خبر
فن آوری های نوین  

شرکت‌های فناوری در صدر

می متالز - داده‌های ارائه شده از سوی دفتر آمار کار، شرکت‌های تحقیقات بازار و شرکت‌های سرمایه‌گذاری نشان می‌دهد ۱۰ صنعت طی سال‌های آینده بالاترین میزان سرمایه‌ها را به خود جذب خواهند کرد و رشد بالاتری نسبت به دیگر صنایع خواهند داشت.

به گزارش می متالز، فناوری در صدر فهرست قرار دارد. در گزارش موسسه فوندرا آمده است این روزها فناوری در قلب تقریبا همه چیز قرار دارد و شرکت‌های فعال در حوزه فناوری در مجموع عملکرد بالاتری نسبت به صنایع و شرکت‌های دیگر دارند. یک دهه پیش سرمایه‌گذاران و شرکت‌های فناوری عمدتا در ابزارهای ارتباطی، شبکه‌های اجتماعی و نرم‌افزار سرمایه‌گذاری می‌کردند و اکنون دنیای شرکت‌هایی که خود را شرکت‌های فناوری می‌نامند، به میزانی قابل‌ملاحظه رشد کرده است.

پس از فناوری، دو صنعت سلامت و انرژی جایگاه‌های دوم و سوم را به خود اختصاص داده‌اند. در یک دهه آینده صنعت سلامت یک چهارم کل سرمایه‌گذاری‌های مخاطره‌آمیز را به خود اختصاص خواهد داد و بخش انرژی سود ۸ درصدی را کسب خواهد کرد. در ادامه به ۱۰ صنعتی که انتظار می‌رود در یک دهه آینده پرسودترین صنایع باشند اشاره می‌کنیم. نخستین صنعت، صنعت فناوری است. رشد پیش‌بینی شده درآمد این صنعت در یک دهه آینده ۹/ ۱ درصد و رشد قیمت سهام شرکت‌های فعال در آن ۲۹۶ درصد خواهد بود. محاسبات ابری، یادگیری ماشین، هوش مصنوعی و داده‌های انبوه بیشترین پتانسیل رشد را در این صنعت دارند. دومین صنعت، صنعت سلامت است که رشد سود آن در یک دهه آینده ۳/ ۲ درصد و رشد قیمت سهام شرکت‌های فعال در آن ۱۸۵ درصد خواهد بود. فناوری زیستی، مدیریت داده‌های سلامت و سلامت شخصی‌سازی شده، بیشترین ظرفیت رشد را در این صنعت دارند.

انرژی سومین صنعت امیدبخش است. رشد این صنعت در ۱۰ سال آینده بیش از ۸ درصد و رشد قیمت سهام شرکت‌های فعال در آن ۱۱۵ درصد خواهد بود. نفت و گاز، معدن و انرژی‌های تجدیدپذیر بیشترین پتانسیل رشد در این صنعت را خواهند داشت. جایگاه چهارم به صنعت رسانه تعلق دارد. درآمد این صنعت، رشد ۱۰ درصدی خواهد داشت و قیمت سهام شرکت‌های فعال در آن بیش از ۱۸۶ درصد بالا خواهد رفت. بازی‌های رایانه‌ای و واقعیت مجازی بیشترین پتانسیل رشد را در این صنعت دارند. پنجمین صنعت خرده‌فروشی است که رشد ۲/ ۱ درصدی درآمد را در یک دهه آینده شاهد خواهد بود و قیمت سهام شرکت‌های فعال در آن ۱۰۳ درصد بالا خواهد رفت. تجارت الکترونیک و خرده‌فروشی شخصی‌سازی شده بیشترین پتانسیل رشد را در این صنعت دارند. ساخت‌و‌ساز ششمین صنعت پرسود خواهد بود. رشد درآمد این صنعت ۱۱۳ درصد و رشد قیمت سهام شرکت‌های فعال در آن منفی ۱۱ درصد پیش‌بینی شده است. مسکن و زیرساخت‌های بزرگ پرسودترین بخش‌های این صنعت هستند.

هفتمین صنعت پرسود خدمات سفر و هتلداری است که رشد درآمد آن ۴/ ۲ درصد و رشد قیمت سهام شرکت‌های فعال در آن ۲۱۴ درصد پیش‌بینی شده است. هتلداری و ارائه مواد غذایی سالم بخش‌های پرسود این صنعت خواهند بود. هشتمین صنعت، صنعت مالی است با رشد سود ۶/ ۱ درصدی و افزایش ۶۶ درصدی قیمت سهام شرکت‌های فعال در آن. خدمات مالی آنلاین، فناوری مالی و ارزهای دیجیتال پرسودترین بخش‌های این صنعت هستند. نهمین صنعت، صنعت زمین و ساختمان است. رشد درآمد آن ۶/ ۱ درصد و رشد قیمت سهام شرکت‌های فعال در آن ۵۶ درصد پیش‌بینی شده است. واسطه‌گری آنلاین و خدمات آنلاین طراحی پرسودترین بخش‌های این صنعت هستند. در نهایت حمل‌و‌نقل دهمین صنعت پرسود خواهد بود. رشد درآمد این صنعت ۲/ ۲ درصد و رشد قیمت سهام شرکت‌های فعال در آن ۱۲۵ درصد پیش‌بینی شده است. خودروهای خودران و برقی و شهرهای هوشمند سودده‌ترین بخش‌های این صنعت هستند.

امی مارتین/ سی‌ان‌بی‌سی

کد خبر: 69958
تاریخ: 1398/09/11 - 23:15
منبع: دنیای اقتصاد

فناوری  سرمایه‌گذاری  موسسه فوندرا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

اولین مرکز فناوری و نوآوری معدن و صنایع معدنی افتتاح می‌شود

می متالز - مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، از افتتاح اولین مرکز فناوری و نوآوری معدن و صنایع معدنی کشور خبر داد.
 

اتفاق جدید در حوزه نوسازی ماشین‌آلات معدنی

می متالز - مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، با اعلام برنامه‌های این شرکت در سال جاری با توجه به افزایش سرمایه‌ صورت گرفته برای صندوق، به تشریح اصلی‌ترین مشکل حوزه معدن کشور برای اکتشاف و استخراج پرداخت و از اقدام برای نوسازی ماشین‌آلات معدنی خبر داد.
 امروز طی اطلاعیه‌ای اعلام شد:

معاملات «شستا» تایید نشد

می متالز - بنابر اطلاعیه ناظر بازار، کلیه معاملات نماد معاملاتی (شستا) روز دوشنبه ابطال شد.
 نسبت به دوره مشابه گذشته صورت گرفت؛

افزایش سود هر سهم "وملی"

می متالز - شرکت سرمایه‌گذاری گروه صنعتی ملی در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۱۷۸ ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۱۵ ریال اعلام شده بود، از افزایش چشمگیری برخوردار است.
 

۵۲ میلیون خریدار احتمالی برای «دارادوم»

می متالز - در مرحله دوم واگذاری سهام دولتی در قالب ETF بنا به گفته‌های مدیر عامل شرکت بورس تهران، نوبت به صندوق‌های خودرویی و فلزی می‌رسد و قرار است باقی‌مانده سهام دولت در ایران‌خودرو، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان و ملی مس ایران در این مرحله به عموم عرضه شود.
 

زنگ آغاز معاملات سیتا در بورس نواخته شد/ استقبال ۴.۵میلیون نفری سهامداران از بزرگترین هلدینگ سیمانی شستا

می متالز - سهام شرکت سیمان تامین که صد در صد آن متعلق به شستا است با حضور مسوولان بورس تهران و مدیران سیمان تامین برای اولین بار در بازار سرمایه عرضه شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما