خبر
نفت  

نشست آینده اوپک برای بازار نفت حیاتی است

می متالز - قیمت شاخص نفت برنت پس از اوج‌گیری به بیش از ۶۴ دلار به دلیل خوش‌بینی به توافق تجاری آمریکا و چین، اکنون به دلیل افزایش ذخیره‌سازی آمریکا به کمتر از ۶۴ دلار رسیده است.

به گزارش می متالز، تولید نفت در آمریکا به رشد خود ادامه داده و اکنون به رقم بی‌سابقه ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است. آمارهای تولید و تجارت نشان می‌دهد که آمریکا اکنون به خودکفایی نزدیک شده و بزرگ‌ترین تولیدکننده و صادرکننده عمده نفت در جهان است.

خوش‌بینی‌ها درباره مرحله نخست توافق تجاری آمریکا و چین، در حال کمرنگ شدن هستند. به بیان دیگر، رشد اخیر قیمت شاخص نفت خام برنت محکوم به این است که کوتاه‌مدت باشد. این واقعیت که بیشتر اقتصادهای بزرگ جهان همچنان در آستانه کند شدن رشد اقتصادی هستند، همچنان بر قیمت نفت تأثیر منفی می‌گذارد. به هر حال، رابطه مثبت بین رشد اقتصادی و مصرف انرژی، پذیرفته شده است.

اگرچه ممکن است رشد اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۰ میلادی اندکی بهبود یابد، نگرانی‌ها درباره کند شدن رشد اقتصادی در ژاپن، اروپا و چین را نمی‌توان نادیده گرفت.

با توجه به شرایط کنونی بازار و دورنمای سال ۲۰۲۰ میلادی، نشست این هفته اوپک و متحدانش اهمیتی حیاتی می‌یابد و توجه بسیاری به آن معطوف شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نفت ۴۰ دلاری تولید نفت آمریکا را با مشکل مواجه می‌کند

می متالز - کارشناس حوزه انرژی گفت: نفت ۴۰ دلاری برای آمریکا مشکلات فراوانی را در زمینه سرمایه گذاری برای افزایش تولید و اکتشاف نفت به بار می‌آورد و با این شرایط آمریکا در سال‌های آتی برای ادامه حضور در بازار با مشکل مواجه خواهد شد.
 

انگیزه اصلی روسیه برای پیوستن به اوپک پلاس چه بود؟

می متالز - بزرگترین تغییر ژئوپلیتیکی روسیه از زمان سقوط اتحاد جماهیر شوروی در حال شکل‌گیری است و کرملین از نوامبر سال ۲۰۱۶ که توافق کرد تا از طرح کاهش تولید اوپک به رهبری عربستان سعودی حمایت کند، هدف بزرگتری را در ذهن داشته است.
 

موج دوم پاندمی کرونا و سقوط دوباره قیمت نفت

می متالز - ریستاد انرژی هشدار داد هرگونه کاهش غیرمنتظره تقاضا ناشی از موج دوم همه گیری ویروس کرونا باعث سقوط قیمت نفت می شود که می تواند بسیار سریع، طولانی مدت و مخرب باشد.
 

کاهش ۲۶ دلاری قیمت نفت خام سنگین ایران

می متالز - قیمت نفت خام سنگین ایران در هفته منتهی به ۲۶ ژوئن (۲۰۲۰) نسبت به مدت مشابه پارسال حدود ۲۶ دلار کاهش یافت.
 

روزهای خوب نفت سنگین ایران

می متالز - تحت تاثیر رکوردشکنی تعداد مبتلایان روزانه جدید کرونا در آمریکا، رشد تقاضا برای نفت خام با خطر توقف مواجه شد و با افزایش تردیدها درباره آینده ترمیم اقتصادی؛ شاخص‌های نفتی هفته معاملاتی خود را در روز پایانی با کاهش پشت سرگذاشتند.
 

عربستان بار دیگر تهدید به جنگ نفتی کرد

می متالز - عربستان سعودی تهدید کرد اگر نیجریه و آنگولا حاضر نشوند تولید نفت خود را همان طور که با اوپک و متحدانش توافق کرده بودند، کاهش دهند، یک جنگ قیمت نفت دیگر به راه خواهد انداخت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما