خبر
آلومینیوم  
رئیس جمهور:

‏ صنعت آلومینیوم اهمیت ویژه ای برای کشور دارد

می متالز - رئیس جمهور بر اهمیت ویژه صنعت آلومینیوم و جایگاه آن در اقتصاد کشور تاکید کرد.‏

به گزارش می متالز، حجت الاسلام حسن روحانی شامگاه چهارشنبه ششم آذرماه، در آیین افتتاح ویدیو کنفرانسی طرح های صنعتی استان که با حضور وزیر صنعت و معدن در محل پروژه همراه بود، اظهار داشت: اخیرا در جلسه ستاد اقتصادی بحث مفصلی درباره چندین صنعت مهم و استفاده بیشتر از ظرفیت آن ها با وزیر صنعت داشته ایم که امیدواریم هر چه سریعتر این موضوع عملی شود.

وی ادامه داد: طرح آلومینا امروز در سراب عملی می شود که با توجه به اهمیت ویژه صنعت آلومینیوم برای کشور، این معادن برای ما اهمیت بالایی دارد.

روحانی با اشاره ای به مناطق زلزله زده سراب گفت: امروز یکی از مهم ترین برنامه های ما سفر به مناطق زلزله زده در هر دو شهرستان میانه و سراب بوده است که صبح توانستیم به روستای زلزله زده میانه سر بزنیم اما به دلیل وضعیت آب و هوا امکان پرواز به روستاهای سراب محقق نشد.

وی ادامه داد: از همین جا از مردم سراب قدردانی کرده و همدلی و همراهی خود با ایشان را اعلام می کنم و برای کسانی که در این حادثه آسیب جسمی دیده اند، آرزوی سلامتی دارم.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره ای به تلاش دولت در حوزه صنایع و معادن گفت: با تلاش های صورت گرفته، برخی صنایع و معادن توانسته اند راه توسعه خود را طی بکنند و تحریم ها در آن ها اثر نداشته است.

وی افزود: خوشبختانه در سخت ترین شرایط  و با وجود تحریم ها، پروژه های عمرانی و صنعتی فراوانی را در کشور افتتاح می کنیم که این به معنای شکست واقعی دشمن و پیروزی ملت ایران در برابر یک ابرقدرت جبار است.

کد خبر: 69735
تاریخ: 1398/09/10 - 23:09
منبع: باشگاه آلومینیوم

حسن روحانی  آلومینا  صنعت آلومینیوم 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 برنامه مالی سال آینده چگونه بسته شد؟

آخرین تغییرات بودجه ۹۹

می متالز - لایحه بودجه ۹۹ از تصویب هیات دولت گذشت تا روز یکشنبه در صحن علنی مجلس رونمایی شود. پیگیری‌ها نشان می‌دهد که لایحه بودجه در روزهای پایانی دچار تغییرات بزرگی شده است.
 در جلسه پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری به خراسان شمالی عنوان شدند؛

بوکیست تامین نشود ایمیدرو سرمایه گذاری نمی کند/ بودجه مصوبات فرش اختصاص نیافت

می متالز - در جلسه پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری به خراسان شمالی روند پیشرفت و یا عدم پیشرفت ر اجرای پروژه های سرمایه گذاری در استان از محل مصوبات دور دوم سفر رییس جمهور به استان بررسی و ارزیابی شدند.
 رئیس‌جمهور در همایش بیمه و توسعه

آمریکا تحریم ها را بردارد، بلافاصله در قالب 1+5 مذاکره می کنیم

می متالز - روحانی، رئیس‌جمهوری در همایش بیمه و توسعه گفت که امروز کشورهایی پیام‌هایی درباره مذاکره ایران و آمریکا عنوان می‌کنند. خدمت ملت ایران می‌گویم هر وقت آمریکا حاضر شود تحریم غلط، غیرقانونی، ظالمانه و تروریستی خود را کنار بگذارد، بلافاصله سران ایران و 1+5 می‌توانند با هم ملاقات کنند و ما در این باره هیچ مشکلی نداریم.
 

هیات دولت لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور را تصویب کرد

می متالز - هیات وزیران در نشست امروز (چهارشنبه، ۱۳ آذرماه) کار بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور را به پایان رساند و آن را تصویب کرد.
 رئیس‌جمهوری:

تولید روزانه ۱۰۷ میلیون لیتر بنزین، اقدامی مهم و بزرگ است

می متالز - رئیس‌جمهوری گفت: تولید روزانه بنزین در ابتدای دولت ۵۲ میلیون لیتر بوده که این رقم امروز به ۱۰۷ میلیون لیتر رسیده است و این اقدامی بسیار مهم و بزرگ در کشور قلمداد می‌شود.
 روحانی:

پروژه‌های نفتی در خزر با همکاری جمهوری آذربایجان پیگیری می‌شود

می متالز - رئیس‌جمهوری گفت: ایران اجرای پروژه‌های مشترک اکتشاف و استخراج نفت در دریای خزر را با جدیت پیگیری می‌کند و امیدواریم این مباحث در جلسه کمیسیون مشترک دو کشور ایران و آذربایجان به‌طور دقیق بررسی شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما