خبر
بازار مسکن  
بهادری مطرح کرد:

ساخت مسکن استیجاری راه کار کنترل بازار اجاره؛ ضرورت ارائه وام ارزان قیمت به اجاره نشینان

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: یکی از راه کارها برای کنترل بازار اجاره مسکن، ساخت مسکن استیجاری است، این طرح مثبت و قابل قبول بوده، اما ابتدا باید زیرساخت های عملیاتی آن فراهم شود.

به گزارش می متالز، هادی بهادری عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به وضعیت بازار اجاره مسکن، گفت: در شرایط کنونی مستأجران برای تأمین مسکن با مشکلات بسیاری از جمله کاهش قدرت مالی مواجه هستند، به طوری که بر اساس آمارها نرخ اجاره در چند ماه اخیر حدود 40 درصد افزایش داشته است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افزایش قیمت مسکن موجب شد که افراد از خرید مسکن منصرف شده و عملا سیل عظیمی از متقاضیان به سمت اجاره مسکن بروند.

افزایش چشمگیر قیمت اجاره به دلیل افزایش تقاضا در کنار کمبود عرضه مسکن استیجاری

وی ادامه داد: افزایش تقاضا در کنار کمبود عرضه مسکن اجاره ای، موجب افزایش چشمگیر قیمت اجاره مسکن شد و در این میان، خانوارهایی که توان تأمین مسکن مورد نظر خود را نداشتند، مجبور به اجاره خانه در مناطق پایین تر یا مناطق حاشیه ای کلانشهرها شدند.

ضرورت ارائه تسهیلات ارزان قیمت به اجاره نشینان

بهادری گفت: دولت در شرایط کنونی باید از راه کارهای مختلف برای حمایت از مستأجران استفاده کند، یکی از این راه کارها، ارائه تسهیلات ارزان قیمت به اجاره نشینان است، البته وام های ارائه شده باید قرض الحسنه با اقساط بلند مدت باشد تا خانوارها قدرت پرداخت اقساط را داشته باشند.

ساخت مسکن استیجاری راه کار کنترل بازار اجاره

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: یکی دیگر از راه کارها برای کنترل بازار اجاره مسکن، ساخت مسکن استیجاری است، این طرح مثبت و قابل قبول بوده، اما ابتدا باید زیرساخت های عملیاتی آن فراهم شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:کشور تاکنون تجربه عملیاتی خاصی در بحث تولید مسکن استیجاری نداشته، بنابر این برای اجرای این طرح، باید جلسات کارشناسی صورت گیرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 یارمحمدی:

تحریم صنعت دریانوردی ایران تخلف است/ آمریکا باید نسبت به حوادث احتمالی پاسخگو باشد

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: سازمان بین المللی دریانوردی باید نسبت به اقدامات خطرآفرین آمریکا علیه صنعت دریانوردی کشورمان ورود کند، زیرا این سازمان متولی دفاع از حقوق حقه کشورها در عرصه دریانوردی است.
 بهادری با اشاره به دستور العمل جدید شورای عالی هواپیمایی:

خریداری هواپیماهای با عمر بالا به هیچ وجه منطقی نیست

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: خریداری هواپیماها با عمر بالا به هیچ وجه منطقی نبوده و صرفه اقتصادی ندارد.
 خسته بند مطرح کرد:

فرصت طلایی برای فعال کردن بنادر شمالی کشور/ استفاده ۱۲ درصدی از ظرفیت گسترده بنادر استان‌های شمالی

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی بخش عظیمی از ظرفیت های تجاری و اقتصادی بنادر شمالی کشور خالی باقی مانده که باید با برنامه ریزی در راستای فعال کردن آن ها به ویژه افزایش تعاملات تجاری با کشورهای حاشیه دریای خزر از جمله روسیه قدم برداشت.
 هفته جاری صورت می گیرد؛

حضور معاون وزیر خارجه در نشست کمیسیون عمران/ بررسی روش‌های مقابله با تحریم حوزه عمرانی

می متالز - نشست کمیسیون عمران مجلس در هفته جاری با دستور کار بررسی روش‌های مقابله با تحریم حوزه عمرانی با حضور عراقچی معاون وزیر خارجه برگزار می شود.
 

اداره کل راه‌آهن آذربایجان‌غربی در سال آینده راه‌اندازی می‌شود

می متالز - نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با تشکیل اداره کل راه‌آهن آذربایجان‌غربی به مرکزیت ارومیه موافقت کرده و در سال آینده راه‌اندازی می‌شود.
 یارمحمدی مطرح کرد:

تقویت شهرهای اقماری در رفع کمبود مسکن کلانشهرها موثر است

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت و وزارت راه و شهرسازی در بحث تولید مسکن باید تمرکز خود را بر انبوه سازی در شهرهای جدید اطراف کلانشهرها از جمله تهران بگذارند، زیرا شهرهای اقماری می توانند ظرفیت های خوبی برای جذب جمعیت های جدید باشند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما