خبر
مواد معدنی   زمین شناسی  

بررسی نقش سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در اجرای نقشه راه معدن و صنایع معدنی

می‌متالز - جلسه واکاوی اهداف کمی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور براساس نقشه راه معدن و صنایع معدنی با حضور رییس و مدیران این سازمان در خانه معدن ایران در خانه معدن ایران برگزار شد.

به گزارش می‌متالز، در این جلسه درخصوص نقش سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور در اجرای این نقشه راه و موانع این سازمان در اجرای آن صحبت شد که از جمله به موارد زیر می‌توان اشاره کرد:
تمامی امور حاکمیتی مرتبط با اکتشاف از جمله مراحل شناسایی و پی‌جویی توسط سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی انجام می‌شود و تمامی اطلاعات به‌صورت برخط در اختیار عموم قرار می‌گیرد.انجام این فعالیتها برای سایر معاونتها و‌شرکت‌های وزارت صمت، ممنوع است.

از جمله فواید نقشه راه معدن و‌صنایع معدنی عبارتست از:
توسعه اکتشاف بر پایه تامین اطلاعات
بهبود فضای کسب و کار بخش معدن و صنایع معدنی و رشد تولید
توسعه بازار، صادرات غیرنفتی و مدیریت واردات
جذب سرمایه‌گذاری، گسترش تامین مالی و افزایش ظرفیت

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

جسارت مهندس عظیمیان برای اجرای نورد گرم 2 و حمایت مدرس خیابانی ستودنی است/ انقلابی بودن یعنی تلاش برای جهش تولید

می متالز - در حال حاضر معنای انقلابی بودن در عرصه اقتصاد، پشتیبانی کامل از «جهش تولید» است و هر اقدامی که مغایر با جهش تولید باشد یک اقدام و عمل ضد انقلابی است. باید ضمن سپاسگزاری از آقای مدرس خیابانی از ایشان انتظار داشت کماکان بر همین مشی و منش انقلابی در حوزه تولید و صنعت، پایدار باقی بمانند.
 دبیر شورای معادن کرمان:

کاهش فرآیند صدور مجوزها زمینه ساز جهش تولید است

می متالز - دبیر شورای معادن استان کرمان گفت: بمنظور تحقق شعار سال یعنی جهش تولید موفق به کاهش فرآیند بازه زمانی صدور مجوزها در قالب پنجره واحد سرمایه گذاری شده و از طریق این پنجره ، نگاه ایجاد شهرک های تخصصی را به صورت پایلوت دنبال کردیم.
 مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و تامین مالی وزارت صمت اعلام کرد:

انتشار ۲۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت از طریق بخش صنعت و معدن/ اعلام آمادگی بیش از 370 بنگاه برای ورود به بازار سرمایه

می متالز - مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و تامین مالی وزارت صمت گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومان اوراق از طریق بخش صنعت و معدن منتشر شده است.
 

نقشه راه توسعه

می متالز - پیش‌فرض‌ها برای خصوصی‌سازی معادن، وجود افراد توانمند و مجرب در بخش معدن است که ابتدا معادن مناسب و قابل‌توسعه برای سرمایه‌گذاری را بشناسند و سپس در اختیار بخش‌خصوصی قرار دهند.
 مدیرعامل سیمان جوین از زیان تثبیت قیمت‌ها می‌گوید

انتظار بی‌سرانجام

می متالز - صنعت سیمان برخلاف بسیاری از صنایع، تابع عرضه و تقاضا نیست، بلکه دولت کار نرخ‌گذاری را بر عهده دارد. در سال ۹۸ بعد از کش‌وقوس‌های فراوان مقرر شد قیمت سیمان ۱۰۰ درصد افزایش یابد، چرا که بیش از دو سال قیمت سیمان افزایشی را تجربه نکرده بود. در آن زمان سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان تصمیم گرفت این افزایش در دو مرحله و به فاصله چند ماه اتفاق بیفتد.
 معاون طرح و برنامه وزارت صمت:

پوشش های بیمه ای جدید در بخش تولید و تجارت تعریف شود/ شناسایی ریسک های متناسب با تولید و تجارت ضرورت دارد

می متالز - معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ریسک های متناسب با تولید و تجارت باید شناسایی شده و پوشش های جدید بیمه ای در این صنعت تعریف شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما