خبر
فلزات گرانبها  
قیمت فلز زرد بیش از ۳ درصد افت کرد

بدترین ماه طلا در ۳ سال

می متالز - افزایش رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه سوم سال ۲۰۱۹، بار دیگر سرمایه‌گذاران و تحلیلگران را از بازار طلا ناامید کرده است. انتشار داده‌های جدید در ایالات متحده موجب شده بسیاری از تحلیلگران کمتر نگران وقوع رکود اقتصادی باشند. قیمت جهانی طلا در هفته پایانی ماه نوامبر با رشد ۲۷/ ۰ درصدی مواجه شد. به‌رغم رشد قیمت‌ها گزارش‌ها نشان می‌دهد، طلا بدترین عملکرد ماهانه خود را از سال ۲۰۱۶ تاکنون به ثبت رسانده است.

به گزارش می متالز، در آخرین نظرسنجی هفتگی کیتکو ۱۵ تحلیلگر حرفه‌ای وال‌استریت شرکت کردند که از میان آنها ۴ نفر معادل ۲۷ درصد به آینده کوتاه‌مدت طلا خوش‌بین بودند و ۵ نفر معادل ۳۳ درصد کاهش قیمت جهانی طلا را پیش‌بینی کردند. در عین حال، ۶ نفر معادل ۴۰ درصد تغییر محسوسی برای قیمت فلز زرد در نظر نداشتند. 

از سوی دیگر، از میان ۵۰۰ سرمایه‌گذار خرد که در این نظرسنجی شرکت کردند، ۲۲۲ رای‌دهنده، معادل ۴۴ درصد افزایش قیمت طلا و ۱۸۶ نفر، معادل ۳۷ درصد کاهش قیمت این فلز گرانبها را پیش‌بینی کردند. ۹۲ رای‌دهنده یا ۱۹ درصد نیز نظری در مورد روند قیمت طلا نداشتند. دیدگاه سرمایه‌گذاران خرد به آینده کوتاه‌مدت طلا در پایین‌ترین سطح از ماه می ‌(۶ماه گذشته) قرار دارد.  در نظرسنجی هفته گذشته، نیمی از سرمایه‌گذاران به آینده طلا خوش‌بین بودند. این در حالی است که تنها یک‌سوم از تحلیلگران وال‌استریت روند صعودی فلز زرد را پیش‌بینی کرده بودند. فیلیپ استریبل، تحلیلگر ارشد موسسه آرجی‌او فیوچرز پیش‌بینی کرده است که قیمت طلا در کوتاه‌مدت نزولی باشد. او همچنین به سرمایه‌گذاران توصیه کرده است که اواخر نوامبر (ماه جاری میلادی) زمان مناسبی برای خرید طلا است.

داده‌های مثبت اقتصادی اخیر از جمله دلایلی است که او را نسبت به آینده طلا بدبین کرده است. دارین نیوسام، تحلیلگر تکنیکال بازار طلا اما گفته است، علاوه بر تحلیل‎های بنیادی، تحلیل‌های تکنیکال هم خبر خوبی از بازار طلا نمی‌دهند. قیمت طلا در هفته پیش رو کاهش می‌یابد و نیوسام سطح حمایتی ۱۴۳۹ دلار را پیش‌بینی کرده است.  به‌رغم پیش‌بینی‌های نزولی اما اندی هکت، تحلیلگر بازار طلا، توصیه کرده است که دوره‌های افت بهترین زمان برای سرمایه‌گذاری در این بازار است. آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی هم که به روند صعودی طلا خوش‌بین است، اعلام کرده به‌نظر نمی‌رسد به‌ این زودی طلا از محدوده فعلی خود خارج شود.  آثار منفی فاز اول توافق تجاری میان چین و ایالات متحده آمریکا در بازار فعلی دیده می‌شود. اما طلا برای بهبود مجدد نیاز به کاتالیزور جدید دارد. بازار سرمایه در آمریکا رکوردهای جدیدی را به ثبت رسانده و بعید به‌نظر می‌رسد تا قبل از پایان سال اتفاق مهمی بیفتد. بنابراین احتمالا رشد طلا تا آن زمان محدود خواهد بود.

کد خبر: 69922
تاریخ: 1398/09/11 - 21:55
منبع: دنیای اقتصاد

رشد اقتصادی آمریکا  طلا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 کامران ندری مطرح کرد؛

جای خالی بازار آتی سکه برای جذب نقدینگی سرگردان/ باید از توسعه بازار مالی طلا حمایت شود

می متالز - کامران ندری اقتصاددان و عضو هیأت علمی پژوهشکده پولی و بانکی در واکنش به ورود نقدینگی به بازارهای ارز و سکه می گوید: سال هاست در دنیا از ابزارهای نوین مالی به منظور ورود نکردن سفته بازان به بازارهای واقعی کالایی استفاده می‌شود، اما در کشور ما وقتی بورس کالا شرایط هدایت نقدینگی به بازار مالی طلا را فراهم می کند، عده ای با آن مخالفت می کنند که جای تعجب دارد؛ به اعتقاد بنده، توسعه معاملات گواهی سپرده سکه و راه اندازی مجدد قرارداد آتی سکه در دستور کار قرار گیرد.
 

قیمت طلای سیاه در بازارهای جهانی

می متالز - قیمت نفت در معاملات امروز بازار با نوسانات فراوانی همراه بوده است.
 

قیمت امروز طلا در بازارهای جهانی

می متالز - در حالی که نگرانی ها در مورد افزایش تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا سبب خنثی شدن خوش بینی ها به ترمیم اقتصادی شده و سرمایه گذاران را به سمت بازار طلا سوق داده است، قیمت فلز زرد امروز اندکی افزایش داشت.
 مدیر معادن ایمیدرو در جلسه پایش عملکرد زرشوران اعلام کرد:

افزایش تولید طلای زرشوران با انجام اصلاحات در کارخانه

می متالز - مدیر معادن ایمیدرو اعلام کرد: با انجام اصلاحات صورت گرفته در خط تولید طلای زرشوران، میزان تولید ۳ ماهه امسال، ۲۰ درصد افزایش یافت.
 عضو هیات رئیسه اتحادیه طلا و جواهر استان تهران

قیمت طلا حتی برای یک ساعت آینده هم قابل پیش‌بینی نیست

می متالز - عضو هیات رئیسه اتحادیه طلا و جواهر استان تهران گفت: در شرایط فعلی قیمت طلا بر اساس قیمت جهانی و نرخ ارز افزایش پیدا کرده است و داد و ستد نیز در بازار طلا و جواهر انجام در صورت وجود مشتری انجام می شود.
 ثبت چهارمین بازدهی هفتگی مثبت فلز زرد

ادامه روند طلایی اونس

می متالز - طلا برای چهارمین هفته متوالی، به پیشروی خود ادامه داد و در هفته‌ای که گذشت افزایش قیمت ۰/۲۵ درصدی را به ثبت رساند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما