خبر
زمین شناسی   آلومینیوم  

استان بوشهر در زمینه ذخایر مورد نیاز آلومینیوم وضعیت خوبی دارد

می متالز - مدیرکل مرکز زمین شناسی و اکتشافات معدنی منطقه جنوب کشور گفت: استان بوشهر از لحاظ ذخیره بوکسیت که از مواد معدنی مورد نیاز صنعت آلومینیوم است، وضعیت خوبی دارد.

به گزارش می متالز، طهمورث یوسفی روز یکشنبه دهم آذرماه، در نشست بررسی موضوع‎های پیش‌نویس تفاهم‌نامه با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان بوشهر افزود: این ستان از نظر زون‌های زمین شناسی در زون زاگرس قرار گرفته است که این حوزه رسوبی واحدهای سنگی کربناتی و مانع است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه در کشور کمبود آلومینیوم داریم قرار است در جنوب استان فارس کارخانه‌ای در این زمینه احداث و مواد معدنی آن از خارج تامین شود که با توجه به وجود ذخایر بوکسیت استان بوشهر باید مطالعات لازم انجام و میزان ذخیره آن مشخص شود تا گام بزرگی در زمینه تامین مواد اولیه کارخانه آلومینیوم استان فارس برداشته شود.

وی گفت: موقعیت استراتژیک استان بوشهر بزرگترین مزیت آن است زیرا در بخش معدن فاصله و مسافت تعیین کننده نرخ معدن است.

یوسفی اظهار داشت: موقعیت بوشهر برای صادرات مواد معدنی نیزمقرون به صرفه تر و دارای ارزش افزوده بیشتری است.

وی بیان کرد: عناصر نادر خاکی جزو ذخایر استراتژیک و با ارزش افزوده بسیار زیاد و حجم اندک است و جهان اکنون به این سمت رفته‌است که ماده معدنی با حجم کم را  در صنایع هوایی و فضایی استفاده کند و آن را به استخراج حجم زیادی آهن با ارزش افزوده کم ترجیح می‌دهد.

یوسفی افزود: در این ارتباط اکنون پنج نقطه از بوشهر در حال اکتشافات زمین شناسی است.

 

ایران سرزمین پر مخاطره‌ طبیعی است 

مدیرکل دفتر مخاطرات زمین شناسی، زیست محیطی و مهندسی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: ایرانی کشوری پرمخاطره و جای جای آن مجموعه‌ای از انواع مخاطره‌های زمینی و جوی و یا ترکیبی از این ۲ است که کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

رضا شهبازی افزود: در این ارتباط بخش‌های مختلف کشور بر حسب اینکه جمعیت آنها تحت تاثیر چه نوع مخاطره‌هایی است، تقسیم‌بندی می‌شود.

وی بیان کرد: باید به این مخاطره‌ها توجه جدی شود زیرا این مهم ریسک ناشی از سرمایه‌گذاری را به حداقل می‎رساند.

شهبازی ادامه داد: باید هر نوع سرمایه‌گذاری با علم به وجود گسل‎های فعال انجام شود و به این پدیده و تاثیر آن توجه لازم صورت گیرد.

کد خبر: 69734
تاریخ: 1398/09/10 - 23:07
منبع: باشگاه آلومینیوم

آلومینیوم  طهمورث یوسفی  زمین شناسی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

قیمت فلزات اساسی در بازار بورس لندن + جدول

می متالز - قیمت انواع فلزات اساسی در بازار بورس لندن منتشر شد. فلز آلومینیوم و مس مسیرهای پرنوسانی داشت اما قیمت فلز روی سقوط آزاد کرده است.
 

طرح های افتتاح شده ایمیدرو تا پایان شهریور ماه

می متالز - بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی است ایمیدرو از ابتدای امسال تا پایان شهریور ماه دو طرح فاز نخست آلومینیوم جاجرم به ظرفیت تولید 40 هزار تن شمش آلومینیوم و فرآوری زغال سنگ طبس با ظرفیت تولید 550 هزار تنی کنسانتره خام را افتتاح کرد.
 

شرکت اپل اولین محموله آلومینیوم پاک تولیدی شرکت Elysis کانادا خریداری کرد

می متالز - روز گذشته غول فناوری دنیا، شرکت اپل اولین محموله آلومینیوم پاک تولیدی شرکت Elysis کانادا خریداری کرد./تکنولوژی فعلی تولید آلومینیوم، یک فناوری 133 ساله است که طی آن پودر آلومینا Al2O3 با آند کربنی C از طریق جریان برق واکنش نشان داده و با تولید CO2، آلومینیوم خالص تولید می کند./ روش ابداء شده تولید Elysis که با مشارکت Alcoa، RioTinto و Apple در حال اجرا است، نیازی به آند کربنی نداشته و مستقیما با خروج اکسیژن خالص O2 ... آلومینیوم خالص تولید می کند.
 بازتاب خبر راه اندازی آلومینیوم جنوب در رسانه های خارجی؛

سالکو ایران به دنبال راه اندازی خط تولید شمش آلومینیوم جدید

می متالز - طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران، پیش بینی می شود تولید سالانه شمش شرکت آلومینیوم جنوب ایران (سالکو) در طول 22 نوامبر تا 21 دسامبر به 100 هزار تن برسد.
 

هزینه سوخت در «فایرا»

می متالز - هزینه سوخت در آلومینیوم ایران چقدر است؟ و سناریوی مطرح در این باره چیست؟
 

آینده نامشخص معدن بوکسیت تاش نگرانی اصلی دوستداران طبیعت

می متالز - اگر چه برداشت از معدن بوکسیت تاش در سال جاری به طور موقت تعطیل است، اما آینده این معدن نگرانی اصلی این روزهای دوستداران طبیعت شاهرود و کوه شاهوار است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما