خبر
بورس و سهام  

ثبت یک رکورد جدید در بورس تهران

می متالز - شاخص کل بورس اوارق بهادار تهران در پایان معاملات امروز در یک رکوردشکنی دیگر با جهش 1524 واحد روبرو شد.

به گزارش می متالز، ثبت رکوردهای جدید در جریان معامله های بورس تهران سبب شده تا حضور در بازار سرمایه و معاملات جدید وارد فاز جدیدی شود و شاهد بودیم که بورس امروز دوشنبه (11 آذر ماه) نیز در ادامه روند رو به رشد روزهای گذشته با جهش 1524 واحد روبرو شده و به رکورد 320 هزار و 194 واحد رسید.
شاخص کل با معیار هم‌وزن 99 واحد رشد کرده و به رقم 96 هزار و 617 واحد رسید و امروز ارزش روز بازار در بورس تهران به بیش از یک میلیون و 168 هزار میلیارد تومان رسید و معامله‌گران بیش از 4 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 553 هزار نوبت معامله و به ارزش 2181 میلیارد تومان داد و ستد کردند.
امروز شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی 408 واحد رشد کرده و به رقم 85 هزار و 780 واحد رسید،شاخص قیمت با معیار هم‌وزن 66 واحد رشد کرده و به رقم 64 هزار و 589 واحد رسید ، شاخص آزاد شناور با افزایش 1894 واحد به رقم 376 هزار و 200 واحد رسید.
بر ایساس این گزارش ، شاخص بازار اول بورس با افزایش 814 واحد به رقم 229 هزار و 652 واحد رسید و شاخص بازار دوم بورس با افزایش 4419 واحد به رقم 664 هزار و 948 واحد رسید.
همچنین امروز نمادهای ملی مس،‌ فولاد مبارکه، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی جم و پتروشیمی خارک بیشترین اثر تقویتی در شاخص کل بورس را داشتند و نمادهای بانک ملک و مخابرات بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.
امروز نمادهای پربیننده بورسی که مورد اقبال فعالان بازار بودند عمدتا در گروه شرکت‌های بانکی و خودرویی و نیز شرکت‌های صنایع زیربنایی بوده‌اند و نماد بانک ملت به قیمت هر سهم 5822 ریال، بانک تجارت 450 ریال، بانک اقتصاد نوین 2887 ریال از نمادهای پربیننده بانکی بودند.
همچنین نماد ماشین‌سازی اراک، صنایع بهشهر، سایپا و داده‌گستر عصر نوین از نمادهای پربیننده بورسی بودند.
بر پایه این گزارش ، در پایان معاملات فرابورس ایران شاخص کل 48 واحد افت داشته و به رقم 4109 واحد رسید. امروز معامله‌گران در فرابورس بیش از 2 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 339 هزار نوبت معامله و به ارزش 1297 میلیارد تومان دادوستد کردند. همچنین ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس ایران بیش از 235 هزا میلیارد تومان رسید.
امروز نمادهای پتروشیمی مارون،‌ فولاد ارفع، صنایع کاغذ پارس و پتروشیمی زاگرس از نمادهای تقویت‌کننده شاخص بورس بودند و نمادهای صنعتی و معدنی سنگ آهن گهرزمین، ذوب‌آهن و مادیران بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.
نمادهای پربیننده شامل ذوب آهن اصفهان،‌ توسعه مولد نیروگاهی جهرم، صنایع کاغذ پارس،‌ سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، قند شیروان قوچان بجنورد، بانک دی، مادیران و جنرال مکانیک و داروسازی آوه سینا بوده‌اند.
امروز توقف نماد معاملاتی قند ثابت خراسان و بازگشایی نماد جام‌دارو، پلی پروپیلن جم روی داد. همچنین بازگشایی نماد ریخته‌گری ایران با پیام ناظر روی داد. وقفه معاملاتی نماد فرآورده‌های نسوز آذر روی داد.

کد خبر: 70007
تاریخ: 1398/09/11 - 22:47
منبع: نیپنا

بورس تهران  بورس اوارق بهادار تهران 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزارت صمت چراغ سبز نشان داد

اتصال معادن به بورس تهران

می متالز - حدود سه ماه پس از اعلام خبر رئیس‌جمهور مبنی‌بر ضرورت ورود معادن به بورس، کارگروه ویژه استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه برای بخش معدن تشکیل شد تا زمینه استفاده از ظرفیت‌های بازار سرمایه برای بخش معدن فراهم و فرآیند بورسی کردن معادن آغاز شود. با توجه به نشست مدیران و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه، وزارت صمت، بورس، ایمیدرو، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، سازمان زمین‌شناسی و خانه معدن و نتایج حاصل از این نشست می‌توان گفت، زمینه بورسی شدن معادن فراهم شده است.
 دبیرکل کانون کارگزاران بورس هشدار داد

ریسک خاموشی «هسته معاملات»

می متالز - مشکلات هسته معاملات بورس تمامی ندارد. حالا در تازه‌ترین رویداد دبیرکل کانون کارگزاران از احتمال خاموشی هسته معاملات بورس در آینده نزدیک خبر داد.
 سیاست‌گذار چگونه تنور بازارسهام را داغ نگه‌داشت؟

۲۰ سیگنال دولت به بورس

می متالز - میانگین بازده بورس تهران از ابتدای امسال تاکنون به ۲۱۵ درصد رسید. همزمان تداوم ورود نقدینگی به تالار شیشه‌ای که این روزها بیشتر به هجوم شباهت دارد سبب شده ارزش معاملات خرد که تا سال ۹۷ در محدوده ۱۰۰ میلیارد تومان قرار داشت، این روزها از ۲۰هزار میلیارد تومان نیز فراتر برود.
 

۵۰ درصد رشد در مشتریان خرید سهام عرضه اولیه سیمان

می متالز - مدیر عامل شرکت فناوری بورس تهران افزود: در عرضه اولیه قبلی ۲.۵ میلیون نفر و در دو عرضه اولیه قبل از آن هر کدام ۳ میلیون نفر مشارکت کردند و امروز بالغ بر ۵۰ درصد رشد در مشتریان خرید سهام عرضه اولیه سیمان تأمین مشاهده شده است.
 کارشناسان تحلیل کردند:

بورس املاک و مستغلات، آری یا خیر...

می متالز - هدف از راه اندازی بورس املاک و مستغلات چیست، آیا هدف کمک به واگذاری املاک مازاد بانک‌ها و نهادهای دولتی در راستای اجرای قانون رفع موانع تولیدبوده یا خانه دار کردن تدریجی مردم؛ جذب سرمایه‌های سرگردان و هدایت آن به سمت تولید مسکن جزو اهداف طراحان بوده یا ارائه طرحی خام برای فرونشاندن تب و تاب بازار املاک.
 بررسی تغییر مالکیت های هفتگی در بورس تهران؛

استراتژی بازیگران بورس در خرید و فروش سهام

می متالز - بازیگران بورس در هفته گذشته چه استراتژی در خرید و فروش سهام به کار گرفتند و مالکیت ها در بازار سهام چگونه تغییر کرد؟
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما