خبر
مس   بورس و سهام  

خروج «فملی» از حبس بازه‌ای/ هجوم سهام بنیادی به صف خرید

می متالز - سهام شرکت ملی مس ایران امروز پس از چند هفته نوسان در محدوده قیمتی قابل توجهی قرار گرفت. اما این سهم بنیادی را چرا باید مورد توجه قرار داد؟

به گزارش می متالز، سهام شرکت ملی مس ایران نیز در بازار امروز پس از نوسان چند هفته‌ای در محدوده 530 تومان رشد قیمتی قابل توجه را تجربه کرد و در لحظه تنظیم این گزارش به بیش از 550 تومان رسید. سهام ملی مس ایران را می‌توان در دسته سهام بنیادی قرار داد که در بازار سهام مورد کم‌لطفی معامله‌گران قرار گرفته است.

 در مقایسه با بسیار از شرکت‌هایی که رشدهای مداوم قیمتی و مشکوک به حباب را رشد می‌کنند سهام ملی مس ایران از نمادهای ارزنده بازار محسوب می‌شود. دو نگرانی از ملی مس یعنی بودجه و همچنین قیمت مس در بازار جهانی است.

 در خصوص سایر موارد باید گفت در سطوح پایین‌تر دلار نیز این سهم با فرض همراهی سایر متغیرهای اثرگذار در حوزه کلان ارزنده است. انتظار سود حدود 140 تومانی برای سال جاری و همچنین سال آینده را می‌توان در «فملی» داشت. یکی از پتانسیل‌های قابل توجه ملی مس موجود کاتد این شرکت به عنوان یک دارایی ارزنده است که دست این شرکت را برای خودنمایی در گزارش‌های آتی باز گذاشته است.

سهام ملی مس را می‌توان در رده سهام بنیادی بازار قرار داد که در شرایطی که هراس از تشکیل حباب قیمتی سایر نمادها را فرا گرفته است می‌تواند فضای نسبتا امنی را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کند. در این میان البته باید به فرصت‌های موجود به ریسک‌ها مانند بازار جهانی نیز توجه داشت اما به صورت کلی این نماد با بسیاری از نمادهای بازار که رشدهای افسارگسیخته و بدون پشتوانه‌ای را تجربه کرده‌اند، از نظر وضعیت بنیادی قابل مقایسه نیست. این غول صنعت مس را باید با فولاد مبارکه به عنوان یک سهم بنیادی دیگر مقایسه کرد.

 گرچه این نمادها در نگاه کنونی بازار که توهم کسب سودهای یک‌شبه را دارا است جلوه نمی‌کنند اما سهام بلندمدت این‌چنینی به ندرت می‌توان در بازار مشاهده کرد. 

کد خبر: 69635
تاریخ: 1398/09/10 - 21:08
منبع: دنیای بورس

فملی  شرکت ملی مس ایران  سهم بنیادی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تحلیل چرایی رشد هیجانی بورس / ورود پول‌های تازه به بازار سهام

می متالز - شاخص کل بورس تهران با صعود ۶/ ۱ درصدی توانست در ارتفاع ۳۲۷ هزار و ۶۲۵ واحدی بایستد. این بالاترین سطح بسته شدن نماگر سهام در تاریخ است که با اوج‌ گیری سهام بزرگ کالایی رقم خورد.
 بازار سهام 16 آذر:

رشد کلیت بورس با رهبری کوچک و متوسط‌ها / فلزات اساسی پیشرو ترین گروه بازار

می متالز - بورس تهران در پایان معاملات روز جاری با رشدی بیش از پنج هزار پله‌ای در کانال ۳۲۷ هزار واحدی قرار گرفت. به این ترتیب شاخص کل هم وزن نیز رشدی ۱۷۵۰ مرتبه‌ای را تجربه کرد و وارد کانال ۱۰۱ هزار واحدی شد.
 شاخص بورس تهران در کانال ۳۲۷ هزار واحدی:

تخته گاز بورس زیر پل حافظ

می متالز - شاخص بورس تهران امروز با افزایش ۵۰۹۶ واحدی عدد ۳۲۷ هزار و ۶۲۴ واحد را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز به رقم ۱۰۱ هزار و ۶۲ واحد رسید. شاخص بازار اول به کانال ۲۳۵ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۶۷۶ هزار واحد را نمایش داد. امروز آیفکس نیز از ۴۲۲۸ را ثبت کرد.
 

شروع طوفانی بورس در هفته جاری / بازدهی ۱٫۵ درصدی تنها در کمتر از نیم ساعت

می متالز - شاخص بازار سهام در اولین روز هفته طی کمتر از نیم ساعت بیش از پنج هزار واحد رشد کرد تا بازدهی ۱٫۵ درصدی در همین نیم ساعت ابتدایی کارش ثبت شود.
 با رشد ۵۰۹۶ واحدی شاخص بورس تهران؛

ارزش معاملات امروز به بیش از ۲۰۳۳ میلیارد تومان رسید

می متالز - امروز با دست به دست شدن ۳ میلیارد و ۶۹۲ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۵۱۸ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۲۰۳۳ میلیارد تومان رسید.
 تحلیل بنیادی شرکت ملی صنایع مس ایران؛

سبزی "فلز سرخ" حافظ

می متالز - ارزش از کل بازار سهم در حال حاضر ۳.۰۹ درصد بوده و گزینه خوبی برای سرمایه گذاری با دید کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ... محسوب میشود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما