خبر
بورس و سهام   فن آوری های نوین  
مدیرعامل سمات خبر داد:

آغاز مطالعات تطبیقی بکارگیری بلاکچین در بازار سرمایه

می متالز - مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از آغاز مطالعات تطبیقی برای بکارگیری بلاکچین (زنجیره بلوکی) در بازار سرمایه خبر داد.

به گزارش می متالز، حسین فهیمی در پنجمین همایش مالی اسلامی با بیان اینکه بازار سرمایه در سال های اخیر در استفاده از فناوری های نوین پیشرو بوده است، افزود: هنوز بلاکچین از سوی نهادهای رسمی کشور به دلیل پیچیدگی های فراوان، نگرانی در خصوص حوزه های نظارتی، مقابله با جرائم مالی و ... مورد توجه ویژه قرار نگرفته است.

وی با بیان اینکه از بلاکچین تحت عنوان انقلاب صنعتی چهارم یاد می شود، اظهار داشت: به طور حتم به کارگیری این سیستم می تواند تمام شئونات زندگی افراد، محیط کسب و کار، بازارهای مالی و ... را تحت تاثیر قرار دهد. 

فهیمی تطبیق و انعطاف پذیری بیشتر، هزینه های پایین تر اداری و تشکیلاتی، پیش بینی شفاف ارزش دارایی های پایه، نقدینگی بیشتر، تسویه حساب بی درنگ، افزایش کارایی و دسترسی راحت به سرمایه گذار را از مهم ترین ویژگی های استفاده از بلاکچین در بازارهای مالی اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی با بیان اینکه ثبت، ضبط و نگهداری از مهم ترین وظایف این شرکت است، افزود: با به کارگیری بلاکچین در بازار سرمایه اطلاعات تمامی اهالی این بازار در دسترس همگان خواهد بود که این امر شفافیت را بسیار افزایش خواهد داد.

وی خاطر نشان کرد: مطالعاتی برای پیاده سازی سیستم بلاکچینی مبتنی بر مبانی شریعت و مطابق با سیاست ها کلان کشور در شرکت سپرده گذاری مرکزی آغاز شده است تا بتوانیم از ویژگی های این سیستم در توسعه زیر ساخت های بازار سرمایه بهره ببریم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 گزارش روزانه بازار سرمایه؛

رکوردشکنی شاخص در سایه دلار

می متالز - بازار با پشتوانه رشد نرخ ارز و بهبود جهانی قیمت کامودیتی‌ها و نفت از یک سو و ارائه گزارش‌های مطلوب برخی از بانک ها، ضمن رکوردشکنی و فتح قله رفیع ۳۳۲ هزاری، توانست سقفی جدید را ثبت کند.
 

"اپرداز" در رهن بانک

می متالز - شرکت آتیه داده پرداز یک ملک اداری خود را در رهن بانک قرار داد.
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

خیال آسوده "بورس" از دلار و نرخ حامل‌های انرژی

می متالز - مدیرعامل کارگزاری بانک آینده گفت: بحث حامل‌های انرژی بدون تغییر مانده و کلیات بودجه‌ای که در راه صحن علنی است است، در حقیقت ادامه مسیر بازار سرمایه بوده و مورد خاصی را برای بورس ایجاد نمی‌کند.
 حرکت صندوق‌های سرمایه گذاری پشت شاخص؛

کدام صندوق‌ها بیشترین بازدهی را کسب کرده‌اند

می متالز - اگر در تمام صندوق‌های سرمایه گذاری مشارکت می‌کردید، طی یک سال اخیر ۵۷ درصد بر ارزش دارایی شما افزوده می‌شد که در این بین، صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام بیشترین بازدهی را بدست آوردند.
 رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

مسیر "بورس" باید جایگزین "بانک" شود

می متالز - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در تلاش هستیم بخش زیادی از نیاز‌های اقتصادی شرکت‌ها را از طریق بازار سرمایه بتوانیم تامین کنیم و این جزو سیاست‌های کلی ما در مجلس و کمیسیون است.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

"شاخص" دنباله رو "دلار"

می متالز - وابستگی شاخص به قیمت دلار امری واضح بوده که طی چند روزاخیر با افزایش ۲۰درصدی قیمت دلار شاخص نیز رشد داشته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما