خبر
بورس و سهام  

ثبت یک رکورد جدید در بورس تهران

می متالز - شاخص کل بورس اوارق بهادار تهران در پایان معاملات امروز در یک رکوردشکنی دیگر با جهش 1524 واحد روبرو شد.

به گزارش می متالز، ثبت رکوردهای جدید در جریان معامله های بورس تهران سبب شده تا حضور در بازار سرمایه و معاملات جدید وارد فاز جدیدی شود و شاهد بودیم که بورس امروز دوشنبه (11 آذر ماه) نیز در ادامه روند رو به رشد روزهای گذشته با جهش 1524 واحد روبرو شده و به رکورد 320 هزار و 194 واحد رسید.
شاخص کل با معیار هم‌وزن 99 واحد رشد کرده و به رقم 96 هزار و 617 واحد رسید و امروز ارزش روز بازار در بورس تهران به بیش از یک میلیون و 168 هزار میلیارد تومان رسید و معامله‌گران بیش از 4 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 553 هزار نوبت معامله و به ارزش 2181 میلیارد تومان داد و ستد کردند.
امروز شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی 408 واحد رشد کرده و به رقم 85 هزار و 780 واحد رسید،شاخص قیمت با معیار هم‌وزن 66 واحد رشد کرده و به رقم 64 هزار و 589 واحد رسید ، شاخص آزاد شناور با افزایش 1894 واحد به رقم 376 هزار و 200 واحد رسید.
بر ایساس این گزارش ، شاخص بازار اول بورس با افزایش 814 واحد به رقم 229 هزار و 652 واحد رسید و شاخص بازار دوم بورس با افزایش 4419 واحد به رقم 664 هزار و 948 واحد رسید.
همچنین امروز نمادهای ملی مس،‌ فولاد مبارکه، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی جم و پتروشیمی خارک بیشترین اثر تقویتی در شاخص کل بورس را داشتند و نمادهای بانک ملک و مخابرات بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.
امروز نمادهای پربیننده بورسی که مورد اقبال فعالان بازار بودند عمدتا در گروه شرکت‌های بانکی و خودرویی و نیز شرکت‌های صنایع زیربنایی بوده‌اند و نماد بانک ملت به قیمت هر سهم 5822 ریال، بانک تجارت 450 ریال، بانک اقتصاد نوین 2887 ریال از نمادهای پربیننده بانکی بودند.
همچنین نماد ماشین‌سازی اراک، صنایع بهشهر، سایپا و داده‌گستر عصر نوین از نمادهای پربیننده بورسی بودند.
بر پایه این گزارش ، در پایان معاملات فرابورس ایران شاخص کل 48 واحد افت داشته و به رقم 4109 واحد رسید. امروز معامله‌گران در فرابورس بیش از 2 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 339 هزار نوبت معامله و به ارزش 1297 میلیارد تومان دادوستد کردند. همچنین ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس ایران بیش از 235 هزا میلیارد تومان رسید.
امروز نمادهای پتروشیمی مارون،‌ فولاد ارفع، صنایع کاغذ پارس و پتروشیمی زاگرس از نمادهای تقویت‌کننده شاخص بورس بودند و نمادهای صنعتی و معدنی سنگ آهن گهرزمین، ذوب‌آهن و مادیران بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.
نمادهای پربیننده شامل ذوب آهن اصفهان،‌ توسعه مولد نیروگاهی جهرم، صنایع کاغذ پارس،‌ سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، قند شیروان قوچان بجنورد، بانک دی، مادیران و جنرال مکانیک و داروسازی آوه سینا بوده‌اند.
امروز توقف نماد معاملاتی قند ثابت خراسان و بازگشایی نماد جام‌دارو، پلی پروپیلن جم روی داد. همچنین بازگشایی نماد ریخته‌گری ایران با پیام ناظر روی داد. وقفه معاملاتی نماد فرآورده‌های نسوز آذر روی داد.

کد خبر: 70007
تاریخ: 1398/09/11 - 22:47
منبع: نیپنا

بورس تهران  بورس اوارق بهادار تهران 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 تحقق پیش‌بینی‌ها زودتر از انتظارات؛

شاخص کل همگام با نظر سهامداران حرکت کرد

می متالز - در نظرسنجی که چندی پیش برگزار شد، بسیاری از سهامداران اعتقاد شدید به عبور شاخص کل از مقاومت ۳۳۰ هزار داشتند که زودتر از انتظار این اتفاق رخ داد اما؛ آیا این روند رو به رشد باز هم ادامه می‌یابد؟
 دماسنج بازار سرمایه در نزدیکی ۳۴۰ هزار واحدی رسید؛

شاخص کل بورس تهران رکورد جدید ثبت کرد

می متالز - شاخص‌کل امروز با رشد ۲۳۲۸ واحدی تا این لحظه رکورد جدیدی را از خود برجای گذاشت.
 در معاملات امروز رقم خورد؛

سبزی شاخص بورس برای شانزدهمین روز متوالی

می متالز - شاخص بورس تهران امروز با افزایش ۳۲۲۴ واحدی عدد ۳۳۵ هزار و ۷۹۱ واحد را نمایش داد.
 

جهش 4942 واحدی شاخص بورس تهران

می متالز - شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز افزایش 4942 واحدی را رقم زد.
 گزارش روزانه بازار سرمایه؛

رکوردشکنی شاخص در سایه دلار

می متالز - بازار با پشتوانه رشد نرخ ارز و بهبود جهانی قیمت کامودیتی‌ها و نفت از یک سو و ارائه گزارش‌های مطلوب برخی از بانک ها، ضمن رکوردشکنی و فتح قله رفیع ۳۳۲ هزاری، توانست سقفی جدید را ثبت کند.
 جابه‌جایی رکوردها در بازار سهام

نقشه نیمروز بورس یکشنبه (17 آذر 98)

می متالز - موج بی‌وقفه رشد قیمت‌ها در بورس تهران در معاملات امروز زمینه‌ساز دستیابی شاخص کل به رکورد تاریخی 332 هزار واحد شد. جنب و جوش زیاد اهالی سهام را می‌توان نتیجه حرکت مثبت قیمت در بازارهای همسایه، خاصه بازار ارز و بورس کالا دانست. در عین حال، انتشار لایحه بودجه و پافشاری دولت بر اجرای سیاست موسوم به دلار 4200 تومانی در سهام وابسته واکنش منفی زیاد در بر نداشت؛ در عین حال، عدم اصلاح جدی قیمت حامل‌های انرژی هم تا حدودی از نگرانی فعالان سهام کاست.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما