خبر
پتروشیمی  
با توان متخصصان پژوهش و فناوری پتروشیمی محقق شد

کاهش ۲۰ درصدی مصرف انرژی در پتروشیمی نوری

می متالز - اجرای موفق پروژه بهینه‌سازی مصرف انرژی درکوره‌های ریفرمینگ پتروشیمی نوری به دست متخصصان شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی سبب کاهش ۱۷ تا ۲۰ درصدی مصرف انرژی شد.

به گزارش می متالز، پروژه «بررسی راه‌های مختلف کاهش تلفات حرارتی و بهینه‌سازی مصرف انرژی در کوره‌های واحد ریفرمینگ شرکت پتروشیمی نوری» از سوی تیم انرژی و مکانیک این شرکت با موفقیت انجام شد.

ابتدا اشکالات موجود و راهکارهای مختلف عملیاتی کاهش تلفات حرارتی، افزایش راندمان و بهینه‌سازی مصرف انرژی در کوره‌ها با الگوسازی و شبیه‌سازی نرم‌افزاری، انجام تحلیل‌های متعدد CFD پیرامون کیفیت احتراق و انتقال حرارت در ۹ کوره مختلف تعیین شد و سپس در فاز بعدی و براساس نتایج حاصله، پروژه «بهینه‌سازی و بهبود عملکرد مشعل‌های کوره ۱۰۰۱ واحد ریفرمینگ شرکت پتروشیمی نوری برای کاهش مصرف انرژی» اجرا شد.

بنابه گفته مهدی حمزه‌ای، مجری پروژه‌ها در شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، در این پروژه نازل و دیفیوزرهای جدید مشعل‌ها طراحی، ساخته و در کوره‌ها نصب شد و پس از انجام چند ماه پایش و اندازه‌گیری و آنالیزهای مختلف و با اعلام و تأیید شرکت پتروشیمی نوری، نتایج حاصله بیانگر کاهش ۱۷ تا ۲۰ درصدی مصرف سوخت کوره‌ها، کاهش تلفات انرژی و کاهش چشمگیر آلاینده‌ها و قرار گرفتن در محدوده استاندارد است.

این موفقیت را می‌توان از نمونه‌های بارز همکاری بخش پژوهش و صنعت قلمداد کرد که با دانش و تلاش متخصصان شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و اعتماد، حمایت و همراهی مدیران و کارشناسان شرکت پتروشیمی نوری به‌دست آمده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رشد ۵.۷ درصدی متوسط نرخ در هر تن ثبت شد:

افزایش ۶درصدی نرخ آرتوزایلین "نوری"

می متالز - ارزش معاملات پتروشیمی نوری در بورس کالا با توجه به افزایش نرخ فروش و همچنین کاهش ۳۸۰ تنی میزان فروش در مقایسه با هفته منتهی به ۳۱ اردیبهشت ماه به ۱۴۰ میلیارد و ۶۶۷ میلیون ریال رسید.
 متوسط نرخ هر تن با رشد ۲ درصدی ثبت شد:

تداوم افزایش نرخ آرتوزایلین "نوری"

می متالز - این هفته شرکت پتروشیمی نوری موفق به فروش محصول پارازایلین خود نشد.
 ثبت هزینه ۱۰ هزار میلیارد ریالی بابت ذخیره کاهش ارزش موجودی‌ها:

رشد ۴۳ درصدی سودآوری پتروشیمی نوری

می متالز - در واقع سود ناشی از تسعیر بخش مهمی از سودآوری شرکت را به خود اختصاص داده که در صورت ثبات نرخ ارز شاهد حذف این بخش از درآمدزایی شرکت خواهیم بود.
 با یک کنسرسیوم ایرانی

قرارداد ‏EPC‏ پروژه شیرین‌سازی برش سنگین پتروشیمی نوری امضا شد

می متالز - قرارداد ‏EPC‏ پروژه شیرین‌سازی برش سنگین پتروشیمی نوری به ارزش ۴۳ میلیون ‏‏یورو و ۲۵۰۰ میلیارد ریال با یک کنسرسیوم ایرانی امضا شد.‏
 پس از ماه‌ها این پتروشیمی موفق شد:

"نوری" و فروش پارازایلین در بورس‌کالا

می متالز - نرخ متوسط هر تن از این محصول با رشد ۲.۳ درصدی به ۸۰.۴۶۲ میلیون ریال بود.
 

پیشنهاد «پنجره ساز صنعت» برای کاهش مصرف انرژی

می متالز - یکی از عوامل مهم‌ گرمایش زمین و افزایش انتشار گازهای گلخانه‌ای، استفاده نادرست و گسترده از انرژی گرمایی است؛ یکی از روش‌های موثر برای پیشگیری در این زمینه، استفاده از عایق دمایی در ساختمان‌ها است. بدون شک، پنجره‌های عایق یو.پی.وی.سی به علت میزان ظرفیت گرمایی و مقاومتی که در برابر انتقال گرما و سرما دارند، در کاهش بار حرارتی و برودتی و در نتیجه عدم نیاز به استفاده بیشتر از سوخت‌های فسیلی در ساختمان‌ها نقش عمده‌ای ایفا می‌کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما