خبر
انرژی هسته ای  
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس:

بیانیه های اروپا برای فرار از پاسخگویی نسبت به عدم پایبندی به برجام است

می متالز - نماینده مردم ورامین گفت: ‌ هدف از برداشتن گام‌های کاهش هسته‌ای این بود که غربی‌ها به تعهدات خود عمل کنند، اما غربی‌ها بعد از هر گام به جای اینکه به افکار عمومی جهان پاسخ دهند که چرا به تعهداتشان در قبال برجام عمل نکردند، دست به صدور بیانیه می‌زنند.

به گزارش می متالز، حسین نقوی حسینی، به بیانیه سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان در رابطه با آنچه "نقض توافق هسته‌ای از سوی ایران" می‌نامند اشاره کرد و گفت: ایران گام‌های کاهش تعهدات هسته‌ای را بعد از عدم تعهدات برجامی از طرف غربی‌ها در دستور کار خود قرار داد.

گام‌هایی هسته‌ای برای این برداشته شد که اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل کنند

وی در ادامه افزود: هدف از برداشتن این گام‌ها این بود که غربی‌ها به تعهدات خود عمل کنند، اما غربی‌ها بعد از هر گام به جای اینکه بیایند به افکار عمومی جهان پاسخ دهند که چرا به تعهداتشان در قبال برجام عمل نکردند دست به صدور بیانیه می‌زنند و از ایران می‌خواهند که گام‌های کاهش تعهدات خود را برندارد.

سخنگوی کمیسیسون امنیت ملی مجلس به صحبت‌های اروپایی‌ها در رابطه با گام‌های کاهش تعهدات هسته‌ای اشاره و اظهار کرد: اروپایی‌ها اعلام می‌کنند که اگر ایران گام‌های کاهش تعهدات هسته‌ای  را بردارد برجام دچار مشکل می‌شود، اما این‌ها بدانند که اگرمی‌خواهند برجام دچار مشکل نشود باید به تعهدات خود عمل کنند.

اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند

نماینده مردم ورامین در ادامه افزود: ما این گام‌ها را برای چه چیزی برمی‌داریم، برای اینکه اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل کنند و قطعا اگر این‌ها به برجام عمل کنند ما گام‌های کاهش تعهدات هسته ای را مقداری تغییر خواهیم داد، متاسفانه اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل نمی‌کنند و فقط دست به صدور بیانیه می زنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: اروپایی‌ها در دو سال گذشته اثبات کردند که منهای آمریکا نمی‌توانند تصمیم بگیرند و این ادعاها که اروپا مستقل از آمریکا عمل می‌کند، واقعا ادعایی بیش نیست؛ چرا که در عمل اقدامی صورت نمی‌گیرد و البته ناگفته نماند که مبادلات تجاری اروپا با  با آمریکا زیاد است و کل اروپا 15 میلیارد دلار تبادل تجاری با ایران دارد و هیچگاه 470 میلیارد دلار تبادل تجاری با آمریکا را به پای ایران نمی‌سوزاند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 گاردین در گزارشی بررسی کرد:

اروپا به دنبال احیای برجام

می متالز - گاردین در ادامه با اشاره به این که مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم باعث بروز مشکلاتی در اقتصاد شده موفقیت اصولگرایان در انتخابات مجلس را ناشی از همین موضوعات می داند و معتقد است همین روند به پیروزی آنان در انتخابات ریاست جمهوری منتهی می گردد که ممکن است هر نوع توافق را با ایران در آینده پیچیده سازد.
 

عراق تا پایان امسال کل بدهی برقی خود را پرداخت می‌کند

می متالز - چندین سال است که عراق یکی از مشتریان پروپا قرص گاز و برق ایران بوده، اما در سال های اخیر چندان در پرداخت مطالبات خود خوش قول نبوده و این در حالی است که بر اساس مذاکرات اخیر صورت گرفته بین دو کشور به نظر می رسد که این کشور قصد افزایش همکاری با ایران دارد.
 

آمریکا ۸ شرکت را به بهانه ارتباط با ایران تحریم کرد

می متالز - وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد چند شرکت مستقر در ایران، امارات، هنگ‌کنگ و آلمان را به بهانه ارتباط با تهران تحریم کرده است.
 

اینستکس؛ رو به‌جلو اما روی دور کُند

می متالز - ابزار پشتیبانی مبادلات تجاری با ایران با نام «اینستکس» نخستین سازوکار اروپایی است که فروردین امسال اولین گام اجرایی را برداشت؛ گامی که هر چند حداقلِ انتظارات تهران را هم برآورده‌ نساخت اما امیدواری‌هایی را برای بقای برجام ایجاد کرد.
 طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه به هیات رئیسه مجلس رسید

آرامش بازار خودرو با اهرم مالیاتی

می متالز - جمعی از نمایندگان مجلس یازدهم طرح اخذ مالیات از عایدی سرمایه را تهیه و تقدیم هیات رئیسه مجلس کردند. مالیات بر عایدی سرمایه یک نظام مالیاتی جدید است که به‌دنبال اخذ مالیات از خرید و فروش مسکن، خودرو، ارز و سکه است.
 بانک مرکزی طی بیانیه ای اعلام کرد:

چارچوب هدف‌گذاری تورم

می متالز - بانک مرکزی طی بیانیه‌ای چارچوب هدف‌گذاری نرخ تورم را اعلام و بر این اساس، هدف نرخ تورم خود را برای بازه زمانی یک‌ساله، 22 درصد با دامنه مثبت و منفی 2 واحد درصد تعیین کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما