خبر
سرب و روی   بورس و سهام  
بازگشت به روند صعودی بدون حراج سرمایه‌گذاری‌ها؛

«کروی» بر «فاسمین» متمرکز می‌شود

می متالز - بررسی وضعیت درآمدزایی «کروی» حاکی از آن است که منبع درآمدی سودآوری شرکت‌های زیرمجموعه است و کمتر به سمت فروش سرمایه گذاری‌ها پیش رفته است.

به گزارش می متالز، شرکت «توسعه معادن روی ایران» با سرمایه ۲۴۱۴ میلیارد ریالی، حدود ۱۹۴۸ میلیارد ریال در شرکت‌های بورسی و ۶۷۶ میلیارد ریال در غیربورسی‌ها سرمایه‌گذاری کرده است.

نکته جالب توجه این است که ارزش بازار سبد سهام بالغ بر ۲۲ هزار و ۵۶۳ میلیارد ریال است که معادل ۱۱ برابر بهای تمام شده آن است.

نگاهی به صورت‌های مالی این شرکت سود انباشته ۲۵۱۰ میلیارد ریالی را نشان می‌دهد که تقریبا معادل سرمایه اسمی شرکت است.

«کروی» در سال‌های اخیر میل چندانی برای فروش سرمایه‌گذاری‌ها از خود نشان داده و سعی بر حفظ پرتفوی خود داشته است. هر چند که در ۶ ماهه نخست سال جاری از رشد بازار سرمایه استفاده کرده و با فروش بخشی از سرمایه گذاری‌های خود، به سود ۸۰ میلیارد ریالی دست یافته است.

از سوی دیگر، وضعیت سودآوری شرکت‌های زیرمجموعه در دوره‌های اخیر همواره رو به رشد بوده و این شرکت به خوبی از این موضوع نفع برده است. همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، درآمد سود سهام در سال ۹۴ تنها ۳۹ میلیارد ریال بود اما؛ در سال ۹۷ به رقمی در حدود ۱۵۸۶ میلیارد ریال رسید.

در بازار سرمایه «کروی» بازدهی مطلوب ۶۵ درصدی را در سال جاری نصیب سهامداران و همراهان خود کرده است. در این میان، حقوقی‌ها نقش مهمی ایفا کردند و از ابتدای سال جاری تا به امروز ۳۵ میلیون سهم از حقیقی‌ها خریداری کرده‌اند و در مجموع، برآیند ورود را شکل داده‌اند.

در نظرسنجی چندی پیش، ۴۷ درصد موقعیت خرید را در نماد «کروی» انتخاب و ۵۳ درصد دیگر فروش را انتخاب خود عنوان کردند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تحلیل کارگزار از حال و آینده کوتاه مدت بازار سهام / ارتباط بورس با دلار

می متالز - کارگزار بورس با پیش بینی نبود اصلاح سنگین شاخص بورس گفت: باید منتظر ماند و دید که بانک مرکزی دلار نیمایی را در نرخ ۱۸ هزار تومان به ثبات می‌رساند یا خیر؟
 یک اقتصاددان مطرح کرد:

تحلیلی از حال و آینده بورس و چهار بازار رقیب/ دو سناریو احتمالی

می متالز - یک اقتصاددان با ارایه تحلیلی از حال و آینده بورس و چهار بازار رقیب و اعلام برآورد اشتباه بانک مرکزی، دو سناریو احتمالی را پیش بینی کرد.
 گرجی آرا:

بازار سرمایه در مسیر انتظارات تورمی است

می متالز - مدیر سرمایه گذاری کارگزاری بهگزین، حرکت بازار سرمایه را در مسیر انتظارات تورمی دانست و گفت: دولت همچنان با همکاری بانک مرکزی بازار سرمایه را جذاب نگه می دارد.
 با موافقت بانک مرکزی:

بانک مشترک ایران و ونزوئلا با سود خالص ۱۹۱۵ میلیارد ریالی، به مجمع می‌رود

می متالز - بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه بانک مشترک ایران و ونزوئلا موافقت کرد.
 پورابراهیمی در تشریح نشست کمیسیون اقتصادی:

فرصت ها و تهدیدات بازار سرمایه بررسی شد

می متالز - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی فرصت ها و تهدیدات بازار سرمایه در کمیسیون متبوعش خبر داد.
 روحانی تاکید کرد:

توسعه‌بخشی اقتصاد در گرو مدیریت بازار سرمایه و افزایش عرضه‌های اولیه است

می متالز - رئیس جمهور مدیریت بازار سرمایه و افزایش عرضه های اولیه را اقدامی اصولی جهت ایجاد ثبات، توسعه و رونق بخشی به بازارهای مالی و اقتصاد دانست و به دو نکته در این خصوص تاکید ویژه کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما