خبر
نفت  
جهانگیری:

نفت را به روش‌های دیگر می‌فروشیم

می متالز - معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: آمریکایی‌ها باوجود حداکثر فشار روانی و اقتصادی نتوانستند صادرات نفت خام ایران را به صفر برسانند و ما نفت را به روش‌های دیگر می‌فروشیم.

به گزارش می متالز، اسحاق جهانگیری، امروز (دوشنبه، ۱۱ آذرماه) در آیین بیست‌وسومین  سالروز ملی صادرات، گفت: ما در شرایط سخت با وجود همه فشارهایی که در جنگ روانی و اقتصادی دو سال گذاشته پشت سر گذاشته‌ایم، روی پای خود ایستادیم و مقاومت کردیم. آمریکایی‌ها فشار حداکثری خود را روی زندگی مردم ایران متمرکز کرده‌اند، باید گفت که شرایط کنونی جزو سخت‌ترین شرایط پس از انقلاب اسلامی است.

وی افزود: باید اقتصاد کشور، تولید، صادرات و اشتغال را مراقبت کنیم و روی پا نگه داریم، به لطف خدا وضع نسبت به آن خوابی که آمریکایی‌ها برای کشور و ملت دیده بودند خیلی بهتر شده که این شرایط محصول فعالیت و همدلی تولیدکنندگان و صادرکنندگان کشور است.

معاون اول رئیس‌جمهوری تصریح کرد: آمریکایی‌ها زیرساخت‌ها و زمینه‌هایی را که در اقتصاد ایران تعیین کننده بودند تحریم کردند، نفت را تحریم کردند، اما نتوانستند صادرات نفت کشور را به صفر برسانند، به هر حال با فشاری که وارد کردند حتی کشورهای دوست ایران هم که تاکنون جزو نزدیک‌ترین کشورها در ارتباط با ما هستند جرات این را که از ما نفت بخرند، ندارند. 

جهانگیری اظهار کرد: ما به روش‌های دیگری متوسل می‌شویم تا بتوانیم نفت کشور را بفروشیم، آنها محصولات اصلی را که بخش مهم نیازهای کشور بوده شناسایی کردند و به این نتیجه رسیدند پتروشیمی پس از نفت مهم‌ترین محصول صادراتی ایران است، از این رو شرکت‌ها و محصولات پتروشیمی ما را نیز تحریم کردند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

آهن و فولاد غدیر ایرانیان بهترین واحد صنعتی و معدنی کشور شد

می متالز - شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان به عنوان واحد صنعتی و معدنی نمونه کشور مورد تقدیر قرار گرفت.
 رئیس کل سازمان توسعه تجارت:

صادرات غیر نفتی باید جایگزین صادرات نفت شود

می متالز - زادبوم، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: یکی از برکات تحریم این بود که وابستگی و اتکای به نفت و مواد معدنی را از بین برد.
 

نفت ۴۰ دلاری تولید نفت آمریکا را با مشکل مواجه می‌کند

می متالز - کارشناس حوزه انرژی گفت: نفت ۴۰ دلاری برای آمریکا مشکلات فراوانی را در زمینه سرمایه گذاری برای افزایش تولید و اکتشاف نفت به بار می‌آورد و با این شرایط آمریکا در سال‌های آتی برای ادامه حضور در بازار با مشکل مواجه خواهد شد.
 نماینده مجلس:

حذف قوانین زائد موجب رونق صادرات می‌شود

می متالز - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت برداشتن موانع صادرات گفت: یکی از راهکارهای اصلی ما فعال شدن معادن، افزایش تولید در بخش معدن و کشاورزی است که با بررسی انجام شده مقرر شد قوانین و دستورالعمل های زائدی که موجب کندی کار در بخش سرمایه گذاری شده احصا و حذف شوند.
 

تقویت امکانات مقابله ‎ای و تشخیصی کرونا در مناطق نفت‌خیز جنوب

می متالز - معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران گفت: با توجه به وضعیت حاد استان خوزستان از حیث شیوع کرونا و تعداد نیروی انسانی شاغل در شرکت‌های زیرمجموعه شرکت ملی نفت، بیشترین سهم اقلام بهداشتی تهیه‌شده از سوی این شرکت به شرکت‌های مستقر در استان خوزستان اختصاص یافته است.
 

برنامه‌ریزی برای ارسال نفت سنتزی به پالایشگاه‌های اصفهان و آبادان

می متالز - معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اجرای برنامه ارسال نفت سنتزی به پالایشگاه‌های شمالی، این اقدام را دستاورد مدیریت یکپارچه میعانات گازی در این شرکت و زمینه‌ساز افزایش پایداری تولید گاز برشمرد و گفت: در گام بعدی، ارسال نفت سنتزی به پالایشگاه آبادان نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما