خبر
بانک ها  

نهایی شدن لایحه اصلاح نظام بانکی پیش از بررسی بودجه ۹۹

می متالز - یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از نهایی شدن لایحه اصلاح نظام بانکی قبل از بررسی بودجه در مجلس خبر داد.

به گزارش می متالز، علی اسماعیلی با اشاره به آخرین خبرها از بررسی لایحه اصلاح نظام بانکی در مجلس گفت: بررسی این لایحه تقریبا تمام شده بود؛ اما با توجه به نظرات کارشناسی برخی مسوولان دوباره در دستور اصلاح قرار گرفته است. نماینده مردم نور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جلسات بررسی لایحه اصلاح نظام بانکی با حضور مدیران شبکه بانکی در کمیسیون اقتصادی مجلس هر روز برگزار می‌شود، افزود: با توجه به درج نظرات کارشناسی مدیران و مسوولان بانکی، به‌طور حتم انطباق این لایحه به وضعیت فعلی جامعه بیشتر خواهد بود.

این نماینده مجلس دهم با تاکید بر اینکه در حوزه اختیارات بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و همچنین مباحث مرتبط با شورای فقهی بانک مسائل مختلفی مورد بررسی قرار گرفته است، تصریح کرد: در بازنگری فعلی رسیدگی به این مسائل که مطالبات مسوولان بانکی است، مدنظر قرار گرفته است. اسماعیلی با بیان اینکه تمام تلاش مجلس رسیدگی نهایی به لایحه اصلاح نظام بانکی قبل از بررسی لایحه بودجه ۹۹ کل کشور است، گفت: یکی از انتقادات وارده از سوی بانک مرکزی به این لایحه ضعف استقلال بانک مرکزی در لایحه مذکور بوده که این موضوع نیز در دست بررسی است. این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم با تاکید بر اینکه نگاه‌های متفاوت درخصوص لایحه اصلاح نظام بانکی در کمیسیون اقتصادی مجلس بالانس خواهد شد، افزود: سعی بر این است لایحه‌ای جامع و بدون مشکل هر چه سریع‌تر تصویب شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون امور اقتصادی و دارایی وزارت اقتصاد در مورد مصوبات سی و هشتمین جلسه هیات مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار:

بر اساس تصمیم هیات، با توجه به موجود بودن تمام اطلاعات مربوط به صدور مجوز های صنفی در سامانه درگاه ملی مجوزهای كشور در وزارت اقتصاد (G4B)، قرار شد این اطلاعات را وزارت اقتصاد به صورت آنلاین در اختیار نیروی انتظامی قرار دهد

می متالز - نیروی انتظامی موافقت کرد که درخواست های مردم را حداکثر ظرف 15 روز پاسخ دهد، البته در مورد بخش زیادی از صنوف که نیازی به بررسی های خاص و یا بازدید میدانی ندارند، این زمان تا سه روز و کمتر کاهش می یابد.
 

شناسایی و برخورد جدی با متخلفین در اولویت اقدام قرار دارد

می متالز - مرکز بازرسی وزارت اقتصاد در پاسخ به مطلب مورخ 29. 3. 99 خبرگزاری تسنیم با عنوان"در بازرسی وزارت اقتصاد چه می گذرد؟ " اعلام کرد: در خصوص اقدام خلاف یک شرکت فعال در حوزه آرد، شناسایی و برخورد جدی با متخلفین و افراد ذی مدخل این موضوع در اولویت اقدام این مرکز قرار دارد.
 

وزارت اقتصاد خبر خرید سهام عدالت به قیمت ارزان توسط بانك ها را تكذیب كرد

می متالز - معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد ضمن تکذیب خبر منتشر شده در سایت مشرق نیوز در خصوص خرید سهام عدالت به قیمت ارزان توسط بانک ها، به عموم مردم توصیه کرد فریب اخبار جعلی و کذب در رابطه با قیمت ناچیز سهام عدالت که توسط عده ای از دلالان به منظور سوء استفاده از سهام متعلق به مردم منتشر می شود را نخورند و مراقب سهام ارزشمند خود باشند وجزء در موارد ضروری نسبت به فروش سهام عدالت اقدام ننمایند.
 پیش گشایش:

روند معاملات منفی نمی شود

می متالز - برای بازار امروز با توجه به رشد بی نظیر بازار در معاملات روز گذشته انتظار افزایش عرضه‌ها در قیمت‌های مثبت را خواهیم داشت، با این حال پیش بینی منفی شدن روند معاملات وجود ندارد.
 

تکذیب خرید ارزان سهام عدالت توسط بانک ها

می متالز - وزارت اقتصاد شایعه خرید ارزان قیمت سهام عدالت توسط بانک‌ها را تکذیب کرد.
 

وزیر اقتصاد برای بررسی انحصار مجوز کارگزاری‌های بورس دستور داد

می متالز - رییس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد گفت: وزیر اقتصاد دستور بررسی انحصار مجوز کارگزاران را به شورای عالی و سازمان بورس و هیات مقررات‌زدایی داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما