خبر
بیمه  

برگزاری همایش ملی بیمه و توسعه از فردا

می متالز - رئیس پژوهشکده بیمه، در نشست خبری بیست و ششمین همایش بیمه و توسعه گفت: بیست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه، با موضوع «افزایش ضریب نفوذ بیمه؛ چالش‌ها و راهکارها» در دو روز ۱۲ و ۱۳ آذرماه ۱۳۹۸ و در دو بخش نشست‌های علمی و نشست‌های عمومی صنعت بیمه برگزار می‌شود.

به گزارش می متالز، دکتر حمید کردبچه اظهار کرد: نشست‌های علمی در روز دوازدهم آذر ماه جاری ساعت ۸ تا ۱۶ در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه الزهرا (س) و با حضور رئیس کل و اعضای هیات عامل و مدیران بیمه مرکزی، دبیرکل و هیات رئیسه سندیکای بیمه‌گران ایران، مدیران عامل و اعضای هیات‌مدیره شرکت‌های بیمه، روسای انجمن‌های صنعت بیمه، محققان و استادان پژوهشکده، صنعت بیمه و دانشگاه‌ها برگزار می‌شود. کردبچه افزود: در روز نخست همایش، مجموع مطالعات و مقالات مورد تایید در کمیته علمی در قالب ۹ پنل تخصصی ارائه و بررسی خواهد شد.

اعضای این پنل‌ها متشکل از اعضای هیات عامل بیمه مرکزی، مدیران و صاحب‌نظران صنعت بیمه، استادان و پژوهشگران دانشگاه و پژوهشکده بیمه هستند. رئیس پژوهشکده بیمه خاطرنشان کرد: در روز نخست نشست‌های علمی، پنل‌های تخصصی موضوعات «ضریب نفوذ بیمه، حقایق و واقعیت‌های آماری»، «نقش فرهنگ در ضریب نفوذ بیمه»، «نقش محرک‌های انگیزشی، بازاریابی و رضایت‌مندی مشتریان در ضریب نفوذ بیمه»، «نقش قیمت تمام شده، سیاست‌های قیمتی و خدمات پس ازفروش بر ضریب نفوذ بیمه»، «محصولات بیمه‌ای، نیازسنجی و انطباق محصولات بیمه‌ای با نیازهای مشتری- بیمه‌های اموال و مسوولیت»، «محصولات بیمه‌ای، نیازسنجی و انطباق محصولات بیمه‌ای با نیازهای مشتری- بیمه‌های اشخاص»، «نقش ساختار بازار و نهادها در ضریب نفوذ بیمه»، «نقش توسعه برون مرزی، ارتباطات بین‌المللی و رونق تولید در ضریب نفوذ بیمه»، «نقش فناوری اطلاعات در ضریب نفوذ بیمه» بررسی خواهد شد. وی ادامه داد: نشست‌های صنعت، در سیزدهم آذر ، ساعت ۸ الی ۱۷:۳۰ در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار می‌شود. برنامه صبح همایش طبق روال سالانه در بخش نخست به سخنرانی مقامات عالی‌رتبه و معرفی چهره ماندگار سال ۱۳۹۸ صنعت بیمه اختصاص دارد و در بخش دوم گزارشی از حقایق آماری ضریب نفوذ بیمه ارائه خواهد شد. رئیس پژوهشکده تصریح کرد: برای اولین بار در همایش سال جاری، برنامه‌های ویژه‌ای برای طرح و بررسی موضوعات حرفه‌ای و فنی صنعت بیمه در قالب ۸ پنل حرفه‌ای در بعدازظهر روز دوم همایش در نظر گرفته شده است. برنامه‌ریزی محتوایی و اجرایی این پنل‌ها توسط سندیکای بیمه‌گران و انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه صورت گرفته است. کرد بچه همچنین اظهار کرد: پنل‌های تحت مدیریت سندیکای بیمه گران ایران در قالب موضوعاتی مانند «شبکه فروش و چالش‌های آن در توسعه بیمه و ضریب نفوذ بیمه؛ نمایندگان شرکت‌های بیمه»، «شبکه فروش و چالش‌های آن در توسعه بیمه و ضریب نفوذ بیمه؛ شبکه کارگزاری بیمه»، «فرصت‌ها و چالش‌های توسعه بیمه زندگی و افزایش ضریب نفوذ»، «ارزیابی ریسک، خسارت و اکچوئری در بیمه» برنامه ریزی شده است. رئیس پژوهشکده بیمه ادامه داد: همچنین پنل‌های تحت مدیریت انجمن حرفه‌ای به موضوعاتی مانند «تحول دیجیتال و افزایش ضریب نفوذ بیمه»، «اصلاح ساختار و افزایش ضریب نفوذ بیمه»، «حفظ حقوق بیمه‌گذاران عامل افزایش ضریب نفوذ»، «نوآوری فنی و افزایش ضریب نفوذ بیمه» اختصاص دارد. وی اعلام کرد: ضریب نفوذ بیمه از ۱/ ۱ درصد در سال ٨٨ به ۳۸/ ۲ درصد در سال ٩٧ رسید که نشان می‌دهد با شرایط اقتصادی ایران، صنعت بیمه در سال رشدی ٨ درصدی داشته است.

کد خبر: 69939
تاریخ: 1398/09/11 - 22:33
منبع: دنیای اقتصاد

همایش ملی بیمه و توسعه  حمید کردبچه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 روحانی در همایش ملی بیمه و توسعه عنوان کرد:

ماموریت جدید برای صنعت بیمه

می متالز - بیست‌ و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه یک تفاوت اساسی با دوره‌های گذشته داشت. در ۲۵ سال گذشته تاکنون بالاترین مقام اجرایی کشور که در سال‌های اخیر در گردهمایی که به مناسبت روز بیمه برگزار می‌شد معاون اول رئیس‌جمهور بود، اما امسال رئیس‌جمهور با حرکتی سنت‌شکنانه در این نشست حاضر شد.
 

خروج بیمه‌های زندگی از شمول معافیت مالیات بر ارزش افزوده آسیب زاست

می متالز - رییس پژوهشکده بیمه تاکید کرد: در صورت تصویب اخذ مالیات بر ارزش افزوده از بیمه‌های زندگی، باید پرونده و بحث این رشته را در کشور شاهد باشیم.
 رئیس پژوهشگاه بیمه اعلام کرد

رشد سالانه ۸ درصدی ضریب نفوذ بیمه

می متالز - رئیس پژوهشگاه بیمه گفت: بررسی عملکرد در یک دهه گذشته نشان می‌دهد ضریب نفوذ بیمه در کشور سالانه ۸ درصد رشد کرده است، درحالی که ضریب نفوذ بیمه در اوایل دهه ۹۰ رقم ۱/ ۱درصد بود.
 

گسترش ارتباط پژوهشکده بیمه با جامعه و صنعت

می متالز - رییس پژوهشکده بیمه از راه‌اندازی دفتر نوآوری و ارتباط با جامعه و صنعت برای گسترش گسترش ارتباط با جامعه و صنعت خبر داد.
 

دالان‌های تنگ خصوصی‌سازی

می متالز - توجه به اجرای خصوصی‌سازی و رفع موانع آن یکی از موارد کلیدی برای بهبود وضعیت تولید و دستیابی به رشد اقتصادی است. در همین راستا رهبر معظم انقلاب در بیانات نوروزی خود در مشهد به این مهم اشاره کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما