خبر
گمرک  
با موافقت گمرک ایران

فهرست ۷۶ قلم کالای معاف از ثبت سفارش واردات در مناطق آزاد اعلام شد

می متالز - گمرک ایران فهرستی از 76 قلم کالای برای واردات به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را منتشر کرد که به‌شرط مصرف در خط تولید واحدهای فعال صنعتی مستقر در این مناطق، واردات آنها معاف از ثبت سفارش خواهد بود.

به گزارش می متالز، گمرک ایران در موافقت با تعرفه‌های پیشنهادی مناطق آزاد، فهرست ۷۶ قلم کالای وارداتی معاف از ثبت سفارش برای واردات به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را منتشر کرد.

 بر این اساس واردات مواد اولیه تولیدی و واسطه‌های ماشین‌آلات و تجهیزات موردنیاز واحدهای مستقر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شامل ۷۶ ردیف تعرفه نیازی به ثبت سفارش در وزارت صنعت، معدن و تجارت نداشته و واردات آنها صرفاً منوط به رعایت ضوابط و مقررات مربوطه به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خواهد بود.

البته گمرک ایران موافقت با تعرفه‌های پیشنهادی مناطق آزاد برای معافیت واردات این 76 قلم کالای وارداتی را به مصرف این کالاها در خط تولید واحدهای فعال صنعتی مستقر در مناطق آزاد و تا سقف نیاز آنها مطابق پروانه بهره‌برداری مشروط کرده است.

فهرست کامل 76 قلم کالای معاف از ثبت سفارش برای واردات به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را از قسمت پیوست دانلود کنید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تجارت خارجی ایران با اوراسیا به ۲.۱ میلیارد دلار رسید

می متالز - سخنگوی گمرک ایران در خصوص وضعیت تجارت خارجی کشور با اوراسیا گفت : میزان تجارت خارجی ایران با اوراسیا از پنجم آبان ماه سال ۱۳۹۸ تاکنون به بیش از دو میلیارد و۱۱۲ میلیون دلار رسیده است.
 

سهم صادرات و واردات ایران در دو ماه ابتدایی سال

می متالز - در دو ماه نخست امسال ارزش دلاری تجارت ایران به 9 میلیارد و 341 میلیون دلار رسید.
 آمارهای گمرک از تداوم مشکلات صادراتی حکایت دارد

سبقت 741 میلیون دلاری واردات از صادرات در 2 ماهه امسال

می متالز - سخنگوی گمرک ایران می‌گوید: در دوماهه امسال تجارت خارجی کشور معادل ۹ میلیارد و ۳۴۱ میلیون دلار بوده که از این میزان 4.3 میلیارد دلار به صادرات و 5.04 میلیارد دلار به واردات اختصاص داشته است. بر اساس این آمارها تراز تجاری دوماهه امسال منفی 741 میلیون دلار بوده که بخش زیادی از آن می‌تواند ناشی از تداوم مشکلات حوزه صادرات باشد.
 

نامه مدرس خیابانی به جهانگیری/ وزارت صمت خواستار تمدید ۳ ماهه مصوبه واردات خودروهای دپو شده در گمرک شد+ سند

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به معاون اول رییس جمهور خواستار تمدید ۳ ماهه مصوبه واردات خودرو و کالاهای گروه ۴ شد.
 

تجارت خارجی دو ماهه کشور به ۹ میلیارد دلار رسید

می متالز - سخنگوی گمرک گفت: تجارت خارجی کشور در دو ماهه اول سال99 به 21 میلیون تن رسید که از این حجم 14.5 میلیون تن صادرات و حدود 6.5 میلیون تن صادرات بوده است.
 از تمدید مهلت سه ماهه ترخیص تا صفرشدن احتمال آزادسازی واردات

آزادسازی واردات خودرو؛ مغایر با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی

می متالز - مهلت ترخیص خودروهای بلاتکلیف‌مانده در گمرکات در روز پایانی اردیبهشت‌ماه به‌اتمام رسید. این درحالی است که از مجموع 5 هزار و ۱۰۸ دستگاه خودرو باقی‌مانده که باید طی مصوبه بهمن‌ماه ۹۸ ترخیص می‌شد، حدود یک‌هزار و ۳۸۹ دستگاه ترخیص و 3 هزار و ۷۱۹ دستگاه در گمرک ماند .
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما