با بسیاری از نمادهای بازار که رشدهای افسارگسیخته و بدون پشتوانه‌ای را تجربه کرده‌اند، از نظر وضعیت بنیادی قابل مقایسه نیست. این غول صنعت مس را باید با فولاد مبارکه به عنوان یک سهم بنیادی دیگر مقایسه کرد.

 گرچه این نمادها در نگاه کنونی بازار که توهم کسب سودهای یک‌شبه را دارا است جلوه نمی‌کنند اما سهام بلندمدت این‌چنینی به ندرت می‌توان در بازار مشاهده کرد. 

کد خبر: 69635
تاریخ: 1398/09/10 - 21:08
منبع: دنیای بورس

فملی  شرکت ملی مس ایران  سهم بنیادی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بورس شروع نشده، شاخص ۱٫۶ درصد صعود کرد

می متالز - در اولین دقایق شروع به کار بازار سهام، شاخص با شش هزار و ۴۴۰ واحد افزایش به ۳۹۸ هزار و ۴۷۸ واحد رسید. این رشد حاکی از افزایش ۱٫۶۴ درصدی شاخص بازار سهام در همین دقایق نخست بازار است.
 

بیش از ۳ هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی اصفهان پرداخت شد

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: افزون‌بر ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال از محل منابع رونق تولید و ۷۲۰ میلیارد ریال از محل تبصره ۱۸ تسهیلات به ۱۱۰ واحد صنعتی با ظرفیت اشتغال هفت هزار و ۲۰۰ نفر در سال‌جاری پرداخت شده است.
 رکوردزنی بورس تهران؛

شاخص۳۵۳۲ واحد رشد کرد

می متالز - شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران این هفته به رکوردشکنی و افزایش جهشی ادامه داد و امروز با رشد ۳۵۳۲ واحدی در پایان معاملات به ۳۹۹ هزار و ۴۴۵ واحد رسید.
 

شتاب رشد شدید بورس کنترل شد

می متالز - شاخص بورس با رشد ۳۸۷۴ واحدی در پایان معاملات روز جاری به ۳۹۵ هزار و ۹۱۲ واحد رسید تا برخلاف روزهای گذشته که بیش از ۱۰ هزار واحد صعود شدید را تجربه کرد، در چهارمین روز معاملاتی با سرعت کمتری رشد کند.
 

به ۴۰۰ هزار واحد نزدیک می شویم

می متالز - سرمایه گذاران بورسی امروز ۶ میلیارد و ۱۸۲ میلیون سهم و حق تقدم را به ارزش ۳۴ هزار و ۶۷۴ میلیارد ریال خریداری کردند.
 در راه ورود به چهارمین ابرکانال شاخص؛

رستگاری بدون هیجان‌زدگان!

می متالز - بورس تهران توانسته طی معاملات ابتدایی امروز خود، به مرز ۴۰۰ هزار واحدی نزدیک شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما