خبر
فلزات گرانبها  
قیمت فلز زرد بیش از ۳ درصد افت کرد

بدترین ماه طلا در ۳ سال

می متالز - افزایش رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه سوم سال ۲۰۱۹، بار دیگر سرمایه‌گذاران و تحلیلگران را از بازار طلا ناامید کرده است. انتشار داده‌های جدید در ایالات متحده موجب شده بسیاری از تحلیلگران کمتر نگران وقوع رکود اقتصادی باشند. قیمت جهانی طلا در هفته پایانی ماه نوامبر با رشد ۲۷/ ۰ درصدی مواجه شد. به‌رغم رشد قیمت‌ها گزارش‌ها نشان می‌دهد، طلا بدترین عملکرد ماهانه خود را از سال ۲۰۱۶ تاکنون به ثبت رسانده است.

به گزارش می متالز، در آخرین نظرسنجی هفتگی کیتکو ۱۵ تحلیلگر حرفه‌ای وال‌استریت شرکت کردند که از میان آنها ۴ نفر معادل ۲۷ درصد به آینده کوتاه‌مدت طلا خوش‌بین بودند و ۵ نفر معادل ۳۳ درصد کاهش قیمت جهانی طلا را پیش‌بینی کردند. در عین حال، ۶ نفر معادل ۴۰ درصد تغییر محسوسی برای قیمت فلز زرد در نظر نداشتند. 

از سوی دیگر، از میان ۵۰۰ سرمایه‌گذار خرد که در این نظرسنجی شرکت کردند، ۲۲۲ رای‌دهنده، معادل ۴۴ درصد افزایش قیمت طلا و ۱۸۶ نفر، معادل ۳۷ درصد کاهش قیمت این فلز گرانبها را پیش‌بینی کردند. ۹۲ رای‌دهنده یا ۱۹ درصد نیز نظری در مورد روند قیمت طلا نداشتند. دیدگاه سرمایه‌گذاران خرد به آینده کوتاه‌مدت طلا در پایین‌ترین سطح از ماه می ‌(۶ماه گذشته) قرار دارد.  در نظرسنجی هفته گذشته، نیمی از سرمایه‌گذاران به آینده طلا خوش‌بین بودند. این در حالی است که تنها یک‌سوم از تحلیلگران وال‌استریت روند صعودی فلز زرد را پیش‌بینی کرده بودند. فیلیپ استریبل، تحلیلگر ارشد موسسه آرجی‌او فیوچرز پیش‌بینی کرده است که قیمت طلا در کوتاه‌مدت نزولی باشد. او همچنین به سرمایه‌گذاران توصیه کرده است که اواخر نوامبر (ماه جاری میلادی) زمان مناسبی برای خرید طلا است.

داده‌های مثبت اقتصادی اخیر از جمله دلایلی است که او را نسبت به آینده طلا بدبین کرده است. دارین نیوسام، تحلیلگر تکنیکال بازار طلا اما گفته است، علاوه بر تحلیل‎های بنیادی، تحلیل‌های تکنیکال هم خبر خوبی از بازار طلا نمی‌دهند. قیمت طلا در هفته پیش رو کاهش می‌یابد و نیوسام سطح حمایتی ۱۴۳۹ دلار را پیش‌بینی کرده است.  به‌رغم پیش‌بینی‌های نزولی اما اندی هکت، تحلیلگر بازار طلا، توصیه کرده است که دوره‌های افت بهترین زمان برای سرمایه‌گذاری در این بازار است. آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی هم که به روند صعودی طلا خوش‌بین است، اعلام کرده به‌نظر نمی‌رسد به‌ این زودی طلا از محدوده فعلی خود خارج شود.  آثار منفی فاز اول توافق تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا در بازار فعلی دیده می‌شود. اما طلا برای بهبود مجدد نیاز به کاتالیزور جدید دارد. بازار سرمایه در آمریکا رکوردهای جدیدی را به ثبت رسانده و بعید به‌نظر می‌رسد تا قبل از پایان سال اتفاق مهمی بیفتد. بنابراین احتمالا رشد طلا تا آن زمان محدود خواهد بود.

کد خبر: 69922
تاریخ: 1398/09/11 - 21:55
منبع: دنیای اقتصاد

رشد اقتصادی آمریکا  طلا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 پیش گشایش؛

عرضه سنگین حقوقی‌ها

می متالز - به نظر می‌رسد که قیمت‌های فعلی در گروه‌های کوچک پتانسیل رشد بیشتر را ندارند و در گروه‌های بنیادی نیز عرضه‌های سنگین توسط سهامداران حقوقی امکان رشد کوتاه‌مدت قیمت‌ها در این گروه‌ها را سخت کرده است.
 

بهای هر اونس طلا در پایان معاملات هفته گذشته به 1460 دلار رسید

می متالز - قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با 1.07 درصد کاهش به 1460 دلار و 17 سنت رسید.
 نشست فدرال رزرو مهم‌ترین سیگنال بازارها

حصار ۵۰ دلاری اونس طلا

می متالز - تحلیلگران اقتصادی پیش‌بینی می‌کنند قیمت طلا بین سطح حمایتی ۱۴۵۰ و سطح مقاومتی ۱۵۰۰ دلاری در نوسان خواهد بود.
 

کلمبیا در جستجوی رهبری طلا

می متالز - در حال حاضر استخراج معدنکاران کلمبیا از معادن بخشی از یک زنجیره تامین جهانی است.
 

طلا در جست و جوی یک جهت قیمت جدید

می متالز - قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی که سرمایه‌گذاران منتظر نشانه‌های روند سیاست پولی آمریکا بودند، تغییر چندانی نداشت.
 

طرح توسعه ۴۰ هکتاری بزرگترین معدن طلای خاورمیانه آغاز شد

می متالز - معاون معدن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: طرح توسعه ۴۰ هکتاری معدن طلای «زرشوران» تکاب /بزرگترین معدن طلای خاورمیانه/ آغاز شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما