خبر
آهن و فولاد   سنگ آهن  
مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان:

اولویت اول باید تامین نیاز سنگ آهن داخل باشد/ ضریب رشد تولید ذوب آهن تا پایان سال به ۱۰درصد می‌رسد

می متالز - مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: مخالف صادرات سنگ آهن، کنسانتره و گندله نیستیم؛ اما رفع نیاز داخل باید در اولویت باشد.

به گزارش می متالز، منصور یزدی زاده در نمایشگاه ایران متافو، در خصوص صادرات 6 ماهه این شرکت نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته گفت: صادرات ما از لحاظ ارزشی نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش و از لحاظ تناژی تقریبا یکسان بوده است؛ امیدواریم تا پایان سال به هدف یک میلیون و دویست هزارتن دست یابیم.

وی میانگین رشد عملکرد 6 ماهه تولید این شرکت را 7 تا 8 درصد در بخش‌های مختلف عنوان کرد و گفت:‌ پیش بینی شده است که این ضریب تا پایان سال حفظ شده و یا به 10 درصد ارتقا یابد.

یزدی زاده در مورد بازارهای هدف شرکت ذوب آهن اصفهان در سطح بین‌المللی گفت: درحال حاضر بیش از 20 شرکت فعال از کشورهای مختلف با ذوب آهن اصفهان همکاری می‌کنند.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا بیشترین میزان تنوع را در محصولات این شرکت ایجاد کنیم، ادامه داد: رسیدن به سودآوری بیشتر و تامین نیاز کشور از برنامه‌های این شرکت است.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در خصوص مشکلات تامین مواد اولیه مورد نیاز فولاد سازها و وضع عوارض برای صادرات سنگ آهن گفت:‌ باید آمار صادرات سنگ آهن، کنسانتره و گندله را گرفت، آنگاه در این خصوص قضاوت کرد. هنگامی که از سوی فولادسازان عنوان می‌شود که نباید خام فروشی انجام شود،‌ حساسیت ایجاد شده و معدنکاران تصور می‌کنند فولادسازان کاملا مخالف صادرات بخش معدن هستند.

وی معتقد است‌: اولویت اول باید تامین نیاز سنگ آهن داخل باشد؛ آنگاه مازاد آن را می‌توانند با عوارض صفر درصد صادر کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 علی همتی خبر داد:

تحویل یک میلیون تن سنگ آهن دانه بندی به شرکت ذوب آهن

می متالز - مدیر عامل مجتمع سنگان گفت: اجازه صادرات سنگ آهن خام و دانه بندی شده وجود ندارد و در حال حاضر بخشی از سنگ آهنی که مازاد بر نیاز شرکت های فولادی منطقه تبدیل به سنگ آهن دانه بندی تبدیل می شود و سالانه یک میلیون تن سنگ آهن دانه بندی شده به شرکت ذوب آهن اصفهان تحویل داده می شود.
 

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران متافو به کار خود پایان داد

می متالز - شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی (فولاد، صنایع معدنی، آهنگری و ماشین‌کاری، قالب‌سازی و ریخته‌گری) که با حضور شرکت مس در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد، عصر دیروز (دوشنبه 11 آذرماه) به کار خود پایان داد.
 

تعمیر ریخته‌گری ایستگاه ۶ فولادسازی ذوب آهن اصفهان

می متالز - تلاشگران بخش فولادسازی ایستگاه 6 ریخته گری با تکیه بر توان داخلی و دانش فنی و بومی تلاشگران و بسیجیان سرافراز، تعمیرات این بخش را با موفقیت به پایان رساندند.
 

افزايش 8 درصدی توليد ذوب آهن در 8 ماه

می متالز - مدير عامل ذوب آهن اصفهان گفت: عملکرد توليدی ذوب آهن اصفهان در هشت ماهه اول سال جاری، رشد 8 درصدی در بخش های مختلف را نشان می دهد که البته انتظار ما بيش از اين است.
 با حضور رئیس‌جمهور انجام شد؛

افتتاح خط آهن میانه - بستان آباد با بهره‌گیری از ریل ذوب‌آهن اصفهان

می متالز - رئیس جمهوری امروز چهارشنبه با حضور در ایستگاه راه‌آهن بستان‌آباد دستور افتتاح و بهره‌برداری رسمی از خط آهن میانه - بستان‌آباد که در آن برای اولین بار از ریل ملی ذوب‌آهن اصفهان استفاده شده را صادر کرد.
 رییس انجمن سنگ آهن ایران عنوان کرد:

فعالیت معدنی ها و فولادی ها در کنار یکدیگر مقدس است

می متالز - صنعت و معدن از دیرباز دو بخش جایی ناپذیر اقتصاد ایران به شما می روند که ارزش آفرینی بسیاری را برای جامعه به ارمغان می آورند. این بخش ها،در حال حاضر بیش از گذشته به تعامل و دور اندیشی نیاز دارند تا بتوانند بر اساس برنامه راهبردی خودشان مسیر توسعه و ترقی را طی نمایند. اما عدول از این برنامه ها و مسائل حاشیه ای چندی است که گریبانگر این بخش ها شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما