خبر
محیط زیست  

گلایه عضو شورا بابت آلودگی هوا به شهرداری و دولت

می متالز - یک عضو شورای شهر تهران از دولت درخواست کرد قطره چکانی تعطیلات را اعلام نکند، این اتفاق مثبتی را برای کاهش آلودگی هوا رقم نخواهد زد.

به گزارش می متالز، حجت نظری، عضو شورای شهر تهران در تذکری درخصوص آلودگی هوای شهر تهران گفت: طی روزهای گذشته، شاهد چند روز بسیار آلوده در هوای شهر تهران بودیم و دراین بین عمده انتظارات برای کاهش آلودگی هوا از مدیریت شهری بود اما باید توجه داشت که تنها مرجع صالح برای رسیدگی به وضعیت آلودگی هوا، مدیریت شهری تهران نیست.

البته خود مدیریت شهری این انتظار را در مردم ایجاد کرد و زمانی که سال گذشته به دلیل نزولات آسمانی هوا بهتر شد، مدام گفته شد که دلیل بهترشدن هوای تهران، اجرای طرح ترافیک جدید بود، در صورتی که این طرح در همین صحن شورا و در بین کارشناسان مخالفان زیادی داشت و دارد و همچنان هم به‌نظر می‌رسد که نتوانسته کارآمدی خودش را در کاهش آلودگی هوا نشان بدهد و آلودگی هوا در روزهای اخیر این موضوع را نشان داد. وی ادامه داد: من تقاضا دارم از شهردار تهران و معاون حمل و نقل و ترافیک که برای سال آینده در اجرای طرح کاهش آلودگی هوا تجدیدنظر کنند. به گفته این عضو شورای شهر تهران دولت مقاومت شدیدی در تعطیل کردن ادارات و بخش عمومی می‌کند که به‌نظر می‌رسد اگر این اتفاق از پیش اطلاع داده شود، می‌تواند منجر به خروج بخشی از مردم از شهر شود. دولت قطره چکانی تعطیلات را اعلام نکند، این اتفاق مثبتی را برای کاهش آلودگی هوا رقم نخواهد زد. وی ادامه داد: نه به دولت قبل که منتظر بود با هر بهانه‌ای کشور را تعطیل کند و نه به این دولت که در بدترین شرایط آب و هوایی هم حاضر به تعطیلی نیست و این متاسفانه نشان می‌دهد سلامت مردم در اولویت نیست.

کد خبر: 69908
تاریخ: 1398/09/11 - 21:17
منبع: دنیای اقتصاد

آلودگی هوا  حجت نظری  شهرداری و دولت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بهره‌برداری یکی از بزرگترین سازه‌های فلزی جهان در چین

می متالز - این سازه فلزی که به جهت کاهش و کنترول آلودگی هوا بر اثر غبار حاصل از انتقال زغال سنگ ساخته شده است. این سازه در ساحل بندر چنگینگجی چین به طول ۴۷۰ متر، عرض ۱۱۰ و ارتفاع ۴۶ متر ساخته و به تازگی به بهره‌برداری رسیده است.
 

ممنوعیت فعالیت معادن در آبیک برای پیشگیری از آلودگی هوا

می متالز - معاون عمرانی استاندار تأکید کرد: بخشی از آلودگی هوای آبیک در سال گذشته مشکلات زیادی هم ایجاد کرده بود ناشی از فعالیت معادن است و برهمین اساس طبق دستوری استاندار قزوین از فعالیت معادن در آبیک جلوگیری خواهد شد.
 دیده­‌بان سوئیسی کیفیت­‌هوای ۴۶۸۰ شهر جهان را پایش کرد

رنگ آسمان کشورها در ۲۰۱۹/ دستاورد چین در برابر آلودگی با آزمون و خطای ۲۰ساله

می متالز - رنگ آسمان ۴ هزار و ۶۸۰ شهر جهان توسط نهاد دیده‌بان آلودگی هوا پایش شد.
 

«همایش» یا نشست محرمانه؟

می متالز - هشتمین همایش آلودگی هوا و صدا دو روز پیش در حالی آغاز به کار کرد که برگزارکنندگان آن از انتشار محتوای علمی ارائه شده در این رویداد خودداری می‌کنند.
 سازمان ملی استاندارد اعلام کرد

نتایج آزمون ‌۹۸ کیفیت بنزین

می متالز - سازمان ملی استاندارد نتایج آزمون ۹۸ کیفیت بنزین را اعلام کرد. آزمون بنزین در فصل گرم و سرد سال انجام می‌شود که در آن عدد اکتان، آروماتیک، الفین‌ها، گوگرد و میزان بنزن مشخص می‌شود.
 سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهر قدس تاکید کرد:

لزوم ساماندهی نخاله های ساختمانی و فعالیت معادن شن و ماسه شهر قدس

می متالز - سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان قدس گفت: برای کاهش آلودگی هوای شهرستان لازم است تدابیری در جهت ساماندهی نخاله های ساختمانی و آلایندگی معادن شن و ماسه و آسفالت صورت گیرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما