خبر
بورس و سهام   دانشگاه ها  
با برگزاری کارگاه‌های آموزشی انجام می‌شود؛

آشنایی دانشجویان با بورس چند کالایی هند

می متالز - یکی از راهکارهای توسعه بورس های کالایی در جهان امروز، سرمایه‌گذاری برای فرهنگ‌سازی و برنامه‌ریزی جهت آموزش مفاهیم پایه‌ای و روش‌های معاملاتی به دانش‌آموزان و دانشجویان است. این اقدامات با هدف تربیت نسل جدید سرمایه‌گذاران، معامله‌گران و کارشناسان بازارهای کالا انجام می‌شود.

به گزارش می متالز، سریکانت کوندینیا، کارشناس بازار کالا از بورس چند کالایی هند (MCX) که در یک کارگاه آموزشی برای دانشجویان سخنرانی می‌کرد، گفت: دانشجویان بازرگانی، مدیریت و دیگر رشته‌های اقتصادی باید با بورس های کالا و قواعد بازار کالا آشنا شوند. این آشنایی و آگاهی موجب پیشرفت آن ها در آینده و کسب جایگاه مناسب شغلی می‌شود.

در ماه نوامبر، موسسه BusinessLine Club اقدام به برگزاری یک کارگاه آموزشی سه روزه برای دانشجویان کالج "گایاتری ویدیا پاریشاد" در ایالت آندرا پرادش کرد. این کارگاه آموزشی با همکاری برخی موسسات و دانشکده‌های مالی، مدیریت و فناوری برگزار شد. سریکانت کوندینیا کارشناس بازار کالا که سخنران یکی از این برنامه‌ها بود، ضمن تشریح روند معاملات در بورس‌های کالا، از مزایای این بورس‌ها برای اقتصاد کشورها سخن گفت.

این کارشناس بازارهای کالا گفت:حجم معاملات روزانه بازارهای کالا در هند معادل ۲۵ هزار کرور روپیه (حدود ۳.۵ میلیارد دلار) است. در هند ۵ بورس کالای اصلی وجود دارد که عمده معاملات کالایی در آنها انجام می‌شود.

وی با توضیح مفاهیم پایه‌ای معاملات در بورس‌های کالا، ضرورت و اهمیت قراردادهای کالایی برای کشف قیمت و مدیریت قیمت را تشریح کرد.

کوندینیا افزود: بورس‌های کالایی یک پلتفرم معاملات الکترونیک و آنلاین در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهند و به بهترین شکل ممکن، خریداران و فروشندگان کالاها را در یک مکان گردهم می‌آورند تا قیمت عادلانه و شفاف برای کالاها شکل بگیرد.

این کارشناس بازار کالا سپس به تشریح موضوع پوشش ریسک قیمت در بورس‌های کالایی و قوانین و مقررات هیئت بورس‌ و اوراق بهادار هند در این زمینه پرداخت. او با اشاره به اهمیت شناسایی ریسک‌های موجود در بازارهای کالایی، تاکید کرد: ۷۶ بورس کالایی مهم و بزرگ در جهان وجود دارد و دانشجویان با مراجعه به آن ها باید اطلاعات مربوط به فعالیت و روش‌های معاملاتی آنها را جمع‌آوری کنند. این اطلاعات برای ترسیم یک تصویر کلی از بازارهای کالایی جهان از اهمیت زیادی برخوردار است.

بورس چند کالایی هند (MCX) به عنوان یکی از بورس‌های مستقل در سال ۲۰۰۳ در بمبئی راه‌اندازی شد. تمرکز این بورس بر انرژی و فلزات است.

کد خبر: 69867
تاریخ: 1398/09/11 - 17:59
منبع: بورس کالای ایران

دانشجویان  بورس چند کالایی هند 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پای دلالان به بازار آهن باز شد/ اعمال فشار برای فروش تولیدات ذوب آهن اصفهان به قیمت نامعقول

می متالز - دانشجویان بسیجی استان و مدیران ذوب آهن در نشست مطالبه‌گری و گفتمان سازی و بررسی پژوهش‌های دانشگاهی بر لزوم همکاری علمی و عملی بیشتر دانشگاه با صنعت تاکید کردند.
 

جامعه اسلامی دانشجویان آذربایجان شرقی برای برگزاری مناظره محیط زیستی اعلام آمادگی کرد

می متالز - دفاتر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه های استان آمادگی خود را برای میزبانی از برگزاری برنامه مناظره علمی و مبتنی بر مدارک و مستندات در خصوص موضوع آلودگی‌های زیست محیطی استان، به ویژه معدن طلای اندریان براب تحقق شفافیت و روشنگری، اعلام کرد.
 رئیس جمهور در پیامی به مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران:

گفت و گو و مناظره، مستلزم تحمل و مدارا است/فقدان گفت و گوی سازنده، از بنیادی‌ترین مشکلات جامعه امروز ایران است/ دولت تدبیر و امید اهل گفت و گو و مذاکره سازنده، به نفع ملت ایران است/ باید با ادامه مسیر گفت و گو، از هراس افکنی جریان های افراطی، غیرعقلانی و ضد گفت و گو نهراسید

می متالز - رئیس جمهور در پیامی با ابراز خرسندی از نقش مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در تقویت جریان گفت و گوی اخلاقی، مستدل، منطقی و اثربخش، تاکید کرد: دولت تدبیر و امید اهل گفت و گو و مذاکره سازنده، به نفع ملت ایران است و معتقدیم باید مسیر گفت و گو را ادامه داد و از هراس افکنی جریان های افراطی، غیرعقلانی و ضد گفت و گو نهراسید.
 

شرکت مس در انتظار دانشجویان

می متالز - از آنجا‌ که علم و دانش رو به پیشرفت است در نتیجه فعالان معدنی هم باید از این مهم بهره برده و خود را با تغییرات علمی به‌روز کنند.
 بین وزارتخانه‌های نفت و علوم

تفاهم‌نامه طرح مهارت‌افزایی دانشجویان در صنعت نفت امضا شد

می متالز - تفاهم‌نامه طرح مهارت‌افزایی دانشجویان در صنعت نفت طی برگزاری آیین گشایش رویداد دانشجویی پتروتست، بین وزارتخانه‌های نفت و علوم امضا شد.
 

پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه بانک توسعه تعاون به دانشجویان دکتری

می متالز - براساس تفاهم‌نامه بین بانک توسعه تعاون وصندوق رفاه دانشجویان تسهیلات وام دکتری به دانشجویان با نرخ سود۴ درصد و به صورت قرض‌الحسنه محاسبه شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما