خبر
انرژی هسته ای  
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس:

بیانیه های اروپا برای فرار از پاسخگویی نسبت به عدم پایبندی به برجام است

می متالز - نماینده مردم ورامین گفت: ‌ هدف از برداشتن گام‌های کاهش هسته‌ای این بود که غربی‌ها به تعهدات خود عمل کنند، اما غربی‌ها بعد از هر گام به جای اینکه به افکار عمومی جهان پاسخ دهند که چرا به تعهداتشان در قبال برجام عمل نکردند، دست به صدور بیانیه می‌زنند.

به گزارش می متالز، حسین نقوی حسینی، به بیانیه سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان در رابطه با آنچه "نقض توافق هسته‌ای از سوی ایران" می‌نامند اشاره کرد و گفت: ایران گام‌های کاهش تعهدات هسته‌ای را بعد از عدم تعهدات برجامی از طرف غربی‌ها در دستور کار خود قرار داد.

گام‌هایی هسته‌ای برای این برداشته شد که اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل کنند

وی در ادامه افزود: هدف از برداشتن این گام‌ها این بود که غربی‌ها به تعهدات خود عمل کنند، اما غربی‌ها بعد از هر گام به جای اینکه بیایند به افکار عمومی جهان پاسخ دهند که چرا به تعهداتشان در قبال برجام عمل نکردند دست به صدور بیانیه می‌زنند و از ایران می‌خواهند که گام‌های کاهش تعهدات خود را برندارد.

سخنگوی کمیسیسون امنیت ملی مجلس به صحبت‌های اروپایی‌ها در رابطه با گام‌های کاهش تعهدات هسته‌ای اشاره و اظهار کرد: اروپایی‌ها اعلام می‌کنند که اگر ایران گام‌های کاهش تعهدات هسته‌ای  را بردارد برجام دچار مشکل می‌شود، اما این‌ها بدانند که اگرمی‌خواهند برجام دچار مشکل نشود باید به تعهدات خود عمل کنند.

اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند

نماینده مردم ورامین در ادامه افزود: ما این گام‌ها را برای چه چیزی برمی‌داریم، برای اینکه اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل کنند و قطعا اگر این‌ها به برجام عمل کنند ما گام‌های کاهش تعهدات هسته ای را مقداری تغییر خواهیم داد، متاسفانه اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند و فقط دست به صدور بیانیه می زنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: اروپایی‌ها در دو سال گذشته اثبات کردند که منهای آمریکا نمی‌توانند تصمیم بگیرند و این ادعاها که اروپا مستقل از آمریکا عمل می‌کند، واقعا ادعایی بیش نیست؛ چرا که در عمل اقدامی صورت نمی‌گیرد و البته ناگفته نماند که مبادلات تجاری اروپا با  با آمریکا زیاد است و کل اروپا 15 میلیارد دلار تبادل تجاری با ایران دارد و هیچگاه 470 میلیارد دلار تبادل تجاری با آمریکا را به پای ایران نمی‌سوزاند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس‌جمهوری:

قانون ما را موظف می‌کند قیمت حامل‌های انرژی را اصلاح کنیم

می متالز - رئیس‌جمهوری با بیان اینکه قانون ما را موظف می‌کند قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دهیم، گفت: اساس تصمیم به سهمیه‌بندی و اصلاح قیمت بنزین این بود که به واردات بنزین نیاز پیدا نکنیم.
 نزدیک شدن فرونشست‌ها به خطوط راه‌ آهن

هشدار زمین در ورامین

می متالز - حجم فرونشست زمین در دشت ورامین بالاست و براساس اعلام معاون فنی سازمان نقشه‌برداری کشور، بخش‌هایی از این دشت سالانه ۲۴سانتی‌متر فرونشست دارد.
 

نشست کمیسیون مشترک برجام پایان یافت

می متالز - نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیات‌های ایران و گروه ۱+۴ در وین به اتمام رسید.
 رئیس‌جمهوری:

تولید روزانه ۱۰۷ میلیون لیتر بنزین، اقدامی مهم و بزرگ است

می متالز - رئیس‌جمهوری گفت: تولید روزانه بنزین در ابتدای دولت ۵۲ میلیون لیتر بوده که این رقم امروز به ۱۰۷ میلیون لیتر رسیده است و این اقدامی بسیار مهم و بزرگ در کشور قلمداد می‌شود.
 رییس جمهوری:

اتحاد بورس، بانک و بیمه کلید عبور از بحران اقتصادی/ ایران ناقض برجام نیست/ روزنه مذاکره را نبستیم

می متالز - رئیس جمهور گفت: کشوری هستیم که در چهل و یک سال گذشته تحت فشار تحریم‌ها بودیم به ویژه در این دو سال اخیر شدیدترین فشار تحریم‌ها بر ما وارد شده است.
 نقوی حسینی با انتقاد از وضعیت بحرانی حمل و نقل عمومی تاکید کرد:

دولت دو سال قبل از افزایش قیمت بنزین باید به حمل و نقل عمومی فکر می کرد

می متالز - نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دولت در توسعه حمل و نقل عمومی گفت: دولت دو سال قبل از افزایش قیمت بنزین باید زیر ساخت های حمل ونقل کارآمد را برای شهروندان فراهم می کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما