خبر
بورس و سهام   نرم افزار و فن آوری اطلاعات  
گام به گام به سوی پیش‌بینی‌ها؛

اعتبار "آپ" بالا رفت

می متالز - با وجود آن که "آپ" از نظر تعداد و مبلغ تراکنش جزو برترین شرکت‌های PSP به شمار می‌رود و سهم بالایی از درگاه شاپرک دارد اما؛ پایه‌های درآمدزایی بر فروش پین و اعتبار نهاده شده است.

به گزارش می متالز، شرکت "آسان پرداخت پرشین" در آبان ماه ۳ هزار و ۹۱۶ میلیارد ریال درآمد کسب کرد که در مقایسه با مهر ماه شاهد افت ۱۱ درصدی هستیم.

لازم به توضیح است کاهش درآمد آبان ماه نسبت به ماه گذشته، ناشی از اختلالات اینترنتی اخیر بوده است و این شرکت نیز زخم خورده تحولات سیاسی داخلی است. تا پیش از این، در تمام ماه‌ها عملکرد فروش سال جاری بالاتر از سال گذشته بوده است.

در مجموع، "آپ" در طی ۸ ماه اخیر به درآمد ۳۲ هزار و ۷۷۶ میلیارد ریالی دست یافت از عملکرد ۸ ماهه سال ۹۷ حدود ۶ درصد بیشتر است. این میزان درآمد معادل ۷۰ درصد درآمد‌های دوره ۱۲ ماهه سال قبل است و ادامه این روند، قطعا درآمد‌هایی بیش از سال گذشته را برای شرکت به دنبال خواهد داشت.

شایان ذکر است که "آپ" برآورد کرده تا پایان سال ۹۸ درآمد‌های خود را به رقم ۶۱ هزار میلیارد ریال نزدیک کند که ۳۰ درصد بیش از درآمد تحقق یافته سال ۹۷ است.

نکته قابل ذکر این است که با وجود آن که در گزارش‌های اقتصادی شاپرک، "آپ" از نظر تعداد و مبلغ تراکنش جزو برترین شرکت‌های PSP به شمار می‌رود و سهم بالایی از درگاه شاپرک دارد اما؛ پایه‌های درآمدزایی بر فروش پین و اعتبار نهاده شده است.

این شرکت تا پایان در ۸ ماهه منتهی به آبان سال ۹۸ از محل کارمزد تراکنش شاپرکی ۲ هزار و ۲۳۳ میلیارد ریال و از فروش پین و اعتبار ۲۹ هزار و ۲۱۱ میلیارد ریال درآمد بدست آورده است.

رتبه بندی شرکت‌های حاضر در گروه رایانه حاکی از آن است که "سیستم" با حاشیه سود خالص ۶۶ درصدی، رتبه اول گروه است و "رانفور" با ۶۳ درصد و "افرا" با ۲۹ درصد در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

خانه در تهران متری ۱۶ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان/افزایش ۳۴ درصدی قیمت

می‌متالز - در اردیبهشت امسال میزان معاملات مسکن در شهر تهران ۶.۷ درصد نسبت به مدت مشابه پارسال کم شده و متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی ۱۶ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان بوده که نزدیک به ۳۴ درصد افزایش یافته است.
 

اصلاح شاخص طبیعی بود

می متالز - یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه سهامداران نگران روند کنونی بورس نباشند، گفت: با توجه به رشد پرشتاب شاخص بورس از ابتدای سال جاری تا اواسط اردیبهشت ماه، وجود چنین اصلاحی در بازار طبیعی است.
 کارگزار بورس مطرح کرد:

نقدی بر دستور وزیر بر کاهش کارمزد کارگزاری ها + دو دغدغه و ارائه پیشنهاد

می متالز - کارگزار بورس با ارائه توضیحاتی درباره دستور وزیر اقتصاد مبنی بر کاهش کارمزد کارگزاری ها و ذینفعان، پیشنهاد داد محدودیت مجوز کارگزاری ها و سقف کارمزدها برداشته شود.
 برنامه های جدید حمایتی ایمیدرو از استارت آپ های معدن و صنایع معدنی اعلام شد:

غریب پور اعلام کرد: حمایت از استارت آپ های معدنی با همکاری ایمیدرو و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری/ایمیدرو، ریسک سرمایه گذاری شرکت ها در همکاری با استارت آپ ها را پوشش می دهد

می متالز - رییس هیات هامل ایمیدرو با اشاره به برنامه حمایتی ایمیدرو از استارت آپ های معدنی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: ایمیدرو آمادگی دارد تا از طریق صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی علاوه بر ارایه تسهیلات به دانش بنیان ها، ریسک سرمایه گذاری شرکت های معدن و صنایع معدنی در همکاری با استارت آپ ها را پوشش دهد.
 

زمین لرزه در سوئد بر اثر معدنکاری در بزرگترین معدن زیرزمینی سنگ آهن دنیا

می متالز - روز دوشنبه سوئد بزرگترین زمین لرزه بر اثر معدنکاری در یک معدن سنگ آهن را گزارش کرد.
 با حمایت ایمپاسکو؛

استارت آپ رتاپورت فعالیت های خود را توسعه می دهد

می متالز - در نشست هم اندیشی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با موسسین استارت آپ رتاپورت، بنیانگذاران این استارت آپ ضمن معرفی این پلتفرم که در زمینه خرید و فروش و معرفی پتانسیل های معدنی فعالیت می کند، در خصوص مزایای پلتفرم جهت شناسایی پتانسیل های معدنی و ایجاد محیطی امن برای خرید و فروش مواد معدنی مطالبی را عنوان کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما