خبر
فلزات گرانبها  

نسبت به قیمت طلا در سال ۲۰۲۰ امیدوار باشیم؟

می متالز - موسسه مالی ING در تازه ترین گزارش خود دیدگاه امیدوارکننده ای درباره وضعیت بازار طلا در سال ۲۰۲۰ ارائه کرده است.

به گزارش می متالز، موسسه مالی ING در گزارش چشم انداز کالاها در سال ۲۰۲۰ پیش بینی کرده است که ۲ عامل مهم موجب تقویت قیمت جهانی طلا در سال آینده میلادی خواهد شد.

این ۲ عامل مهم عبارتند از نااطمینانی درباره وضعیت تجارت بین آمریکا و چین و نگرانی درباره رشد اقتصادی جهان.

این بانک هلندی پیش بینی می کند قیمت هر اونس طلا در سال ۲۰۲۰ میلادی بالاتر از سطح حمایتی ۱۴۵۰ دلاری خواهد بود ولی از سطح ۱۵۰۰ دلاری نیز چندان فراتر نخواهد رفت.

پیش بینی بانک ING نشان می دهد قیمت هر اونس طلا در سه ماه نخست سال آینده به ۱۵۰۰ دلار خواهد رسید، این رقم در سه ماه دوم و سوم به ۱۴۷۰ دلار و در نهایت در سه ماه پایانی به ۱۴۸۰ دلار خواهد رسید.

میانگین قیمت طلا در سال ۲۰۲۰ به ۱۴۷۵ دلار می رسد. اگر فدرال رزرو آمریکا قصد کاهش بیشتر نرخ بهره را طی ماه های آینده داشته باشد و سیاست های انبساطی پولی بیشتری را اتخاذ کند، قیمت طلا احتمالا با رشد بیشتری روبرو خواهد شد.

کد خبر: 69866
تاریخ: 1398/09/11 - 17:57
منبع: بورس کالای ایران

طلا  موسسه مالی ING 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

قیمت طلا و سکه؛ امروز 15 خرداد 99

می متالز - هر قطعه نیم سکه بهار آزادی طرح جدید به قیمت ۳ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان رسید.
 بورس همچنان می‌تازد

روند تغییر قیمت‌ها در ۷۷ روز گذشته

می متالز - آن طور که از گزارش ها برمی‌آید، در مدت ۷۷ روز اول سال ۱۳۹۹ قیمت دلار ۱۴.۵ درصد، قیمت طلا ۲۱.۶ درصد، قیمت سکه ۲۳.۳ درصد و شاخص بورس ۱۰۰.۵ درصد رشد کرد.
 

​بازدهی مناسب بازار سرمایه طی ۲۵ سال اخیر به نسبت بازارهای موازی مهمترین دلیل برای حفظ سهام عدالت است

می متالز - یک کارشناس بازار سرمایه گفت: بازدهی بازار سرمایه در ۲۵ سال گذشته به مراتب بیشتر از بازارهای موازی بوده و همین امر مهمترین دلیل است تا مردم را برای حفظ سهام عدالت تشویق کنیم.
 

ارجحیت تجهیزات پزشکی و اقلام ضروری در دوران کرونا بر جابجایی شمش های طلا در پروازها

می متالز - پالایشگاه سوییسی والکامبی ماه گذشته پنج روز متوالی در تلاش برای انتقال یک محموله طلا از هنگ کنگ بود و دو بار این محموله در یک هواپیما بارگیری و سپس تخلیه شد.
 

افشای اطلاعات اپراتور رایتل تایید شد

می متالز - در پی انتشار خبر لو رفتن اطلاعات پنج میلیون کاربر رایتل، رئیس سازمان تنظیم مقررات گفت: اپراتورها مسئول حفظ اطلاعات مشترکان هستند و با آن‌ها برخورد جدی می‌شود.
 

نوسان محدود طلا در بازارهای جهانی/ هر اونس طلا در نزدیکی 1700 دلار باقی ماند

می متالز - قیمت هر اونس طلا امروز با 0.14 درصد افت به 1698 دلار و 2 سنت رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما