خبر
بانک ها  

نهایی شدن لایحه اصلاح نظام بانکی پیش از بررسی بودجه ۹۹

می متالز - یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از نهایی شدن لایحه اصلاح نظام بانکی قبل از بررسی بودجه در مجلس خبر داد.

به گزارش می متالز، علی اسماعیلی با اشاره به آخرین خبرها از بررسی لایحه اصلاح نظام بانکی در مجلس گفت: بررسی این لایحه تقریبا تمام شده بود؛ اما با توجه به نظرات کارشناسی برخی مسوولان دوباره در دستور اصلاح قرار گرفته است. نماینده مردم نور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جلسات بررسی لایحه اصلاح نظام بانکی با حضور مدیران شبکه بانکی در کمیسیون اقتصادی مجلس هر روز برگزار می‌شود، افزود: با توجه به درج نظرات کارشناسی مدیران و مسوولان بانکی، به‌طور حتم انطباق این لایحه به وضعیت فعلی جامعه بیشتر خواهد بود.

این نماینده مجلس دهم با تاکید بر اینکه در حوزه اختیارات بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و همچنین مباحث مرتبط با شورای فقهی بانک مسائل مختلفی مورد بررسی قرار گرفته است، تصریح کرد: در بازنگری فعلی رسیدگی به این مسائل که مطالبات مسوولان بانکی است، مدنظر قرار گرفته است. اسماعیلی با بیان اینکه تمام تلاش مجلس رسیدگی نهایی به لایحه اصلاح نظام بانکی قبل از بررسی لایحه بودجه ۹۹ کل کشور است، گفت: یکی از انتقادات وارده از سوی بانک مرکزی به این لایحه ضعف استقلال بانک مرکزی در لایحه مذکور بوده که این موضوع نیز در دست بررسی است. این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم با تاکید بر اینکه نگاه‌های متفاوت درخصوص لایحه اصلاح نظام بانکی در کمیسیون اقتصادی مجلس بالانس خواهد شد، افزود: سعی بر این است لایحه‌ای جامع و بدون مشکل هر چه سریع‌تر تصویب شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزیر اقتصاد مطرح کرد:

برای مبارزه با فساد کریدور ویژه ایجاد می‌کنیم/ کسی فسادی را افشا کند از وزارت اقتصاد جایزه می‌گیرد

می متالز - وزیر اقتصاد و دارایی اظهار داشت: باور، احساس و ادراک فساد خطرناک است. برخی از دلال‌ها در حوزه‌های مالیات و گمرک با دامن زدن به ادراک بد به دنبال کسب درآمد برای خودشان هستند.
 

بودجه وزارت اقتصاد ۲ برابر شد

می متالز - بودجه وزارت امور اقتصادی و دارایی در لایحه بودجه سال آینده معادل ۱۰ هزار میلیارد تومان پیش‌ بینی شده که نسبت به بودجه ۵۰۰۰ میلیارد تومانی امسال، صد در صد افزایش یافته است.
 

پیش‌بینی ۱۴ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی در بودجه ۹۹

می متالز - معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه کالاهای اساسی در سال آینده نیز با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی تامین خواهند شد، گفت: جهت تامین این کالاها در سال آینده ۱۴ میلیارد دلار ارز دولتی پیش بینی شده است.
 

فناوری پهبادی به اکتشاف ذخایر پنهان معدنی کمک می‌کند

می متالز - سیدعلی اسماعیلی قوهکی مدیر ژئومتیکس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور گفت: این فناوری می‌تواند در جایگاه مابین داده‌برداری هوایی و زمینی قرار گرفته و سبب کاهش زمان و هزینه داده‌برداری شده و به اکتشاف ذخایر پنهان معدنی کمک کنند.
 

ایجاد «ماتریس تعامل‌پذیری» در وزارت اقتصاد

می متالز - رییس مرکز فناوری اطلاعات وزارت اقتصاد از شکل‌گیری «ماتریس تعامل پذیری» در این وزارتخانه خبر داد.
 با حضور مدیرعامل شرکت مس؛

جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه برگزار شد

می متالز - صبح امروز (چهارشنبه 6 آذرماه) جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه با حضور اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران برگزار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما