خبر
بورس و سهام   فن آوری های نوین  
مدیرعامل سمات:

از بلاکچین با عنوان انقلاب صنعتی چهارم یاد می‌شود

می متالز - مدیرعامل سمات گفت: از بلاکچین با عنوان انقلاب صنعتی چهارم نام برده می‌شود. مطمئنا به کارگیری بلاکچین می‌تواند تمام شئونات زندگی افراد، محیط کسب و کار، بازار‌های مالی و ... را تحت تاثیر قرار دهد.

به گزارش می متالز، حسین فهیمی در این خصوص که بازار سرمایه در سال‌های اخیر از فناوری‌های نوین استفاده کرده، اظهار کرد: هنوز بلاکچین از سوی نهاد‌های رسمی کشور به دلیل پیچیدگی‌های فراوان، نگرانی در خصوص حوزه‌های نظارتی، مقابله با جرائم مالی و ... مورد توجه ویژه قرار نگرفته است.

وی افزود: از بلاکچین با عنوان انقلاب صنعتی چهارم نام برده می‌شود. مطمئنا به کارگیری بلاکچین می‌تواند تمام شئونات زندگی افراد، محیط کسب و کار، بازار‌های مالی و ... را تحت تاثیر قرار دهد.

مدیرعامل سمات ادامه داد: تطبیق و انعطاف‌پذیری بیشتر، هزینه‌های پایین‌تر اداری و تشکیلاتی، پیش بینی شفاف ارزش دارایی‌های پایه، نقدینگی بیشتر، تسویه حساب بی درنگ، افزایش کارایی و دسترسی راحت به سرمایه گذار را از مهم‌ترین ویژگی‌های استفاده از بلاکچین در بازار‌های مالی اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: ثبت، ضبط و نگهداری از مهم‌ترین وظایف شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه است. با به کارگیری بلاکچین در بازار سرمایه اطلاعات تمامی فعالان این بازار در اختیارهمگان خواهد بود که این امر شفافیت را بسیار افزایش خواهد داد.

فهیمی گفت: مطالعاتی برای پیاده‌سازی سیستم بلاکچینی مبتنی بر مبانی شریعت و مطابق با سیاست‌ها کلان کشور در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی شروع شده تا بتوانیم از ویژگی‌های این سیستم در توسعه زیرساخت‌های بازارسرمایه بهره‌مند شویم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 گزارش روزانه بازار سرمایه؛

رکوردشکنی شاخص در سایه دلار

می متالز - بازار با پشتوانه رشد نرخ ارز و بهبود جهانی قیمت کامودیتی‌ها و نفت از یک سو و ارائه گزارش‌های مطلوب برخی از بانک ها، ضمن رکوردشکنی و فتح قله رفیع ۳۳۲ هزاری، توانست سقفی جدید را ثبت کند.
 

"اپرداز" در رهن بانک

می متالز - شرکت آتیه داده پرداز یک ملک اداری خود را در رهن بانک قرار داد.
 کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد:

خیال آسوده "بورس" از دلار و نرخ حامل‌های انرژی

می متالز - مدیرعامل کارگزاری بانک آینده گفت: بحث حامل‌های انرژی بدون تغییر مانده و کلیات بودجه‌ای که در راه صحن علنی است است، در حقیقت ادامه مسیر بازار سرمایه بوده و مورد خاصی را برای بورس ایجاد نمی‌کند.
 حرکت صندوق‌های سرمایه گذاری پشت شاخص؛

کدام صندوق‌ها بیشترین بازدهی را کسب کرده‌اند

می متالز - اگر در تمام صندوق‌های سرمایه گذاری مشارکت می‌کردید، طی یک سال اخیر ۵۷ درصد بر ارزش دارایی شما افزوده می‌شد که در این بین، صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام بیشترین بازدهی را بدست آوردند.
 رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

مسیر "بورس" باید جایگزین "بانک" شود

می متالز - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در تلاش هستیم بخش زیادی از نیاز‌های اقتصادی شرکت‌ها را از طریق بازار سرمایه بتوانیم تامین کنیم و این جزو سیاست‌های کلی ما در مجلس و کمیسیون است.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

"شاخص" دنباله رو "دلار"

می متالز - وابستگی شاخص به قیمت دلار امری واضح بوده که طی چند روزاخیر با افزایش ۲۰درصدی قیمت دلار شاخص نیز رشد داشته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما