خبر
پالایشگاه  

پالایشگران برای سودبری از مقررات زیست‌محیطی جدید آماده می‌شوند

می متالز - پالایشگران آسیایی در تلاش برای کسب سود بیشتر، آمادگی‌های خود برای آغاز اجرای مقررات جدید سازمان بین‌المللی دریانوردی را تکمیل می‌کنند.

به گزارش می متالز، در بزرگ‌ترین پالایشگاه شرکت اس‌کی انرژی در کره جنوبی، مهندسان تلاش می‌کنند یک واحد فرآوری جدید را پیش از برنامه تکمیل کنند، زیرا این شرکت قصد دارد فروش سوخت‌های دارای آلودگی کمتر را پیش از اجرایی شدن استانداردهای جدید سوخت دریایی در کمتر از یک ماه آینده آغاز کند.

در ژاپن نیز شرکت ایدمیتسو کوسان، دومین پالایشگر بزرگ در ژاپن، رویکردی محافظه‌کارانه‌تر در پیش گرفته است و ظرفیت تولید نفت کوره کم‌گوگرد را افزایش می‌دهد، اما همچنین برای تولید نفت کوره منطبق با مقررات سازمان بین‌المللی دریانوردی، از روش ترکیب سوخت نیز استفاده می‌کند.

این رویکردهای متفاوت در شرایطی اتخاذ می‌شوند که برخی پالایشگران در جهان در حال دست و پنجه نرم کردن با بزرگ‌ترین تحول مقررات سوخت جهان از آغاز قرن گذشته میلادی هستند که در آن، استفاده از نفت به جای زغال سنگ متداول شد.

مقررات جدید سازمان بین‌المللی دریانوردی از آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی کشتی‌ها را از استفاده از سوخت‌های دارای بیش از ۰.۵ درصد گوگرد منع می‌کند، در حالی که اکنون میزان گوگرد مجاز ۳.۵ درصد است.

این تغییرات بر تقاضای نفت بیش از ۵۰ هزار کشتی تجاری که روزانه ۴ میلیون بشکه نفت کوره مصرف می‌کنند، تأثیر می‌گذارد.

با توجه به اینکه شرکت‌های کشتیرانی قصد دارند سفارش سوخت را تا دقیقه آخر به تأخیر بیندازند، پالایشگران جهانی درباره اینکه تقاضا برای چه سوخت‌هایی بیشتر می‌شود، نشانه روشنی در اختیار ندارند.

پالایشگران همچنین نتوانسته‌اند کیفیت و قانونی بودن سوخت‌های تولیدی خود را تضمین کنند.

هدف از همه اقدام‌های پالایشگران این است که  با وجود نوسان در بازاری که برای تحول آماده می‌شود، سودآوری خود را حفظ کنند.

کاهش حاشیه سود برای سوخت‌های دارای گوگرد بالا هم‌زمان با کاهش تقاضا برای این سوخت، بر مجموع سوددهی پالایشگران تأثیر منفی گذاشته است.

در پایان هفته گذشته، شاخص حاشیه سود پالایشی سنگاپور، یعنی سود ناشی از تبدیل هر بشکه از شاخص نفت ام دوبی به فرآورده‌های نفتی، ۸۰ سنت بوده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

امیدواری پالایشگران جهان به بهبود تقاضای سوخت

می متالز - پالایشگران امیدوارند تقاضای بنزین با تسهیل محدودیت‎‌های ناشی از ویروس کرونا بهبود یابد.
 

سود پالایشگران هندی از کرونا

می متالز - شرکت‌های پالایش نفت هند در پی شیوع ویروس کرونا که تقاضای چین برای خرید نفت را کمتر کرده، گریدهای نفتی پرطرفداری را خریداری می‌کنند که قیمت برخی از آنها حداکثر ۱۵ درصد ارزان‌تر شده است.
 

سود هندی‌ها از مقررات جدید درباره سوخت کشتی‌ها

می متالز - یک مؤسسه مشاوره اعلام کرد که صنعت نفت هند از مقررات سال ۲۰۲۰ میلادی سازمان بین‌المللی دریانوردی درباره سوخت کشتی‌ها، سود خواهد برد.
 پس از اجرای ۲۰ روزه منتشر شد؛

اولین گزارش IMO از نحوۀ اجرای قانون ۲۰۲۰

می متالز - اولین گزارش سازمان بین‌المللی دریانوردی از اجرای ۲۰ روزه قانون ۲۰۲۰ منتشر شد.
 کریمی تاکید کرد:

لزوم استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای تولید سوخت کم‌سولفور کشتی ها

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بر لزوم استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای تولید سوخت کم‌سولفور کشتی ها در پالایشگاه های کشور تاکید کرد.
 

دولت ترامپ مقررات زیست‌محیطی را قربانی خطوط لوله نفت کرد

می متالز - دولت ترامپ مقررات زیست محیطی را تضعیف کرد تا پروژه‌های خط لوله و زیرساختی را شتاب بخشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما