خبر
فلزات گرانبها  

طلا حاضر به افزایش قیمت نشد

می متالز - قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی که سرمایه گذاران تحت تاثیر آمار اقتصادی مثبت به سوی دارایی‌های پرریسک متمایل شدند، کاهش یافت.

به گزارش می متالز، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور 0.3 درصد کاهش یافت و به 1459 دلار و 23 سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با 0.5 درصد کاهش، به 1465 دلار و 30 سنت رسید.

به گفته دانیل هاینس، تحلیلگر گروه بانکی ANZ، دلار قوی‌تر و آمار اقتصادی مثبت روی تقاضای سرمایه‌گذاران برای طلا تاثیر منفی گذاشته و باعث کاهش اندک قیمت طلا شده است.

رشد فعالیت کارخانه‌ای چین در نوامبر که دومین اقتصاد بزرگ جهان و بزرگترین مصرف کننده طلا در جهان است، سرمایه‌گذاران را تشویق کرد به بازارهای سهام وارد شوند و تقاضا برای طلا به عنوان دارایی امن را کاهش داد.

عاملی دیگری که روی تقاضای سرمایه‌گذاران برای طلا تاثیر گذاشت، رشد ارزش دلار بود که طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر کرد.

ابهامات پیرامون حل مناقشه تجاری 17 ماهه میان آمریکا و چین مانع از کاهش بیشتر قیمت طلا شد. دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا چهارشنبه گذشته قانونی را امضا کرد که وزارت خارجه را ملزم می‌کند حداقل سالانه تایید کند هنگ کنگ به حد کافی از خودمختاری برخوردار است تا از شرایط تجاری مطلوب آمریکا برخوردار شود. پکن این اقدام را محکوم و اعلام کرد اقدامات متقابل قاطعی را انجام خواهد داد.

قیمت طلا در نوامبر به دلیل خوش بینی به توافق تجاری مقدماتی آمریکا و چین که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را محدود کرد، تقریبا چهار درصد کاهش داشت که بزرگترین کاهش از نوامبر سال 2016 بود.

تحلیلگر گروه بانکی ANZ اظهار کرد: از هفته گذشته اتفاق خاصی روی نداده اما بازار درباره روند تحولات پیرامون مذاکرات تجاری آمریکا و چین در ابهام مانده و طلا به دلیل عدم داشتن روند قیمت مشخص، اندکی کاهش پیدا کرده است.

قیمت طلا که در شرایط بی‌ثباتی اقتصادی و سیاسی به پناهگاه مطمئن سرمایه تبدیل می‌شود از ابتدای امسال تاکنون بیش از 13 درصد رشد کرده که عمدتا تحت تاثیر جنگ تجاری آمریکا و چین و تاثیر منفی آن بر رشد اقتصاد جهانی بوده است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.6 درصد کاهش، به 16 دلار و 92 سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.4 درصد کاهش، 896 دلار و 72 سنت بود. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.1 درصد کاهش، 1840 دلار و 9 سنت معامله شد.

کد خبر: 69975
تاریخ: 1398/09/11 - 23:43
منبع: عصر معدن

طلا  بازار سنگاپور  گروه بانکی ANZ 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

قیمت جهانی طلا کاهشی شد/ ابراز تمایل چین وبه آمریکا بر امضای فاز نخست توافق تجاری طلا را پایین کشید

می متالز - قیمت هر اونس طلا که اوایل امروز به پایین‌ترین رقم از 18نوامبر رسیده بود، با 0.1 درصد کاهش به 1460 دلار و 85 سنت رسید.
 

اقدام چین برای خرید یک معدن طلا در کانادا/ ادامه معاملات و ادغام‌ها در معادن طلا

می متالز - شرکت معدنی زیجین که بزرگترین تولیدکننده طلا در چین است، در اقدامی با هدف افزایش ذخایر شمش و جریان نقدی و همچنین سود شرکت معدن کانادایی کانتیننتال گلد را به مبلغ ۱.۴ میلیارد دلار کانادا خریداری می‌کند.
 رئیس یک موسسه سرمایه گذاری اعلام کرد؛

روزهای درخشان طلا هنوز تمام نشده است

می متالز - رئیس موسسه سرمایه گذاری Agnico Eagle بر این باور است که روند فعلی صعودی قیمت طلا هنوز پایان نیافته است و قیمت این فلز گرانبها در آینده با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.
 نظرسنجی کیتکونیوز اعلام کرد؛

پیش بینی قیمت طلا در روزهای آینده

می متالز - تازه ترین نظرسنجی کیتکو نیوز نشان می دهد که سرمایه گذاران مین استریت امیدوار به افزایش قیمت طلا در روزهای آینده هستند.
 

اولین نوسانات طلا در هفته جاری / قیمت سکه امامی از ۴٫۶ میلیون تومان عبور کرد

می متالز - قیمت طلا و سکه در بازار امروز با توجه به تعطیلی بازارهای جهانی تحت تاثیر افزایش نرخ ارز بود که بر این اساس قیمت سکه امامی به چهار میلیون و ۶۱۵ هزار تومان رسید.
 

افت دلار و طلا در هفته اول دسامبر / عواملی که بازارهای جهانی را تحت تاثیر قرار داد

می متالز - تحت تاثیر به تعویق انداختن توافق تجاری تا بعد از انتخابات ریاست‌ جمهوری در آمریکا از سوی ترامپ و همچنین تهدید برای افزایش تعرفه‌ها بر فولاد و آلومینیوم آرژانتین و برزیل، در هفته‌ای که گذشت قیمت جهانی طلا ۰٫۱ درصد و شاخص دلار ۰٫۶۱ درصد افت کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما