خبر
صنعت   آب  

ایدرو و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فیلتر آب شیرین کن می سازند

می متالز - سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توافق نامه دستیابی به دانش فنی و ساخت و بهره برداری از طرح نمونه فیلتر های آب شیرین کن اسمز معکوس را امضا کردند.

به گزارش می متالز، محمد رضا عبداللهی «معاون برنامه ریزی ایدرو» و پیمان صالحی «معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری» در همایش فناورانه صنعت آب تفاهم نامه این همکاری را امضا کردند . برپایه این توافق طرفین در مدت زمان شش سال و در سه مرحله جهت تکمیل دانش فنی و ساخت ، راه اندازی و بهره برداری با هم همکاری خواهند کرد. محل اجرای این طرح شهرک تحقیقاتی و فناوری کاوش تابعه ایدرو هست.

سازمان گسترش پیش از این، جهت دانش فنی و تولید آزمایشگاهی غشاء اسمز معکوس که در تصفیه آب کاربرد دارد، با دانشگاه صنعتی شریف قراردادی را به امضاء رسانده بود و براساس این قرارداد نمونه آزمایشگاهی آن در شهرک کاوش به اجرا درآمد.

فناوری پیشرفته «فیلترهای ممبران» یا اسمز معکوس در اختیار کشورهای آمریکا، ژاپن، کره و چین است. پیش بینی می شود در طرح نهایی احداث واحد صنعتی غشای ممبران پس از دستیابی به فناوری و دانش فنی سالانه حود ۵۰ هزار عدد فیلتر ۱ متری با قطر ۸ اینچ برای مصارف شیرین کردن آب شرب و استفاده در صنایع پتروشیمی و فولاد کشور تولید می شود که حدود نیمی از نیاز سالانه کشور را از واردات تامین خواهد کرد. تولید هرکدام از این فیلترها حدود ۵۰۰ دلار صرفه جویی ارزی بدنیال خواهد داشت.

شیرین کردن آب از طریق فیلترهای ممبران پیشرفته ترین و کم هزینه ترین شیوه تولید آب شیرین از آب شور و تلخ است. خروجی هر فیلتر روزانه حدود ۲۵ لیتر آب شیرین است که این چرخه معادل ۴۰درصد آب شور و تلخ ورودی به آن است. با توجه به مشکل کمبود آب در کشورمان تجهیز کشور به این فناوری اهمیت به سزایی دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر کل دفتر وزارتی وزارت صمت در استان گلستان:

شرایط برای تحقق جهش تولید در کشور فراهم است/ بهره گیری از ظرفیت سازمان های ایدرو و ایمیدرو برای توسعه استان گلستان

می متالز - مدیر کل دفتر وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گرگان گفت: با توجه به ظرفیت های موجود در سطح کشور و اولویت های تعریف شده از سوی سرپرست وزارت صمت با محوریت توسعه ساخت داخل، توسعه صادرات و مدیریت واردات و همچنین مدیریت بازار داخلی، شرایط برای تحقق جهش تولید در کشور فراهم است.
 

امیر بیات، سرپرست هیات عامل ایدرو شد

می متالز - مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در حکمی امیر بیات را به‌عنوان سرپرست هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) معرفی و منصوب کرد.
 در حکم سرپرست وزارت صمت:

امیر بیات سرپرست هیات عامل ایدرو شد

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در حکمی امیر بیات را به عنوان سرپرست هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) معرفی و منصوب کرد.
 با عقب‌نشینی دولت واگذاری «ایمیدرو» از دستور کار خارج شد

لغو یک عرضه اولیه بزرگ

می متالز - با عقب‌نشینی دولت واگذاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران منتفی و از دستورکار خارج شد.
 قائم مقام ایدرو در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو:

رویکرد وزارت صمت با تاکید مقام عالی وزارت استفاده از مشاوره های صاحب نظران و پذیرش مسوولیت هاست/ به دنبال جهش ۱۰ برابری در حوزه صنعت هستیم/ اهتمام وزیر بر تسهیل ورود سرمایه گذاران به عرصه تولید است

می متالز - قائم مقام ایدرو در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: رویکرد تعامل با دستگاه های مرتبط با حوزه تولید برای تسهیل ورود و فعالیت صنعتگران و سرمایه گذاران به بخش تولید را داریم و رویکرد و اهتمام شخص وزیر صمت نیز بر همین موضوع است.
 

«ایدرو» و «ایمیدرو» واگذار خواهند شد

می متالز - سخنگوی دولت روز شنبه ۱۳ اردیبهشت در گفت‌وگوی مجازی با خبرنگاران ضمن تأکید بر کوچک‌سازی دولت و تقویت حوزه‌ی عمومی، توضیحاتی پیرامون واگذاریِ سهام شرکت‌های دولت از جمله واگذار «ایدرو» و «ایمیدرو» ارائه کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما