خبر
بورس و سهام   سرمایه گذاری  
مدیرعامل تامین سرمایه امید:

توسعه بازار سرمایه منهای دانش مالی ممکن نیست

می متالز - مدیرعامل تامین سرمایه امید گفت: توسعه بازار سرمایه منهای دانش مالی، امکان پذیر نخواهد بود و فرهنگ سرمایه‌گذاری غلط و نا آگاهی نسبت به دانش مالی عامل رفتار هیجانی برخی سهامدران در نوسانات بازار است.

به گزارش می متالز، حبیب رضا حدادی، درخصوص اهمیت افزایش فرهنگ سرمایه‌گذاری بورسی اظهار کرد: متاسفانه موضوع دانش مالی در ایران مفعول مانده و به درستی هدایت نشده است. ما باید با پشتوانه نهاد‌ها و شرکت‌های مالی دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار در مسیر ارتقاء دانش مالی و توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری حرکت کنیم.

وی افزود: توسعه بازار سرمایه منهای دانش مالی، امکان پذیر نخواهد بود و فرهنگ سرمایه‌گذاری غلط و نا آگاهی نسبت به دانش مالی عامل رفتار هیجانی برخی سهامدران در نوسانات بازار است. به عنوان مثال عکس‌العمل شدید و هیجانی نسبت به موضوعات سیاسی یا مسایل کوچک و کم‌محتوا یکی از مهمترین عوامل زیان سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه است.

مدیرعامل تامین سرمایه امید ادامه داد: اگر با سرعت رشد جهانی دانش مالی هماهنگ نشویم مطمئنا در آینده مشکلات زیادی برای ما پیش می‌آید. رسالت همه نهاد‌های مالی و نهاد ناظر بازار سرمایه این است که تلاش خود را برای فرهنگسازی و توسعه دانش مالی بیشتر کنند. البته شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس در چند سال اخیر گام‌های اثربخش و گسترده‌ای برداشته که در جهت افزایش و گسترش سواد مالی بود، اما ما همچنان به اقدامات بیشتری نیاز داریم. باید تک تک همکاران در تامین سرمایه‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری پا به پای شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس در امر فرهنگ سازی تلاش کنند.

حبیب رضا حدادی با اشاره به اینکه شرکت تامین سرمایه امید، نیز در مسیر ارتقا دانش مالی حرکت می‌کند، گفت: ما به کمک دانشجویان دکترای مالی اپلیکیشن دیکشنری مالی (امیدیک) را که پیش از این وجود نداشت راه اندازی کردیم و اکنون هرفردی در هر زمان که با اصطلاح تخصصی مالی مواجه شود می‌تواند از این دیکشنری استفاده کند. راه‌اندازی امیدیک اصولا در چارچوب وظایف ما نبود، اما از آنجا که فعالان مالی و دانشجویان به این ابزار نیاز داشتند ما برای آن هزینه کردیم و من امیدوارم سایر همکاران و نهاد‌های مالی نیز با نگاه به آینده در بهبود سطح دانش مالی جامعه موثر باشند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون تامین مالی تامین‌ سرمایه لوتوس‌ پارسیان مطرح کرد؛

برنامه سایپا برای عرضه اوراق بهادار و خودرو در بازار سرمایه و بورس کالا

می متالز - اگر سایپایی‌ها بتوانند تا دو ماه آینده مجوز افزایش سرمایه خود را بگیرند، احتمال می‌رود در اسرع وقت اقدامات مربوط به انتشار دومین نوبت امسال مراجعه آنها انجام شود.
 

بورس‌ کالا آماده میزبانی از فروش اموال مازاد بانک‌ها

می متالز - رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه بورس‌ کالای ایران آمادگی خود را برای واگذاری اموال مازاد بانک‌ها اعلام کرده است، گفت: مزیت همزمان فروش املاک مازاد بانک‌ها در بورس‌ کالا آن است که علاوه بر آزاد شدن منابع بانکی به شکلی شفاف و رقابتی، یک گزینه جدید برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه نیز به میزبانی بورس‌ کالا اضافه می‌شود.
 قطعی اینترنت گریبان "PSP"ها را گرفت

"پرداخت" سنگین "تاپکیش" از یک اتفاق

می متالز - قطعی اینترنت در مدت اخیر خسارت‌های سنگینی را به شرکت‌های PSP وارد کرد که در این میان، بیش از همه "تاپکیش" و "پرداخت" متحمل زیان شدند.
 از سوی سازمان بورس صادر شد؛

افزایش سرمایه "فولاد" به منظور تامین سرمایه در گردش

می متالز - سرمایه شرکت فولاد مبارکه اصفهان با ۷۹ هزار میلیارد ریال افزایش از محل سود انباشته شرکت به ۲۰۹ هزار میلیارد ریال خواهد رسید.
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

خوشبینی به تداوم رشد قیمت «خودرو»

می متالز - علاوه بر تاثیر مثبت افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها بر اصلاح ساختار مالی خودروسازان، این افزایش سرمایه چشم انداز آتی این شرکت ها را هم بهبود خواهد بخشید.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

"خرید دارایی" بی‌راهه سهامداران

می متالز - زمانی که استدلال سهامداران تنها بر پایه "خرید دارایی" متمرکز شود، دیگر موضوع "سود"، "فروش" و "طرح توسعه شرکت‌ها" جایگاهی نداشته و تاثیر این امر در بازار سهام، کاملا مشهود است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما