خبر
آهن و فولاد  
رئیس سازمان جهاددانشگاهی تهران در نمایشگاه بین‌المللی «ایران متافو» خبر داد:

ورود به عرصه تامین ورق‌های ساخت بدنه خودرو

می متالز - رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران با بیان این‌که از دستاوردهای این نهاد دستیابی به دانش فنی تولید ورق‌های مورد نیاز برای ساخت بدنه خودرو است، گفت: تاکنون شرکت‌های خودروسازی داخلی شماری از این ورق‌ها را از سازمان جهاد دانشگاهی تهران خریداری کرده و همچنان متقاضی هستند.

به گزارش می متالز، سید علی طباطبایی در غرفه مرکز تحقیقات و فناوری فرآوری مواد ویژه فلزی در شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی «ایران متافو» با بیان اینکه بیشترین فعالیت سازمان جهاد دانشگاهی تهران در دو حوزه نفت و خودرو است، اظهار کرد: در حوزه خودرو بحث کاتالیست‌ها و ساخت مونولیت‌های فلزی از جمله موارد حایز اهمیت است.

وی با اشاره به وجود تحریم‌ها در خصوص آلیاژهای فلزی گفت: باید در شرایط کنونی با رفتاری هوشمندانه مانع از بروز خسارت‌ها و تهدیدهای ناشی از تحریم‌ها شد که در این صورت است که تهدید به فرصت تبدیل می‌شود.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی تهران با اعتقاد به این‌که کشور در زمینه آلیاژهای فلزی، نفت و صنعت نیازهای بیشماری دارد، افزود: از دیگر مواردی که مرکز تحقیقات و فناوری فرآوری مواد ویژه فلزی بر روی آن فعالیت می‌کند لوله‌های مغزی مورد استفاده در حفاری چاه نفت است که این طرح یکی از 31 طرح فناورانه  جهاد دانشگاهی است که از سوی دولت و مجلس به این نهاد واگذار شده است.

طباطبایی با بیان این‌که در ابتداء این طرح از سوی  معاونت علمی ریاست جمهوری پشتیبانی شد و طرح و دانش اولیه آن در این نهاد ایجاد شد، اظهار کرد: بر این اساس در بستر طرح فناورانه لوله مغزی نمونه تولید و نتایج از صنعت مربوطه گرفته می‌شود که اگر نتایج مثبتی در پی داشت تولید انبوه آن آغاز می‌شود.

وی استراتژی و رویکرد فناورانه سازمان جهاد دانشگاهی تهران را نیاز بازار دانست و گفت: این سازمان همواره می‌کوشد تا نیازهای بازار را شناسایی و بر روی پژوهش‌های موثر و مورد نیاز تمرکز کند و با دستیابی به دانش و فناوری روز دنیا با تولیدات خود بازار مصرف را تأمین کند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

واگذاری تراورس به راه‌آهن؛ تایید وجود ساختار غلط در خصوصی‌سازی

می متالز - این‌که خروجی خصوصی‌سازی در موارد متعدد به تعطیلی واحد تولیدی، بیکاری کارگران، تعدیل نیرو و کاهش تولید، تجمع و بحران‌های مالی و اجتماعی تبدیل می‌شود یعنی مسیر خصوصی‌سازی و روند آن نیاز به بازنگری و اصلاح دارد.
 از سوی سازمان جهاددانشگاهی تهران صورت گرفت

انعقاد قرارداد همکاری با شرکت ملی فولاد

می متالز - در راستای ارزیابی ریسک واحد احیای پرد(PERED) قرارداد همکاری بین سازمان جهاد دانشگاهی تهران و شرکت ملی فولاد ایران منعقد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما