خبر
گمرک  
با موافقت گمرک ایران

فهرست ۷۶ قلم کالای معاف از ثبت سفارش واردات در مناطق آزاد اعلام شد

می متالز - گمرک ایران فهرستی از 76 قلم کالای برای واردات به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را منتشر کرد که به‌شرط مصرف در خط تولید واحدهای فعال صنعتی مستقر در این مناطق، واردات آنها معاف از ثبت سفارش خواهد بود.

به گزارش می متالز، گمرک ایران در موافقت با تعرفه‌های پیشنهادی مناطق آزاد، فهرست ۷۶ قلم کالای وارداتی معاف از ثبت سفارش برای واردات به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را منتشر کرد.

 بر این اساس واردات مواد اولیه تولیدی و واسطه‌های ماشین‌آلات و تجهیزات موردنیاز واحدهای مستقر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شامل ۷۶ ردیف تعرفه نیازی به ثبت سفارش در وزارت صنعت، معدن و تجارت نداشته و واردات آنها صرفاً منوط به رعایت ضوابط و مقررات مربوطه به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خواهد بود.

البته گمرک ایران موافقت با تعرفه‌های پیشنهادی مناطق آزاد برای معافیت واردات این 76 قلم کالای وارداتی را به مصرف این کالاها در خط تولید واحدهای فعال صنعتی مستقر در مناطق آزاد و تا سقف نیاز آنها مطابق پروانه بهره‌برداری مشروط کرده است.

فهرست کامل 76 قلم کالای معاف از ثبت سفارش برای واردات به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را از قسمت پیوست دانلود کنید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزیر راه و شهرسازی کشورمان در دیدار با وزیر مسکن سوریه مطرح کرد؛

تنظیم پیش‌نویس برنامه اجرایی تفاهم‌نامه منعقده بین دو کشور ایران و سوریه

می متالز - دیدار وزیر راه و شهرسازی با وزیر مسکن سوریه وزیر راه و شهرسازی کشورمان با اعلام اینکه پیش‌نویس برنامه اجرایی تفاهم‌نامه منعقده بین دو کشور ایران و سوریه در سفر هیات سوری به ایران تنظیم و با توافق در روزهای آتی به امضا می‌رسد بر رفع مسائل دو کشور در موضوعات حمل و نقل، گمرک و بانک تاکید کرد.
 

مدیر سابق گمرک امیرآباد مازندران به زندان رفت

می متالز - مدیر سابق گمرک امیر آباد مازندران دستگیر شد.
 معاون توسعه تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی:

۳ امتیاز ویژه به کارآفرینان برتر تعلق می‌گیرد

می متالز - منصوری گفت: استفاده از اعتبارات بانکی بدون وثیقه، شرکت در کنفرانس‌های جهانی و استفاده از خط سبز گمرک به کارآفرینان برتر تعلق می گیرد.
 

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان ضمن اشاره به عدم ثبت کد گمرک آستارا در سامانه مرکزی گمرک گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا در راستای اشتغال‌زایی به کمک بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران بیایند.
 

منطقه ویژه اقتصادی آستارا به صورت رسمی راه‌اندازی نشده است

می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی آستارا به صورت رسمی راه‌اندازی نشده است، گفت: راه‌اندازی رسمی منطقه ویژه اقتصادی شهرستان آستارا منوط به فعال شدن کد گمرکی است که این مهم از سوی سازمان گمرک ایران پی‌گیری می‌شود.
 

پلیس در گمرک بوشهر مستقر شد/ گمرکات «گناوه» و «دیلم» در اولویت

می متالز - فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: پلیس در گمرک بوشهر به صورت آموزشی مستقر شده است و دو شهرستان گناوه و دیلم نیز در اولویت استقرار پلیس گمرک قرار دارند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما