خبر
بورس و سهام   سرمایه گذاری  
مدیرعامل تامین سرمایه امید:

توسعه بازار سرمایه منهای دانش مالی ممکن نیست

می متالز - مدیرعامل تامین سرمایه امید گفت: توسعه بازار سرمایه منهای دانش مالی، امکان پذیر نخواهد بود و فرهنگ سرمایه‌گذاری غلط و نا آگاهی نسبت به دانش مالی عامل رفتار هیجانی برخی سهامدران در نوسانات بازار است.

به گزارش می متالز، حبیب رضا حدادی، درخصوص اهمیت افزایش فرهنگ سرمایه‌گذاری بورسی اظهار کرد: متاسفانه موضوع دانش مالی در ایران مفعول مانده و به درستی هدایت نشده است. ما باید با پشتوانه نهاد‌ها و شرکت‌های مالی دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار در مسیر ارتقاء دانش مالی و توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری حرکت کنیم.

وی افزود: توسعه بازار سرمایه منهای دانش مالی، امکان پذیر نخواهد بود و فرهنگ سرمایه‌گذاری غلط و نا آگاهی نسبت به دانش مالی عامل رفتار هیجانی برخی سهامدران در نوسانات بازار است. به عنوان مثال عکس‌العمل شدید و هیجانی نسبت به موضوعات سیاسی یا مسایل کوچک و کم‌محتوا یکی از مهمترین عوامل زیان سرمایه‌گذاران در بازار سرمایه است.

مدیرعامل تامین سرمایه امید ادامه داد: اگر با سرعت رشد جهانی دانش مالی هماهنگ نشویم مطمئنا در آینده مشکلات زیادی برای ما پیش می‌آید. رسالت همه نهاد‌های مالی و نهاد ناظر بازار سرمایه این است که تلاش خود را برای فرهنگسازی و توسعه دانش مالی بیشتر کنند. البته شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس در چند سال اخیر گام‌های اثربخش و گسترده‌ای برداشته که در جهت افزایش و گسترش سواد مالی بود، اما ما همچنان به اقدامات بیشتری نیاز داریم. باید تک تک همکاران در تامین سرمایه‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری پا به پای شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس در امر فرهنگ سازی تلاش کنند.

حبیب رضا حدادی با اشاره به اینکه شرکت تامین سرمایه امید، نیز در مسیر ارتقا دانش مالی حرکت می‌کند، گفت: ما به کمک دانشجویان دکترای مالی اپلیکیشن دیکشنری مالی (امیدیک) را که پیش از این وجود نداشت راه اندازی کردیم و اکنون هرفردی در هر زمان که با اصطلاح تخصصی مالی مواجه شود می‌تواند از این دیکشنری استفاده کند. راه‌اندازی امیدیک اصولا در چارچوب وظایف ما نبود، اما از آنجا که فعالان مالی و دانشجویان به این ابزار نیاز داشتند ما برای آن هزینه کردیم و من امیدوارم سایر همکاران و نهاد‌های مالی نیز با نگاه به آینده در بهبود سطح دانش مالی جامعه موثر باشند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کارشناس بازار سرمایه:

روش مدیریت سهام عدالت به دانش فرد بستگی دارد

می متالز - کارشناس بازار سرمایه گفت: اگر مشمولی با بازار سرمایه آشنایی ندارد، بهتر است مدیریت را واگذار کند و درواقع این موضوع بستگی به دانش فرد دارد.
 

"چکاپا" بازار دومی شد

می متالز - سهام شرکت صنایع کاغذ پارس در بازار دوم سازمان بورس پذیرفته شد.
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

دلایل جذابیت سرمایه گذاری در ایران خودرو

می متالز - ایران خودرو به لحاظ تیراژ تولید، درآمد فروش، ارزش دارایی ها و همچنین کیفیت محصولات تولیدی و خدمات پس از فروش، خودروساز اول کشور محسوب می شود.
 ساعت پنج و نیم عصر؛

موزه "عبرت" تازه‌واردان

می متالز - ساعت پنج و نیم عصر امروز نیم‌نگاهی دارد به عبرتی که سهامداران از اردیبهشت ماه گرفتند تا رنجی که فولادی‌ها به واسطه ابطال‌ها می‌کشند.
 در گفتگوی رئیس جمهور با وزیر امور اقتصادی و دارائی انجام شد:

دستور رئیس جمهور برای ایجاد تعادل اطمینان بخش برای مردم در بازار سرمایه و بورس

می‌متالز - آگاهی بخشی و اطلاع رسانی دقیق از بازار سرمایه به مردم و استفاده صحیح و مطمئن آنها از این بازار بسیار حائز اهمیت است.
 مشاور بانکی اتاق بازرگانی ایران در مصاحبه با خبرنگار اگزیم نیوز عنوان کرد:

چالش ها و راهکارهای کنترل تورم بوسیله بازار سرمایه

می‌متالز - مهدی رئیس زاده می گوید: از نظر قانونی بخشی از بازار سرمایه می تواند در زمینه کنترل نقدینگی به عنوان یک ابزار اثربخشی لازم را داشته باشد به عنوان مثال شرکت های تامین سرمایه یا برخی شرکت هایی که تحت نظارت سازمان بورس بوجود می آیند که طبق قانون تایید و مجوز بانک مرکزی را نیز برای شروع فعالیت شان لازم دارند پس بانک مرکزی می تواند طبق قانون بخشی از بازار سرمایه را به عنوان ابزار کنترل نقدینگی و تورم به حساب بیاورد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما