خبر
مس   نرم افزار و فن آوری اطلاعات  
رئیس هیات عامل ایمیدرو در مراسم رونمایی از طرح یکپارچه‌سازی سیستم‌های اطلاعاتی شرکت مس:

شرکت مس به دنبال ایجاد رضایت مندی، شفافیت و دولت پاک است

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران با ایجاد طرح یکپارچه‌سازی سیستم‌های اطلاعاتی شرکت مس، به دنبال ایجاد رضایت مندی، شفافیت و دولت پاک است.

به گزارش می متالز، خداداد غریب پور در مراسم رونمایی از طرح یکپارچه‌سازی سیستم‌های اطلاعاتی شرکت مس ضمن بیان این مطلب گفت: این طرح، سبب شفافیت در روند تولید از معدن تا محصول شده و زمانی که قیمت تمام‌شده محصول مشخص باشد، تصمیم‌گیری مناسب برای مسوولان تسهیل خواهد شد.

وی ادامه داد: اصل این طرح در اختیار شرکت مس است و می تواند الگویی برای سایر شرکت ها شود.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو با اشاره به مزایای طرح یکپارچه‌سازی سیستم‌های اطلاعاتی شرکت مس تصریح کرد: از جمله مزایای این سیستم، به روز آوری خود و برخورداری از قدرت اصلاح است.

وی افزود: شركت مس با افتتاح اين سامانه، خود را براى تصميمات چابك آماده می كند و این سرآغاز تحول جدیدی در این شرکت خواهد بود.

4500 میلیارد تومان طرح مسی آماده افتتاح

غریب پور با بیان اینکه شرکت مس 4500 میلیارد تومان پروژه آماده افتتاح دارد، گفت: این شرکت در کنار طرح های قابل افتتاح، حدود 1.8 میلیارد یورو و 13 هزار میلیارد تومان طرح جدید تعریف کرده است. اخیرا نیز طرح زیست محیطی اسید سولفوریک مس سرچشمه به ارزش 110 میلیون یورو توسط رئیس جمهور افتتاح شد.

وی افزود: شرکت مس در شرایط تحریم صادرات داشته و توانسته طی 6 ماهه امسال به اندازه 12 ماهه سال 97 محصول صادر کند.

 رئیس هیأت عامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: شرکت مس افزایش سرمایه های پی درپی خواهد داشت و این زایش ثروت در مس منجر به خلق ارزش خواهد شد.

وی ادامه داد: جذابیت سهم این شرکت در بورس برای سهامداران، حاکی از عملکرد درست این مجموعه در بخش معدن و صنایع معدنی و همچنین اقتصاد دارد.

اکتشافات ارزشمند در مس

غریب پور با اشاره به اکتشافات صورت گرفته در حوزه مس اعلام کرد: اکتشافات ارزشمندی در مناطق مختلف از جمله سونگون و سرچشمه انجام شده است.

وی افزود: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در زمینه اکتشاف محدوده‌های با ظرفیت استان سیستان و بلوچستان، شرکت مس به معنای واقعی ملی شود.

رئیس هیأت عامل ایمیدرو در این مراسم از کارشناسان و همه کسانی که در تکمیل طرح یکپارچه‌سازی سیستم‌های اطلاعاتی پشتیبانی کردند، تشکر کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ثبت رکورد تولید 22 هزار تن آند در مجتمع مس سرچشمه در آذرماه

می متالز - امور ذوب مجتمع مس سرچشمه با تولید بیش از 22 هزار تن آند در آذرماه رکوردی دیگر بجا گذاشت. همکاران امور ذوب مجتمع مس سرچشمه اعم از مدیران، سرپرستان و کارگران این امور با تلاش شبانه روزی، بار دیگر با ثبت رکورد تولید، افتخاری دیگر را به نام خود ثبت کرده و قدمی دیگر در راه اعتلای اقتصاد کشور برداشتند. در این زمینه با حامد مددی مدیر امور ذوب مجتمع مس سرچشمه به گفتگو نشسته ایم که می خوانید.
 مدیر طرح، برنامه و بودجه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

بخش خصوصی و حقوق دولتی یاری‌گر بودجه زمین‌شناسی

می‌متالز - بودجه یک کشور، نشان‌دهنده جایگاه دولت در اقتصاد و تعیین‌کننده حدود دخالت دولت در این حوزه است.بودجه ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومانی سال ۱۳۹۹ در حالی به مجلس شورای اسلامی ارائه شده که بررسی‌ها نشان می‌دهد سهم نفت در بودجه تدوین شده بسیار کم است.
 

آخرین وضعیت طرح دقیق‌سازی نقشه گسل‌ها به روایت تصویر

می‌متالز - گروهی از محققان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به منظور تهیه نقشه‌های دقیق از گسل‌های شهر تهران در حال انجام مطالعات میدانی بر روی گسل‌های ۷ کلانشهر هستند و در بخش مطالعات میدانی تهران نسبت به مطالعه بر روی ۱۳ گسل فعال تهران اقدام کردند که به گفته آنها بخش بسیار زیادی از حرایم این گسل‌ها تصرف شده، به گونه‌ای که بخشی از گسل شمال تهران در یکی از ویلاهای شخصی واقع در جنب واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد قرار گرفته است.
 

انتصاب دکتر علیرضا عامری به سمت مدیرکل اکتشافات ناحیه‌ای سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

می‌متالز - دکتر علیرضا شهیدی رئیس این سازمان و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت طی حکمی دکتر علیرضا عامری را به سمت مدیرکل اکتشافات ناحیه‌ای این سازمان منصوب کرد.
 معاون مالی اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد

افزایش سرمایه 2300میلیاردتومانی برای توسعه

می متالز - معاون مالی اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به برگزاری مجمع فوق‌العاده شرکت مس در هفته جاری، گفت: شرکت مس با هدف تامین مالی طرح‌های توسعه، تصمیم دارد سرمایه‌اش را از 7800 میلیارد تومان به میزان 30درصد افزایش دهد.
 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان به پروژه های زیربنایی معادن خراسان جنوبی

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه های زیربنایی در بخش معادن خراسان جنوبی خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما