خبر
بازار مسکن  
بهادری مطرح کرد:

ساخت مسکن استیجاری راه کار کنترل بازار اجاره؛ ضرورت ارائه وام ارزان قیمت به اجاره نشینان

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از راه کارها برای کنترل بازار اجاره مسکن، ساخت مسکن استیجاری است، این طرح مثبت و قابل قبول بوده، اما ابتدا باید زیرساخت های عملیاتی آن فراهم شود.

به گزارش می متالز، هادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به وضعیت بازار اجاره مسکن، گفت: در شرایط کنونی مستأجران برای تأمین مسکن با مشکلات بسیاری از جمله کاهش قدرت مالی مواجه هستند، به طوری که بر اساس آمارها نرخ اجاره در چند ماه اخیر حدود 40 درصد افزایش داشته است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افزایش قیمت مسکن موجب شد که افراد از خرید مسکن منصرف شده و عملا سیل عظیمی از متقاضیان به سمت اجاره مسکن بروند.

افزایش چشمگیر قیمت اجاره به دلیل افزایش تقاضا در کنار کمبود عرضه مسکن استیجاری

وی ادامه داد: افزایش تقاضا در کنار کمبود عرضه مسکن اجاره ای، موجب افزایش چشمگیر قیمت اجاره مسکن شد و در این میان، خانوارهایی که توان تأمین مسکن مورد نظر خود را نداشتند، مجبور به اجاره خانه در مناطق پایین تر یا مناطق حاشیه ای کلانشهرها شدند.

ضرورت ارائه تسهیلات ارزان قیمت به اجاره نشینان

بهادری گفت: دولت در شرایط کنونی باید از راه کارهای مختلف برای حمایت از مستأجران استفاده کند، یکی از این راه کارها، ارائه تسهیلات ارزان قیمت به اجاره نشینان است، البته وام های ارائه شده باید قرض الحسنه با اقساط بلند مدت باشد تا خانوارها قدرت پرداخت اقساط را داشته باشند.

ساخت مسکن استیجاری راه کار کنترل بازار اجاره

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: یکی دیگر از راه کارها برای کنترل بازار اجاره مسکن، ساخت مسکن استیجاری است، این طرح مثبت و قابل قبول بوده، اما ابتدا باید زیرساخت های عملیاتی آن فراهم شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:کشور تاکنون تجربه عملیاتی خاصی در بحث تولید مسکن استیجاری نداشته، بنابر این برای اجرای این طرح، باید جلسات کارشناسی صورت گیرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 حسینی:

عدم اقناع اعضای کمیسیون عمران از برنامه های وزارت راه در حوزه مسکن

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: به نظر می رسد که با توجه به رویکرد فعلی دولت در حوزه تولید مسکن و مدیریت بازار، این اقدامات نمی تواند مشکل مسکن در کشور را حل کند، از این رو اعضای کمیسیون عمران در نشست امروز از برنامه های ارائه شده اقناع نشدند.
 اسلامی در نشست کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد:

اهتمام وزارت راه برای مسدودسازی تقاضاهای غیرمصرفی در بازار مسکن

می متالز - وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به برنامه‌ریزی وزارتخانه برای مدیریت بازار مسکن، گفت: یکی از برنامه های وزارتخانه، مسدودسازی تقاضاهای غیرمصرفی در بازار مسکن است، در شرایط کنونی التهابات بازار مسکن ریشه در عرضه و تقاضا ندارد بلکه تحت تأثیر بازارهای موازی همچون دلار و تورم است.
 حسینی انتقاد کرد:

افزایش روزافزون نرخ تجهیزات ساختمانی؛ کاهش قیمت مسکن با مدیریت بازار مصالح

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: مدیریت بازار مصالح ساختمانی موجب می شود که قیمت ها در این بخش کاهش یافته و در نهایت قیمت تمام شده مسکن پایین بیاید. در شرایط کنونی مشخص نیست که چرا قیمت مصالح ساختمانی که در داخل کشور تولید می شود، به بهانه های مختلف از جمله افزایش نرخ ارز گران می شود.
 رضایی کوچی مطرح کرد:

نشست ویژه کمیسیون عمران با حضور وزیر راه و شهرسازی/بررسی وضعیت بازار مسکن و راه کارهای رفع معضل

می متالز - رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: نشست امروز این کمیسیون با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی برگزار می شود.
 حسینی مطرح کرد:

انتقاد از درج دوباره نرخ اجاره بها و قیمت مسکن در سایت‌های اینترنتی

می متالز - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: سایت های اینترنتی باید از حکم دستگاه قضایی برای عدم درج آگهی مسکن با قیمت، تبعیت کنند و سایت های متخلف حتما باید مورد پیگرد قانونی قرار گیرند.
 عضو کمیسیون عمران مجلس:

قوه مجریه هیچ برنامه‌ای برای مدیریت بازار مسکن ندارد/دولت برنامه زمان بندی شده ارائه کند

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی برای بررسی وضعیت بازار مسکن و سیاست گذاری درست، نیازمند شفاف سازی عملکرد دولت هستیم، از این رو بهترین راه کار این است که دولت برنامه های خود برای مدیریت بازار و تولید مسکن را به صورت شفاف و با زمان بندی درست اعلام کند تا بتوان آن را رصد کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما