خبر
بازار مسکن  

کانون عرضه آپارتمان‌های قیمت‌ مناسب در بازار مسکن

می متالز - مناطق ۹ و ۱۰ تهران واقع در محدوده جنوب و جنوب غربی شهر را از آنجا که هم ساخت و ساز و عرضه آپارتمان‌های نقلی و کوچک‌ متراژ در آن ها پرتعداد است و هم قیمت مسکن در این نواحی کمتر از میانگین قیمت مسکن در کل شهر است، می‌توان به‌عنوان کانون عرضه آپارتمان‌های قیمت‌مناسب در بازار مسکن معرفی کرد.

به گزارش می متالز، مناطق ۹ و ۱۰ به لحاظ جغرافیایی پایین‌تر از خیابان انقلاب واقع شده‌اند، محوری که شهر تهران را به دو نیمه شمال و جنوب تقسیم می‌کند. این دو منطقه به دلیل سطح قیمت مناسب از یکسو و نوسازی بافت‌های قدیمی در قالب آپارتمان‌های نقلی از سوی دیگر، همواره یکی از انتخاب‌های خانه اولی‌ها بوده است؛ به ویژه در شرایط کنونی که شماری از خانه اولی‌ها صرفا برای استفاده از تسهیلات خود در موعد مقرر ناگزیر به خرید آپارتمان متناسب با سطح بودجه فعلی خود هستند، هرچند ممکن است آن را برای سکونت انتخاب نکنند.

در این بین منطقه ۱۰ که در نیمه جنوبی هسته مرکزی شهر قرار دارد، پرتقاضاتر از منطقه ۹ است، طوری که در مهر و آبان امسال، چهارمین مقصد خریداران مسکن بوده است. میانگین قیمت مسکن در معاملات آبان ماه در منطقه ۱۰ حدود ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار و در منطقه ۹ حدود ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بوده است و در مجموع بیش از ۴۳۰معامله مسکن در ماه گذشته در این دو منطقه انجام شد.

در حالی که میانگین قیمت مسکن در تهران ۱۲ میلیون و ۴۰۰هزار تومان است، در این دو منطقه به سادگی می‌توان آپارتمان نوساز زیر این سطح قیمتی جست‌وجو و خریداری کرد و این موضوع بر مزایای مناطق مذکور افزوده است. دسترسی قابل قبول به مرکز شهر نیز از دیگر امتیازهای این دو منطقه نسبت به سایر مناطق قیمت‌مناسب پایتخت است.

کد خبر: 69907
تاریخ: 1398/09/11 - 21:15
منبع: دنیای اقتصاد

بازار مسکن  قیمت مسکن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

«کمیاب» شدن واحدهای نوساز در بازار مسکن

می متالز - واحدهای مسکونی نوساز در بازار خرید و فروش مسکن کمیاب شدند.
 

زمان خرید مسکن چه موقع است؟

می متالز - بازار مسکن وارد دوره پسارکود شده و خرید و فروش ۴۶ درصد افزایش یافته اما آن‌ قدر بالا نیست که بتوان از آن به عنوان رونق یاد کرد که با این حال، بازه رکودی بازار مسکن که معمولا ۱۰ تا ۱۵ فصل طول می‌کشد که مناسب‌ ترین زمان برای خرید خانه است و هم‌ اکنون در این دوره قرار داریم.
 

ویژگی فایل‌های رسوبی در بازار مسکن

می متالز - عمده آپارتمان‌های موجود نزد بنگاه‌ها که برای فروش عرضه شده‌اند، دو ویژگی مشترک دارند که یکی به سن بنای آنها و دیگری به امکانات آن ها بازمی‌گردد.
 

شرایط رهن کامل‌های بازار اجاره مسکن

می متالز - تغییر شرایط در بازار مسکن و پیشروی در دوره رکود منجر به کاهش محسوس عرضه آپارتمان‌های اجاره‌ای با شرایط رهن کامل به این بازار شده است. در این میان یک تفاوت آشکار بین انواع مختلف واحدهای اجاره‌ای با شرایط رهن کامل در بازار مسکن مشهود است.
 سازنده‌ها ظرفیت پیش‌فروش را از دست می‌دهند‌؟

خطای دید در بازار مسکن

می متالز - بساز بفروش‌ها در تهران با تعلل در تعیین تکلیف مشتریان واحدهای در دست ساخت، فرصت بازار فعلی برای استفاده از ظرفیت پیش فروش مسکن را از دست خواهند داد.
 

مسکن تا پایان سال گران نمی‌شود

می متالز - رئیس اتحادیه املاک استان تهران گفت: تا پایان سال آینده قیمت مسکن گران نمی‌شود و در سال آینده پایین‌تر از نرخ تورم قیمت‌ها بالا می‌رود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما