خبر
نفت   حمل و نقل عمومی  
یوسف نژاد:

بخشی از درآمد افزایش قیمت بنزین به افزایش حمل و نقل عمومی اختصاص یابد

می متالز - عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دولت و مدیریت شهری در توسعه حمل ونقل عمومی بر ضرورت توجه ویژه مجلس و دولت به حمل ونقل عمومی در بودجه ۹۹ تاکید کرد.

به گزارش می متالز، علی اصغر یوسف نژاد، با بیان اینکه به عنوان یک شهروند هر روز از مترو و تاکسی برای رسیدن به مجلس استفاده می کنم گفت : متاسفانه وضعیت حمل و نقل عمومی پایتخت نه تنها بحرانی است که پس از افزایش قیمت حامل های انرژی مرزهای بحران را نیز سپری کرده است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی توزیع نامتوازن مانند تناسب نداشتن تعداد اتوبوس و  تاکسی ها، عدم راه اندازی خطوط مترو و فرسودگی ناوگان عمومی را عنوان ضعف زیرساختی ناوگان حمل و نقل عمومی و عوامل تشدید آلودگی هوا و ترافیک سنگین در کلانشهر میلیونی تهران دانست و اظهار داشت: متاسفانه عدم اجرای قانون هوای پاک و همراهی دولت در این بخش بر وضعیت بحرانی هوا افزوده است.

وی با تاکید براینکه وضعیت حمل و نقل عمومی شهر تهران به هیچ وجه در شان و کرامت پایتخت نشینان نیست تصریح کرد: موضوع حمل و نقل عمومی تنها وظیفه نهادی مانند شهرداری ها نیست، بلکه باید دولت نیز با حمایت همه جانبه در این بخش و مشارکت بخش خصوصی این تکلیف را به انجام برساند، که متاسفانه طی سال های اخیر به رغم آنکه از سوی مجلس بر دولت تکلیف شده در توسعه حمل و نقل عمومی سهم دارد، اقدامی جهت تحقق این مهم صورت نگرفته است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئله امروز فقط انتقال و جابه جایی مسافر نیست به تناسب بین موضوع حمل و نقل عمومی و به تبع آن کاهش آلودگی هوا، ترافیک، کاهش میزان مصرف سوخت اشاره کرد و گفت: معتقدم وقتی حمل و نقل عمومی کارآمد و موثری را در دسترس شهروندان قرار می دهیم کاهش ترافیک و آلودگی هوا و کاهش مصرف سوخت و به تبع آن آرامش در شهر حاصل می شود.

یوسف نژاد تاکید کرد: معتقدم چند سالی است در موضوع حمل ونقل عمومی کم لطفی شده و اکنون با توجه به افزایش قیمت بنزین و از سوی دیگر وضعیت بحرانی آلودگی هوا و محدودیت های تردد وسایل نقیله شخصی، ناوگان عمومی پاسخگوی نیاز شهر و شهروندان نیست.

به گفته وی، از نیازهای مهم برای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، ایجاد سیستم حمل و نقل کامل، منظم، گسترده و کارآمد می باشد. امروزه کشورهایی از لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی در حال رشد هستند که از یک سیستم کامل برخوردار باشند .

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بر ضرورت توجه ویژه دولت و مجلس به حمل ونقل عمومی در بودجه 99 تاکید کرد و گفت: باید بخشی از درآمد حاصل از آزادسازی قیمت بنزین به توسعه حمل ونقل عمومی و نوسازی ناوگان اختصاص یابد و از سوی دیگر تسهیلات لازم برای مشارکت بخش خصوصی در حمل ونقل عمومی از سوی دولت فراهم شود.

یوسف نژاد در پایان از حمایت و اهتمام ویژه مجلس به حمل و نقل عمومی در بررسی بودجه 99 تاکید کرد و گفت: امیدوارم دولت هم در نگارش بودجه به اهمیت حمل و نقل عمومی و توسعه ناوگان توجه کرده باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

لاستیک ایرانی جفتی چند؟

می متالز - بنا بر اطلاعات منتشر شده، هر حلقه تایر بایاس تولیدی بارز حدود ۳۹ کیلوگرم و هر حلقه تایر رادیال ۱۱ کیلوگرم وزن دارد که به طور میانگین قیمت فروش یک جفت تایر بایاس یک میلیون و ۶۷۷ تومان و هر حلقه تایر رادیال ۴۷۳ هزار تومان است.
 افزایش غیرمنتظره قیمت مسکن؛

وضعیت نابسامان بازار مسکن در زنجان/ گرانی آهن آلات به افزایش قیمت مسکن در زنجان دامن زد

می متالز - بازار مسکن زنجان بعد از افزایش قیمت بنزین به دلیل افزایش قیمت آهن آلات و برخی از مصالح ساختمانی دچار شوک افزایش قیمت شد و باز هم به کما رفت.
 وزیر صنعت، معدن و تجارت:

محتکران لاستیک منتظر برخورد باشند

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه عدم عرضه لاستیک در بازار مصداق احتکار است، گفت: خودداری از عرضه کالا به بازار پس از افزایش قیمت بنزین مصداق تخلف است و با آن ها برخورد می‌شود.
 رییس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران مطرح کرد:

ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر

می متالز - فراهانی گفت: وزارت کشور وظیفه دارد با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی زمینه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و شهری را با اولویت شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر طی پنج سال آینده انجام دهد.
 فرماندار:

زاهدان به یک کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده است

می متالز - فرماندار زاهدان مرکز سیستان و بلوچستان گفت: زاهدان امروز به یک کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده و در قسمت‌های مختلف این شهر شرکت‌ها و افراد متعدد در حوزه‌های گازرسانی، راه آهن، حاشیه‌نشینی و چندین طرح‌ بزرگ و کوچک دیگر در حال فعالیت هستند.
 

رشد اقتصادی متاثر می‌شود؟

می متالز - سیاست‌گذاران اقتصادی از ابتدای سال جاری اصلاح قیمت‌های انرژی را دنبال می‌کردند. برای این منظور، اهداف متعددی از جمله کاهش مصرف انرژی، کسب درآمد برای جبران کسری بودجه، کاهش بی‌عدالتی در مصرف انرژی، کمک به اقشار پایین جامعه و ... مطرح می‌شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما