خبر
بورس و سهام   فن آوری های نوین  
مدیرعامل سمات خبر داد:

آغاز مطالعات تطبیقی بکارگیری بلاکچین در بازار سرمایه

می متالز - مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از آغاز مطالعات تطبیقی برای بکارگیری بلاکچین (زنجیره بلوکی) در بازار سرمایه خبر داد.

به گزارش می متالز، حسین فهیمی در پنجمین همایش مالی اسلامی با بیان اینکه بازار سرمایه در سال های اخیر در استفاده از فناوری های نوین پیشرو بوده است، افزود: هنوز بلاکچین از سوی نهادهای رسمی کشور به دلیل پیچیدگی های فراوان، نگرانی در خصوص حوزه های نظارتی، مقابله با جرائم مالی و ... مورد توجه ویژه قرار نگرفته است.

وی با بیان اینکه از بلاکچین تحت عنوان انقلاب صنعتی چهارم یاد می شود، اظهار داشت: به طور حتم به کارگیری این سیستم می تواند تمام شئونات زندگی افراد، محیط کسب و کار، بازارهای مالی و ... را تحت تاثیر قرار دهد. 

فهیمی تطبیق و انعطاف پذیری بیشتر، هزینه های پایین تر اداری و تشکیلاتی، پیش بینی شفاف ارزش دارایی های پایه، نقدینگی بیشتر، تسویه حساب بی درنگ، افزایش کارایی و دسترسی راحت به سرمایه گذار را از مهم ترین ویژگی های استفاده از بلاکچین در بازارهای مالی اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی با بیان اینکه ثبت، ضبط و نگهداری از مهم ترین وظایف این شرکت است، افزود: با به کارگیری بلاکچین در بازار سرمایه اطلاعات تمامی اهالی این بازار در دسترس همگان خواهد بود که این امر شفافیت را بسیار افزایش خواهد داد.

وی خاطر نشان کرد: مطالعاتی برای پیاده سازی سیستم بلاکچینی مبتنی بر مبانی شریعت و مطابق با سیاست ها کلان کشور در شرکت سپرده گذاری مرکزی آغاز شده است تا بتوانیم از ویژگی های این سیستم در توسعه زیر ساخت های بازار سرمایه بهره ببریم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پای خدمات بازار سرمایه به اقصی نقاط ایران باز شد

می متالز - مراسم رونمایی از احراز هویت سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) در شعب منتخب پست بانک روز یکشنبه برگزار شد تا پای خدمات بازار سرمایه به اقصی نقاط ایران باز شود.
 مدیر کل دفتر سرمایه‌گذاری وزارت صنعت:

معادن کوچک و متوسط و غیرفعال به بورس می آیند/ تشکیل کارگروه ویژه

می متالز - مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و تامین مالی وزارت صنعت از تشکیل کارگروه ویژه استفاده بخش معدن از ظرفیت‌های بازار سرمایه و بورسی شدن معادن کوچک و متوسط، غیرفعال یا دارای پروانه بهره‌برداری خبر داد.
 کارشناس بازارسرمایه اعلام کرد:

تحلیل بنیادی فولاد مبارکه و پیش بینی تولید و فروش، سود و ... براساس 6 فرضیه

می متالز - کارشناس بازارسرمایه با تکیه بر تحلیلی بنیادی و آخرین اطلاعات فولاد مبارکه و 6 فرضیه، میزان تولید و فروش، هزینه ها، بهای تمام شده و سود خالص هر سهم سال مالی را اعلام کرد.
 فرجی دانا تشریح کرد؛

کاهش ریسک رفتارهای احساسی با ورود به صندوق‌های سرمایه‌گذاری

می متالز - مدیر تحلیل شرکت تامین سرمایه لوتوس پارسیان، صندوق های سرمایه‌گذاری را ابزارهایی کارآمد برای کاهش ریسک رفتار های احساسی ارزیابی کرد و گفت: همزمان با رشد شاخص، صندوق‌ها نیز رشد بسیار خوبی را تجربه کرده‌اند.
 عضو شورای عالی بورس مطرح کرد:

رشد شاخص عامل تورم نیست، محصول تورم است

می متالز - عضو شورای عالی بورس اظهار داشت: یکی از مهمترین دلایل رشد شاخص، افزایش حجم نقدینگی وارد شده به بازار سرمایه است و مردم به دنبال فرصت سرمایه‌گذاری برای حفظ ارزش پول در برابر تورم بودند.
 

افزایش ظرفیت دوره‌های آموزشی «معامله‌گر برخط گروهی» و «پذیرش سفارش مشتریان اوراق بهادار»

می متالز - طبق اعلام کانون کارگزاران، ثبت نام جدید برای نوبت‌های ۱۶، ۱۷ و ۱۸ دوره معامله‌گر برخط گروهی و نوبت‌های ۳۸، ۳ و ۴۰ دوره پذیرش سفارش مشتریان، از روز گذشته، ۱۴ تیرماه آغاز شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما