خبر
بورس و سهام   فن آوری های نوین  
مدیرعامل سمات:

از بلاکچین با عنوان انقلاب صنعتی چهارم یاد می‌شود

می متالز - مدیرعامل سمات گفت: از بلاکچین با عنوان انقلاب صنعتی چهارم نام برده می‌شود. مطمئنا به کارگیری بلاکچین می‌تواند تمام شئونات زندگی افراد، محیط کسب و کار، بازار‌های مالی و ... را تحت تاثیر قرار دهد.

به گزارش می متالز، حسین فهیمی در این خصوص که بازار سرمایه در سال‌های اخیر از فناوری‌های نوین استفاده کرده، اظهار کرد: هنوز بلاکچین از سوی نهاد‌های رسمی کشور به دلیل پیچیدگی‌های فراوان، نگرانی در خصوص حوزه‌های نظارتی، مقابله با جرائم مالی و ... مورد توجه ویژه قرار نگرفته است.

وی افزود: از بلاکچین با عنوان انقلاب صنعتی چهارم نام برده می‌شود. مطمئنا به کارگیری بلاکچین می‌تواند تمام شئونات زندگی افراد، محیط کسب و کار، بازار‌های مالی و ... را تحت تاثیر قرار دهد.

مدیرعامل سمات ادامه داد: تطبیق و انعطاف‌پذیری بیشتر، هزینه‌های پایین‌تر اداری و تشکیلاتی، پیش بینی شفاف ارزش دارایی‌های پایه، نقدینگی بیشتر، تسویه حساب بی درنگ، افزایش کارایی و دسترسی راحت به سرمایه گذار را از مهم‌ترین ویژگی‌های استفاده از بلاکچین در بازار‌های مالی اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: ثبت، ضبط و نگهداری از مهم‌ترین وظایف شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه است. با به کارگیری بلاکچین در بازار سرمایه اطلاعات تمامی فعالان این بازار در اختیارهمگان خواهد بود که این امر شفافیت را بسیار افزایش خواهد داد.

فهیمی گفت: مطالعاتی برای پیاده‌سازی سیستم بلاکچینی مبتنی بر مبانی شریعت و مطابق با سیاست‌ها کلان کشور در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی شروع شده تا بتوانیم از ویژگی‌های این سیستم در توسعه زیرساخت‌های بازارسرمایه بهره‌مند شویم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 ساعت پنج و نیم عصر:

مقصران مادرزادی بورس تهران را بشناسید!

می متالز - گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به مقصر تراشی در هنگی سیستم معاملات و شفاف سازی امروز پالایشی ها و...
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

بورس اسیر تصمیمات احساسی /مسوولین به هیجان بازار دامن می زنند

می متالز - مدیرعامل کارگزاری آوانوین اظهار کرد: "بورس" اسیر تصمیمات احساسی و هیجانی لحظه‌ای شده و این تصمیمات باعث می‌شود مرتبا شاهد مسیر صف‌های فروش و خرید در طی یک روز باشیم.
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

فرمان بورس در دست پالایشی ها و دارویی ها

می متالز - صنعت پالایشی، صنعت سودآوری است و ارزش جایگزینی پالایشگاه های کشور هم بالا است‌. از این رو به نظر می رسد هر خبر مثبتی مربوط به این صنعت، اثر مثبتی هم بر روند کلی بازار سرمایه خواهد داشت.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

استارت آپ ها و ابهام ارزش گذاری در بورس

می متالز - ارزش گذاری شرکت های استارت آپی با ابهامات زیادی همراه بوده و احتمال ایجاد حباب در بازارهای مختلف زیاد است.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

عدم تناسب زیرساخت‌ها با میزان ورود نقدینگی

می متالز - میزان نقدینگی و علاقه ورود به بازار سرمایه تناسبی با زیرساخت‌ها و نظام معاملاتی نداشته و از سوی دیگر نظام عدالت و شفافیت را تا حدودی مخدوش می‌کند که این مسائل را می‌توان نقص و نقطه ضعفی بزرگ برای بورس عنوان کرد.
 مدیر کل سرمایه گذاری و تامین مالی وزارت صمت مطرح کرد:

ضرورت توسعه تامین مالی بخش تولید از طریق بازار سرمایه/ اتخاذ تدابیر لازم برای تسریع فرآیند بررسی و تایید پذیرش بنگاه‌ها در بورس

می متالز - مدیر کل دفتر سرمایه گذاری و تامین مالی وزارت صمت گفت: توسعه تامین مالی تولید از طریق بازار سرمایه باعث کاهش اثرات تورمی این نقدینگی و کمک به جهش تولید، توسعه صادرات و جایگزینی واردات خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما