خبر
صنعت   آب  

ایدرو و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فیلتر آب شیرین کن می سازند

می متالز - سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توافق نامه دستیابی به دانش فنی و ساخت و بهره برداری از طرح نمونه فیلتر های آب شیرین کن اسمز معکوس را امضا کردند.

به گزارش می متالز، محمد رضا عبداللهی «معاون برنامه ریزی ایدرو» و پیمان صالحی «معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری» در همایش فناورانه صنعت آب تفاهم نامه این همکاری را امضا کردند . برپایه این توافق طرفین در مدت زمان شش سال و در سه مرحله جهت تکمیل دانش فنی و ساخت ، راه اندازی و بهره برداری با هم همکاری خواهند کرد. محل اجرای این طرح شهرک تحقیقاتی و فناوری کاوش تابعه ایدرو هست.

سازمان گسترش پیش از این، جهت دانش فنی و تولید آزمایشگاهی غشاء اسمز معکوس که در تصفیه آب کاربرد دارد، با دانشگاه صنعتی شریف قراردادی را به امضاء رسانده بود و براساس این قرارداد نمونه آزمایشگاهی آن در شهرک کاوش به اجرا درآمد.

فناوری پیشرفته «فیلترهای ممبران» یا اسمز معکوس در اختیار کشورهای آمریکا، ژاپن، کره و چین است. پیش بینی می شود در طرح نهایی احداث واحد صنعتی غشای ممبران پس از دستیابی به فناوری و دانش فنی سالانه حود ۵۰ هزار عدد فیلتر ۱ متری با قطر ۸ اینچ برای مصارف شیرین کردن آب شرب و استفاده در صنایع پتروشیمی و فولاد کشور تولید می شود که حدود نیمی از نیاز سالانه کشور را از واردات تامین خواهد کرد. تولید هرکدام از این فیلترها حدود ۵۰۰ دلار صرفه جویی ارزی بدنیال خواهد داشت.

شیرین کردن آب از طریق فیلترهای ممبران پیشرفته ترین و کم هزینه ترین شیوه تولید آب شیرین از آب شور و تلخ است. خروجی هر فیلتر روزانه حدود ۲۵ لیتر آب شیرین است که این چرخه معادل ۴۰درصد آب شور و تلخ ورودی به آن است. با توجه به مشکل کمبود آب در کشورمان تجهیز کشور به این فناوری اهمیت به سزایی دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان خبر داد:

صنعت و صنایع معدنی کهگیلویه و بویراحمد نیازمند توجه

می متالز - مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: صنعت و صنایع معدنی این استان نیازمند توجه است.
 

بازدید معاون وزیر صمت از واحدهای صنعتی خراسان جنوبی

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به استان خراسان جنوبی از کارخانه های نساجی ترنج طبس و نساجی فردوس، کارخانه صنعت پودر خاور گستر در شهر سرایان بازدید کرد .
 

سرمایه گذاری ۱۵۰۰ میلیاردی ایدرو در مناطق ویژه اقتصادی گرمسار و جهرم

می متالز - معاون مالی و اقتصادی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: این سازمان تاکنون بیش از ۱۵۰۰ میلیارد ریال از محل منابع مختلف خود برای احداث زیر ساخت های توسعه صنعتی و تجاری در مناطق ویژه اقتصادی گرمسار و جهرم سرمایه گذاری کرده است.
 رئیس هیات عامل ایدرو در بازدید از فاز 14 پارس جنوبی مطرح کرد:

رکورد داخلی سازی فاز ۱۴ محصول اعتماد وزارت نفت

می متالز - محمد باقر عالی، رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در بازید از مراحل ساخت فاز ۱۴ گازی پارس جنوبی رسیدن به رکورد بیش از ۶۰ درصد حجم داخلی سازی در این پروژه عظیم را محصول اعتماد مستمر وزارت نفت به توان مهندسان و متخصصان داخلی در سال های اخیر برشمرد.
 

سرمایه گذاری ده هزار میلیاردی ایدرو و بخش خصوصی در تایر سیستان و بلوچستان

می متالز - سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و شرکت جهان پارس موافقتنامه سرمایه گذاری مشترک ده هزار میلیارد ریالی برای سرعت بخشیدن به احداث کارخانه تایر هامون در سیستان و بلوچستان امضا کردند.
 

بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از غرفه ایدرو در رینوتکس ۲۰۱۹ تبریز

میم تالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز جمعه پس از بازدید از مناطق زلزله زده در شهرستان میانه، از غرفه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در هفتمین نمایشگاه ربع رشیدی(رینوتکس ۲۰۱۹) در محل نمایشگاه بین المللی تبریز بازدید کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما