خبر
نفت   حمل و نقل عمومی  
یوسف نژاد:

بخشی از درآمد افزایش قیمت بنزین به افزایش حمل و نقل عمومی اختصاص یابد

می متالز - عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دولت و مدیریت شهری در توسعه حمل ونقل عمومی بر ضرورت توجه ویژه مجلس و دولت به حمل ونقل عمومی در بودجه ۹۹ تاکید کرد.

به گزارش می متالز، علی اصغر یوسف نژاد، با بیان اینکه به عنوان یک شهروند هر روز از مترو و تاکسی برای رسیدن به مجلس استفاده می کنم گفت : متاسفانه وضعیت حمل و نقل عمومی پایتخت نه تنها بحرانی است که پس از افزایش قیمت حامل های انرژی مرزهای بحران را نیز سپری کرده است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی توزیع نامتوازن مانند تناسب نداشتن تعداد اتوبوس و  تاکسی ها، عدم راه اندازی خطوط مترو و فرسودگی ناوگان عمومی را عنوان ضعف زیرساختی ناوگان حمل و نقل عمومی و عوامل تشدید آلودگی هوا و ترافیک سنگین در کلانشهر میلیونی تهران دانست و اظهار داشت: متاسفانه عدم اجرای قانون هوای پاک و همراهی دولت در این بخش بر وضعیت بحرانی هوا افزوده است.

وی با تاکید براینکه وضعیت حمل و نقل عمومی شهر تهران به هیچ وجه در شان و کرامت پایتخت نشینان نیست تصریح کرد: موضوع حمل و نقل عمومی تنها وظیفه نهادی مانند شهرداری ها نیست، بلکه باید دولت نیز با حمایت همه جانبه در این بخش و مشارکت بخش خصوصی این تکلیف را به انجام برساند، که متاسفانه طی سال های اخیر به رغم آنکه از سوی مجلس بر دولت تکلیف شده در توسعه حمل و نقل عمومی سهم دارد، اقدامی جهت تحقق این مهم صورت نگرفته است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئله امروز فقط انتقال و جابه جایی مسافر نیست به تناسب بین موضوع حمل و نقل عمومی و به تبع آن کاهش آلودگی هوا، ترافیک، کاهش میزان مصرف سوخت اشاره کرد و گفت: معتقدم وقتی حمل و نقل عمومی کارآمد و موثری را در دسترس شهروندان قرار می دهیم کاهش ترافیک و آلودگی هوا و کاهش مصرف سوخت و به تبع آن آرامش در شهر حاصل می شود.

یوسف نژاد تاکید کرد: معتقدم چند سالی است در موضوع حمل ونقل عمومی کم لطفی شده و اکنون با توجه به افزایش قیمت بنزین و از سوی دیگر وضعیت بحرانی آلودگی هوا و محدودیت های تردد وسایل نقیله شخصی، ناوگان عمومی پاسخگوی نیاز شهر و شهروندان نیست.

به گفته وی، از نیازهای مهم برای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، ایجاد سیستم حمل و نقل کامل، منظم، گسترده و کارآمد می باشد. امروزه کشورهایی از لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی در حال رشد هستند که از یک سیستم کامل برخوردار باشند .

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توجه ویژه دولت و مجلس به حمل ونقل عمومی در بودجه 99 تاکید کرد و گفت: باید بخشی از درآمد حاصل از آزادسازی قیمت بنزین به توسعه حمل ونقل عمومی و نوسازی ناوگان اختصاص یابد و از سوی دیگر تسهیلات لازم برای مشارکت بخش خصوصی در حمل ونقل عمومی از سوی دولت فراهم شود.

یوسف نژاد در پایان از حمایت و اهتمام ویژه مجلس به حمل و نقل عمومی در بررسی بودجه 99 تاکید کرد و گفت: امیدوارم دولت هم در نگارش بودجه به اهمیت حمل و نقل عمومی و توسعه ناوگان توجه کرده باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تعهدات ۱۴ ساله دولت به مترو بیش از ۲۴ هزار میلیارد تومان است

می متالز - مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه گفت: اگر تعهدات قانونی دولت به مترو از سال ۸۵ الی ۸۶ احصا شود بدهی هایش به بیش از ۲۴ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.
 

کلیات طرح توسعه ایستگاه راه‌آهن قزوین تصویب شد

می متالز - ابراهیم مبارک‌قدم شامگاه دوشنبه و در حاشیه بازدید وزیر راه و شهرسازی از ایستگاه راه‌آهن قزوین به خبرنگار نصیرنیوز گفت: پس از ارایه طرح TOD (توسعه مبتنی بر حمل و نقل عمومی)، وزیر راه با کلیات توسعه ایستگاه قدیمی راه‌آهن موافقت به عمل آورده و قرار شد در این رابطه موافقت نامه‌ای بین استانداری، راه و شهرسازی […]
 

پمپ بنزین‌های ونزوئلا به فسخ قرارداد از طرف دولت تهدید شدند

می متالز - شرکت PDVSA ونزوئلا که بازار توزیع بنزین این کشور را در انحصار دارد چند هفته پس از کاهش یارانه‌های سوخت، به پمپ بنزین‌های مستقل اعلام کرد هر زمان که بخواهد می‌تواند مجوز آنها را باطل کند.
 

نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تهران توسط ایران‌ خودرو دیزل/ انعقاد قرارداد ایران‌خودرو دیزل با شهرداری تهران

می متالز - قرارداد تامین بخشی از نیازهای حمل و نقل شهرداری تهران توسط ایران خودرو میان مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل و شهردار تهران به امضا رسید.
 

بودجه هزار میلیاردی دولت برای بازسازی اتوبوس‌های تهران

می متالز - شهردار تهران از اختصاص بودجه یک‌هزار میلیارد تومان برای نوسازی اتوبوس‌های شهر تهران خبر داد و گفت: اولویت شهرداری استفاده از توان داخلی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی است.
 

آخرین وضعیت واریز سهمیه سوخت تاکسی‌ها در خرداد ماه

می متالز - فرآیند پرداخت وام به رانندگان تاکسی در حال انجام است و پیامک آن برای رانندگان ارسال می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما