خبر
سیمان و بتن  

صادرات سیمان خاش به ۲۰ کشور دنیا

می متالز - محصولات شرکت سیمان خاش به عنوان واحد برتر تولیدی صنعتی سیستان و بلوچستان به افزون بر ۲۰ کشور دنیا صادر می‌شود.

به گزارش می متالز، روزانه افزون بر سه هزار تن محصولات سیمانی و کلینکر در شرکت سیمان خاش تولید می شود که ۳۵ درصد تولیدات این شرکت به کشورهای حوزه خلیج فارس و دریای عمان، آفریقا، خاوردور، اروپا، آسیا و اقیانوسیه صادر می‌شود.

مدیر عامل شرکت سیمان خاش گفت: پس از ۶ سال وقفه، از اواخر آبان ماه کار صادرات محصولات این واحد تولیدی از طریق بندر چابهار به سومالی از سر گرفته شد تا این مجموعه ارزآوری از راه صادرات به مقاصد جدید را با بهره گیری از مرزهای آبی تجربه کند.

داوود بختیاری افزود: دسترسی به آب‌های آزاد از طریق بندر چابهار و بهبود زیرساخت های حمل و نقل و امکانات نگهداری و ترخیص محصولات از پایانه صادراتی چابهار، امکان تداوم صادرات از این بندر را مضاعف کرده و علاوه بر این، با وجود گمرک و بازارچه‌های مرزی بین المللی و مشترک مانند میلک و سایر بازارچه های مرزی جنوب شرق کشور، قابلیت رقابتی این شرکت در صادرات سیمان را به صورت چشمگیری افزایش داده است.

وی در عین حال با برشمردن مشکلات حوزه صادرات و معافیت برگشت ارز صادراتی برای کالاهای مبادله شده با دو کشور افغانستان و پاکستان (مبادله با ریال ایران)، اظهار داشت: تعهد به برگشت ارز صادراتی، استفاده از سوخت مازوت به جای گاز طبیعی و هزینه‌های زیاد حمل و نقل آن به کارخانه، جذاب بودن قیمت گازوئیل در استان مرزی سیستان و بلوچستان و میل کامیون داران به فروش سوخت، سرمایه در گردش ناکافی و امکانات کم بندر چابهار از مشکلات مهم این واحد تولیدی در این عرصه بوده که نبود امکان تبادلات ارزی در سیستان و بلوچستان سبب شده تا بخشی از بازارهای صادراتی شرکت از دست برود.

بختیاری ادامه داد: تدبیر و چاره اندیشی مسووولان سیستان و بلوچستان در جهت تامین سوخت کامیون ها در ایام پایانی هر ماه و نیز تامین فضای مناسب دپوی سیمان در بندر چابهار و حمایت مسئولان این بندر از صادرات، بسیاری از مشکلات این واحد تولیدی و صنعتی را برای رونق دادن به صادرات و ارزآوری برای کشور بر طرف می کند.

وی بیان کرد: بهره بردن از بهترین پزولان طبیعی کشور در کارخانه سیمان خاش و اهتمام نیروهای بومی این کارخانه مزیت های مهم این شرکت هستند.

بختیاری گفت: پزولان طبیعی و معادن غنی تفتان از بهترین نوع معادن ایران و حتی دنیا به شمار می روند که استفاده از مواد معدنی، کیفیت محصولات شرکت سیمان خاش را ارتقا داده و تجربه موفق در بهره گیری از سیمان این شرکت در سازه های آبی و بتنی مانند اسکله شهید بهشتی بندر چابهار، شبستان اصلی مصلای تهران و مساجد بزرگ مکی زاهدان، الخلیل خاش، سدهای زیردان، کهیر، پیشین، بم، نرماشیر و چگین، پل های یازده گانه کرمان و غیره را میتوان از نمونه های موفق اجرایی نام برد.

کد خبر: 69813
تاریخ: 1398/09/11 - 12:59
منبع: سیمان خبر

صادرات سیمان  سیمان خاش  بندر چابهار 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

هزینه ۳۰۰میلیارد تومانی برای ساخت سیلو تمام مکانیزه در بندر چابهار

می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: برای ساخت سیلو تمام مکانیزه با تجهیزات در بندر چابهار ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه و در مدت ۲۴ ماه آماده بهره‌برداری می‌شود.
 

تقویت «سفارس» با حضور سیمان تامین در بازار سرمایه/ عرضه اولیه بزرگ‌ترین هلدینگ سیمانی در راستای عمق‌بخشی به بورس است

می متالز - درحالی ۳۰درصد از بازار تولید و فروش سیمان کشور در دست شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تامین است که بورسی شدن این هلدینگ بعنوان قطب اصلی راهبری صنعت سیمان در کشور سبب تقویت جایگاه صنعت سیمان در بازار سرمایه خواهد شد
 

بررسی راهکارهای توسعه صادرات سیمان ایران

می متالز - اولین جلسه میز سیمان طی سال جاری در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد. در این جلسه موانع و مشکلات فرا روی تولید و صادرات سیمان بررسی و راهکارهای اجرایی مناسب در راستای حفظ و توسعه بازارهای پیرامونی و نفوذ به سایر بازارهای هدف صادراتی ارائه شد.
 در نخستین میز ملی صنعت سیمان مطرح شد:

بررسی راهکارهای توسعه صادرات سیمان ایران

می متالز - اولین جلسه میز سیمان در سال جاری در سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.
 

افزایش تخفیف سود بازرگانی کالاهای وارداتی از بندر چابهار

می متالز - میزان تخفیف سود بازرگانی کالاهای وارداتی از بندر چابهار افزایش یافت.
 سعیدی:

توسعه بندر چابهار جزء سیاست‌های کلان کشور است؛ لزوم بهره‌گیری از تجهیزات اختصاص یافته برای توسعه بندر

می متالز - نماینده مردم چابهار در مجلس، با بیان اینکه بندر چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور محسوب می شود، گفت: توجه به این بندر استراتژیک بسیار اهمیت دارد، در این میان باید موانع موجود برای سرعت گیری روند توسعه را رفع کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما