خبر
آلومینیوم  
رئیس جمهور:

‏ صنعت آلومینیوم اهمیت ویژه ای برای کشور دارد

می متالز - رئیس جمهور بر اهمیت ویژه صنعت آلومینیوم و جایگاه آن در اقتصاد کشور تاکید کرد.‏

به گزارش می متالز، حجت الاسلام حسن روحانی شامگاه چهارشنبه ششم آذرماه، در آیین افتتاح ویدیو کنفرانسی طرح های صنعتی استان که با حضور وزیر صنعت و معدن در محل پروژه همراه بود، اظهار داشت: اخیرا در جلسه ستاد اقتصادی بحث مفصلی درباره چندین صنعت مهم و استفاده بیشتر از ظرفیت آن ها با وزیر صنعت داشته ایم که امیدواریم هر چه سریعتر این موضوع عملی شود.

وی ادامه داد: طرح آلومینا امروز در سراب عملی می شود که با توجه به اهمیت ویژه صنعت آلومینیوم برای کشور، این معادن برای ما اهمیت بالایی دارد.

روحانی با اشاره ای به مناطق زلزله زده سراب گفت: امروز یکی از مهم ترین برنامه های ما سفر به مناطق زلزله زده در هر دو شهرستان میانه و سراب بوده است که صبح توانستیم به روستای زلزله زده میانه سر بزنیم اما به دلیل وضعیت آب و هوا امکان پرواز به روستاهای سراب محقق نشد.

وی ادامه داد: از همین جا از مردم سراب قدردانی کرده و همدلی و همراهی خود با ایشان را اعلام می کنم و برای کسانی که در این حادثه آسیب جسمی دیده اند، آرزوی سلامتی دارم.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره ای به تلاش دولت در حوزه صنایع و معادن گفت: با تلاش های صورت گرفته، برخی صنایع و معادن توانسته اند راه توسعه خود را طی بکنند و تحریم ها در آن ها اثر نداشته است.

وی افزود: خوشبختانه در سخت ترین شرایط  و با وجود تحریم ها، پروژه های عمرانی و صنعتی فراوانی را در کشور افتتاح می کنیم که این به معنای شکست واقعی دشمن و پیروزی ملت ایران در برابر یک ابرقدرت جبار است.

کد خبر: 69735
تاریخ: 1398/09/10 - 23:09
منبع: باشگاه آلومینیوم

حسن روحانی  آلومینا  صنعت آلومینیوم 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بازار بورس برای تقویت نیاز به خون جدید دارد

می‌متالز - رئیس جمهوری خواستار فروش سهام تمام بخش‌های دولتی باید سهام در بازار بورس با هدف تقویت این بازار را خواستار شد.
 

گزارش آخرین اقدامات آزادسازی سهام عدالت به رییس‌جمهور

می‌متالز - در یکصد و سی و هشتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت تاکید شد فرآیند واگذاری و شکل عرضه مستقیم سهام به گونه‌ای باشد که منجر به کاهش تصدی‌گری و در نهایت واگذاری مدیریت دولتی شود.
 مدیرعامل شرکت آلومینای ایران مطرح کرد:

رشد 15 درصدی تولید فروردین 99 با همت کارگران

می متالز - تورج زارع مدیرعامل شرکت آلومینای جاجرم از رشد 15 درصدی تولید فروردین 99 با همت کارگران خبر داد.
 رئیس جمهور در مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم

امیدواریم در سال پایانی دولت و سال آغازین مجلس یازدهم بتوانیم دوران پیوند و پیروزی را شکل دهیم

به گزارش می‌متالز - حسن روحانی امروز در مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم، ضمن ارایه شرح مختصری از عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم، اظهار داشت:ترجیح منافع ملی بر منافع بخشی و جناحی، اساس کار برای همکاری دولت و مجلس خواهد بود.
 مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد:

ممنوعیت واردات سیمان ایران به قزاقستان در پی افزایش تولید داخلی سیمان قزاق ها

می متالز - مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران از ممنوعیت واردات سیمان به قزاقستان خبر داد و گفت: این موضوع از طریق نمایندگی کشورمان در قزاقستان و همچنین سفارت این کشور در تهران در دست پیگیری است. و به نظر می‌رسد دلیل اصلی اتخاذ این تصمیم، افزایش تولید داخلی سیمان در این کشور، همزمان با کاهش ساخت‌ و سازها و کاهش صادرات این کشور است.
 

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت چه گذشت؟

می متالز - در یکصد و سی و هشتمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت تاکید شد فرآیند واگذاری و شکل عرضه مستقیم سهام به گونه‌ای باشد که منجر به کاهش تصدی‌گری و در نهایت واگذاری مدیریت دولتی شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما