خبر
فلزات گرانبها  

نسبت به قیمت طلا در سال ۲۰۲۰ امیدوار باشیم؟

می متالز - موسسه مالی ING در تازه ترین گزارش خود دیدگاه امیدوارکننده ای درباره وضعیت بازار طلا در سال ۲۰۲۰ ارائه کرده است.

به گزارش می متالز، موسسه مالی ING در گزارش چشم انداز کالاها در سال ۲۰۲۰ پیش بینی کرده است که ۲ عامل مهم موجب تقویت قیمت جهانی طلا در سال آینده میلادی خواهد شد.

این ۲ عامل مهم عبارتند از نااطمینانی درباره وضعیت تجارت بین آمریکا و چین و نگرانی درباره رشد اقتصادی جهان.

این بانک هلندی پیش بینی می کند قیمت هر اونس طلا در سال ۲۰۲۰ میلادی بالاتر از سطح حمایتی ۱۴۵۰ دلاری خواهد بود ولی از سطح ۱۵۰۰ دلاری نیز چندان فراتر نخواهد رفت.

پیش بینی بانک ING نشان می دهد قیمت هر اونس طلا در سه ماه نخست سال آینده به ۱۵۰۰ دلار خواهد رسید، این رقم در سه ماه دوم و سوم به ۱۴۷۰ دلار و در نهایت در سه ماه پایانی به ۱۴۸۰ دلار خواهد رسید.

میانگین قیمت طلا در سال ۲۰۲۰ به ۱۴۷۵ دلار می رسد. اگر فدرال رزرو آمریکا قصد کاهش بیشتر نرخ بهره را طی ماه های آینده داشته باشد و سیاست های انبساطی پولی بیشتری را اتخاذ کند، قیمت طلا احتمالا با رشد بیشتری روبرو خواهد شد.

کد خبر: 69866
تاریخ: 1398/09/11 - 17:57
منبع: بورس کالای ایران

طلا  موسسه مالی ING 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

قیمت جهانی طلا کاهشی شد/ ابراز تمایل چین وبه آمریکا بر امضای فاز نخست توافق تجاری طلا را پایین کشید

می متالز - قیمت هر اونس طلا که اوایل امروز به پایین‌ترین رقم از 18نوامبر رسیده بود، با 0.1 درصد کاهش به 1460 دلار و 85 سنت رسید.
 

اقدام چین برای خرید یک معدن طلا در کانادا/ ادامه معاملات و ادغام‌ها در معادن طلا

می متالز - شرکت معدنی زیجین که بزرگترین تولیدکننده طلا در چین است، در اقدامی با هدف افزایش ذخایر شمش و جریان نقدی و همچنین سود شرکت معدن کانادایی کانتیننتال گلد را به مبلغ ۱.۴ میلیارد دلار کانادا خریداری می‌کند.
 رئیس یک موسسه سرمایه گذاری اعلام کرد؛

روزهای درخشان طلا هنوز تمام نشده است

می متالز - رئیس موسسه سرمایه گذاری Agnico Eagle بر این باور است که روند فعلی صعودی قیمت طلا هنوز پایان نیافته است و قیمت این فلز گرانبها در آینده با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.
 نظرسنجی کیتکونیوز اعلام کرد؛

پیش بینی قیمت طلا در روزهای آینده

می متالز - تازه ترین نظرسنجی کیتکو نیوز نشان می دهد که سرمایه گذاران مین استریت امیدوار به افزایش قیمت طلا در روزهای آینده هستند.
 

اولین نوسانات طلا در هفته جاری / قیمت سکه امامی از ۴٫۶ میلیون تومان عبور کرد

می متالز - قیمت طلا و سکه در بازار امروز با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی تحت تاثیر افزایش نرخ ارز بود که بر این اساس قیمت سکه امامی به چهار میلیون و ۶۱۵ هزار تومان رسید.
 

افت دلار و طلا در هفته اول دسامبر / عواملی که بازارهای جهانی را تحت تاثیر قرار داد

می متالز - تحت تاثیر به تعویق انداختن توافق تجاری تا بعد از انتخابات ریاست‌ جمهوری در آمریکا از سوی ترامپ و همچنین تهدید برای افزایش تعرفه‌ها بر فولاد و آلومینیوم آرژانتین و برزیل، در هفته‌ای که گذشت قیمت جهانی طلا ۰٫۱ درصد و شاخص دلار ۰٫۶۱ درصد افت کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما