خبر
نفت  

قیمت نفت بیش از یک درصد افزایش یافت

می متالز - قیمت شاخص نفت خام برنت در ساعت ۷ و ۴۵ دقیقه امروز (دوشنبه، ۱۱ آذرماه) به ۶۱ دلار و ۲۵ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا به ۵۶ دلار و هشت سنت رسید.

به گزارش می متالز، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت در روز جمعه (هشتم آذرماه) ۶۰ دلار و ۴۹ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا ۵۵ دلار و ۱۷ سنت بود.

به دلیل بروز نشانه‌هایی از افزایش فعالیت‌های تولیدی در چین و احتمال افزایش تقاضای سوخت در این کشور و همچنین نشانه‌هایی از احتمال تشدید کاهش تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در نشست این هفته این سازمان، قیمت نفت روز دوشنبه بیش از یک درصد افزایش یافت.

استیون اینس، استراتژیست بازار آسیا در مؤسسه آکسیتریدر، گفت: در آغاز (معاملات بازار)، سرسختی فراتر از انتظار فعالیت‌ کارخانه‌ها در چین، به رشد قیمت نفت کمک کرده است.

کد خبر: 69983
تاریخ: 1398/09/11 - 23:56
منبع: شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی (شانا)

قیمت نفت  اوپک 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نفت ۴۰ دلاری تولید نفت آمریکا را با مشکل مواجه می‌کند

می متالز - کارشناس حوزه انرژی گفت: نفت ۴۰ دلاری برای آمریکا مشکلات فراوانی را در زمینه سرمایه گذاری برای افزایش تولید و اکتشاف نفت به بار می‌آورد و با این شرایط آمریکا در سال‌های آتی برای ادامه حضور در بازار با مشکل مواجه خواهد شد.
 

انگیزه اصلی روسیه برای پیوستن به اوپک پلاس چه بود؟

می متالز - بزرگترین تغییر ژئوپلیتیکی روسیه از زمان سقوط اتحاد جماهیر شوروی در حال شکل‌گیری است و کرملین از نوامبر سال ۲۰۱۶ که توافق کرد تا از طرح کاهش تولید اوپک به رهبری عربستان سعودی حمایت کند، هدف بزرگتری را در ذهن داشته است.
 

موج دوم پاندمی کرونا و سقوط دوباره قیمت نفت

می متالز - ریستاد انرژی هشدار داد هرگونه کاهش غیرمنتظره تقاضا ناشی از موج دوم همه گیری ویروس کرونا باعث سقوط قیمت نفت می شود که می تواند بسیار سریع، طولانی مدت و مخرب باشد.
 

کاهش ۲۶ دلاری قیمت نفت خام سنگین ایران

می متالز - قیمت نفت خام سنگین ایران در هفته منتهی به ۲۶ ژوئن (۲۰۲۰) نسبت به مدت مشابه پارسال حدود ۲۶ دلار کاهش یافت.
 

قیمت طلای سیاه در بازارهای جهانی

می متالز - قیمت نفت در معاملات امروز بازار با نوسانات فراوانی همراه بوده است.
 

روزهای خوب نفت سنگین ایران

می متالز - تحت تاثیر رکوردشکنی تعداد مبتلایان روزانه جدید کرونا در آمریکا، رشد تقاضا برای نفت خام با خطر توقف مواجه شد و با افزایش تردیدها درباره آینده ترمیم اقتصادی؛ شاخص‌های نفتی هفته معاملاتی خود را در روز پایانی با کاهش پشت سرگذاشتند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما