خبر
آهن و فولاد   سنگ آهن  
مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان:

اولویت اول باید تامین نیاز سنگ آهن داخل باشد/ ضریب رشد تولید ذوب آهن تا پایان سال به ۱۰درصد می‌رسد

می متالز - مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: مخالف صادرات سنگ آهن، کنسانتره و گندله نیستیم؛ اما رفع نیاز داخل باید در اولویت باشد.

به گزارش می متالز، منصور یزدی زاده در نمایشگاه ایران متافو، در خصوص صادرات 6 ماهه این شرکت نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته گفت: صادرات ما از لحاظ ارزشی نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش و از لحاظ تناژی تقریبا یکسان بوده است؛ امیدواریم تا پایان سال به هدف یک میلیون و دویست هزارتن دست یابیم.

وی میانگین رشد عملکرد 6 ماهه تولید این شرکت را 7 تا 8 درصد در بخش‌های مختلف عنوان کرد و گفت:‌ پیش بینی شده است که این ضریب تا پایان سال حفظ شده و یا به 10 درصد ارتقا یابد.

یزدی زاده در مورد بازارهای هدف شرکت ذوب آهن اصفهان در سطح بین‌المللی گفت: درحال حاضر بیش از 20 شرکت فعال از کشورهای مختلف با ذوب آهن اصفهان همکاری می‌کنند.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا بیشترین میزان تنوع را در محصولات این شرکت ایجاد کنیم، ادامه داد: رسیدن به سودآوری بیشتر و تامین نیاز کشور از برنامه‌های این شرکت است.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در خصوص مشکلات تامین مواد اولیه مورد نیاز فولاد سازها و وضع عوارض برای صادرات سنگ آهن گفت:‌ باید آمار صادرات سنگ آهن، کنسانتره و گندله را گرفت، آنگاه در این خصوص قضاوت کرد. هنگامی که از سوی فولادسازان عنوان می‌شود که نباید خام فروشی انجام شود،‌ حساسیت ایجاد شده و معدنکاران تصور می‌کنند فولادسازان کاملا مخالف صادرات بخش معدن هستند.

وی معتقد است‌: اولویت اول باید تامین نیاز سنگ آهن داخل باشد؛ آنگاه مازاد آن را می‌توانند با عوارض صفر درصد صادر کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مجمع عمومی عادی سالیانه ذوب آهن اصفهان برگزار شد

می متالز - مجمع عمومی عادی سالیانه ذوب آهن اصفهان با حضور سهامداران، نمایندگان صاحبان سهام، اعضای هیات مدیره و نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، در تالار تشریفات و تالار آهن ذوب آهن اصفهان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی پنج شنبه ۱۹تیرماه برگزار شد.
 رییس هیات مدیره ذوب آهن اصفهان عنوان کرد:

ذوب آهن اصفهان یکی از ظرفیت های مهم جهش تولید در کشور است

می متالز - علی احمدیان رییس هیات مدیره ذوب آهن اصفهان در حاشیه برگزاری مجمع عمومی شرکت گفت: از گذشته نسبت به ذوب آهن اصفهان و فضای تولید آن شناخت داشتم اما برای حضور در جمع کارگران پرتلاش این کارخانه و کارشناسان آن و همچنین به روز کردن اطلاعاتم، بازدیدهای جامعی از کلیه بخش های خط تولید این کارخانه عظیم داشتم و از نزدیک در جریان روند فعالیت ها قرار گرفتم.
 در مجمع عمومی عادی سالیانه ذوب آهن اصفهان عنوان شد:

ذوب آهن اصفهان با راه اندازی کوره بلند شماره یک، جهش تولید را محقق می سازد

می متالز - مجمع عمومی عادی ساليانه ذوب آهن اصفهان با حضور سهامداران، نمايندگان صاحبان سهام، اعضای هيات مديره و نماينده سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، در تالار تشریفات و تالار آهن ذوب آهن اصفهان با رعایت پروتکل های بهداشتی پنج شنبه 19 تیرماه برگزار شد.
 

افزایش تولید شمش فولادی و ریل، به‌رغم فشار تحریم‌ها

می متالز - سرپرست وزارت صمت با بیان اینکه سهم حمل ریلی در ایران بسیار کم است، خبر داده است که امسال تولید شمش فولادی به ۴۲ میلیون تن افزایش می‌یابد.
 نخستین بار در کشور

استفاده از ریل ملی در راه آهن چابهار - زاهدان

می متالز - معاون وزیر راه از آغاز عملیات ریل گذاری راه آهن چابهار - زاهدان با استفاده از ریل تولید داخل برای نخستین بار در کشور خبر داد.
 

عبور راه‌ آهن چابهار - زاهدان از مسیر ریل ذوب آهن اصفهان

می متالز - عملیات ریل گذاری راه آهن چابهار – زاهدان با استفاده از ریل تولید شده در ذوب آهن اصفهان طی مراسمی سه شنبه ۱۷ تیر ماه با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی آغاز به کار کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما