خبر
نفت  
جهانگیری:

نفت را به روش‌های دیگر می‌فروشیم

می متالز - معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: آمریکایی‌ها باوجود حداکثر فشار روانی و اقتصادی نتوانستند صادرات نفت خام ایران را به صفر برسانند و ما نفت را به روش‌های دیگر می‌فروشیم.

به گزارش می متالز، اسحاق جهانگیری، امروز (دوشنبه، ۱۱ آذرماه) در آیین بیست‌وسومین  سالروز ملی صادرات، گفت: ما در شرایط سخت با وجود همه فشارهایی که در جنگ روانی و اقتصادی دو سال گذاشته پشت سر گذاشته‌ایم، روی پای خود ایستادیم و مقاومت کردیم. آمریکایی‌ها فشار حداکثری خود را روی زندگی مردم ایران متمرکز کرده‌اند، باید گفت که شرایط کنونی جزو سخت‌ترین شرایط پس از انقلاب اسلامی است.

وی افزود: باید اقتصاد کشور، تولید، صادرات و اشتغال را مراقبت کنیم و روی پا نگه داریم، به لطف خدا وضع نسبت به آن خوابی که آمریکایی‌ها برای کشور و ملت دیده بودند خیلی بهتر شده که این شرایط محصول فعالیت و همدلی تولیدکنندگان و صادرکنندگان کشور است.

معاون اول رئیس‌جمهوری تصریح کرد: آمریکایی‌ها زیرساخت‌ها و زمینه‌هایی را که در اقتصاد ایران تعیین کننده بودند تحریم کردند، نفت را تحریم کردند، اما نتوانستند صادرات نفت کشور را به صفر برسانند، به هر حال با فشاری که وارد کردند حتی کشورهای دوست ایران هم که تاکنون جزو نزدیک‌ترین کشورها در ارتباط با ما هستند جرات این را که از ما نفت بخرند، ندارند. 

جهانگیری اظهار کرد: ما به روش‌های دیگری متوسل می‌شویم تا بتوانیم نفت کشور را بفروشیم، آنها محصولات اصلی را که بخش مهم نیازهای کشور بوده شناسایی کردند و به این نتیجه رسیدند پتروشیمی پس از نفت مهم‌ترین محصول صادراتی ایران است، از این رو شرکت‌ها و محصولات پتروشیمی ما را نیز تحریم کردند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

برگزاری کارگاه «زمین‌شناسی نفت درون چاهی» در دانشگاه شهید بهشتی

می متالز - کارگاه مقدماتی «زمین‌شناسی نفت درون چاهی» با همکاری انجمن علمی زمین‌شناسی و مرکز پژوهشی اکتشاف نفت و گاز دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.
 

امیدواری به توافق آمریکا و چین نفت را گران کرد

می متالز - قیمت نفت برنت با بروز نشانه‌هایی از حل شدن اختلاف تجاری آمریکا و چین به ۶۴٫۶۹ دلار در هر بشکه افزایش یافت.
 بیست و سومین سال روز ملی صادرات؛

دانش‌بنیان‌های برتر تقدیر شدند

می متالز - "بیست و سومین سال روز ملی صادرات" با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد که در این مراسم شرکت‌های دانش‌بنیان برتر در صادرات تجلیل شدند.
 

اختصاص ۱۷۵ هزار تن سهمیه ال‌ پی‌ جی به ۳۱ استان

می متاز - مدیر تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: ۱۷۵ هزار تن سهمیه ال‌ پی‌ جی به ۳۱ استان در کل کشور در آذرماه ۹۸ اختصاص یافت.
 

لزوم حذف دلار از تبادلات تجاری با اوراسیا

می متالز - قائم‌ مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اهمیت حذف دلار و به رسمیت شناختن ارزهای رسمی کشورهای طرف قراداد اوراسیا گفت: ایران حذف دلار را با خیلی کشورها از جمله روسیه شروع کرده که این موضوع می‌تواند سطح مبادلات تجاری را به سرعت افزیش دهد.
 

افزایش ۶۹ درصدی واردات برای توسعه پارس جنوبی

می متالز - مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: واردات کالا جهت تکمیل فازها و پتروشیمی‌های این منطقه در ۶ ماهه اول امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش ۶۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما