خبر
پتروشیمی  

توسعه صنعت پتروشیمی اولویت سیاست‌های توسعه اقتصادی کشور

می متالز - نماینده اهواز در مجلس گفت: با توجه به وجود منابع غنی نفت و گاز در کشور گسترش صنعت پتروشیمی در اولویت‌ سیاست‌های توسعه اقتصادی قرار گرفته است.

به گزارش می متالز، علی ساری، نماینده اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی مهمترین اولویت سیاست‌های راهبردی توسعه صنعت پتروشیمی کشور را ارتقای جایگاه این صنعت در منطقه و جهان با افزایش ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی و حضور در بازارهای جهانی دانست و گفت: تحقق راهبردها، همسو با اهدافی چون افزایش درآمد صادراتی، حذف تدریجی وابستگی به درآمد حاصل از خام فروشی نفت و گاز، گسترش صنایع پایین‌دست پتروشیمی، بسترسازی برای گسترش سایر بخش‌های اقتصادی در کشور اعم از صنعت کشاورزی، خدمات، اشتغال‌زایی و افزایش تولید ناخالص داخلی و بهبود سطح رفاه جامعه صورت می‌پذیرد.

وی با اشاره به این که ظرفیت تولید هریک از محصولات اوره و متانول در کشور رو به رشد بوده است، افزود: طی چند سال اخیر و باوجود مشکلات و تحریم‌های اقتصادی، ظرفیت تولید محصولات مختلف پتروشیمی افزایش یافته که این مهم نشان دهنده جایگاه ویژه این دو محصول استراتژیک در صنعت پتروشیمی کشور است.

ساری در ادامه با اشاره به توان بالای صنعت پتروشیمی ایران، گفت: پتروشیمی یک منبع د‌رآمد‌ی بزرگ است که بیشترین صاد‌رات غیرنفتی کشور را به خود اختصاص داده است. پتروشیمی د‌ر ایران از امکانات و ظرفیت‌های کم‌نظیری برخورد‌ار است، یکی از این ظرفیت‌ها نیروی انسانی است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چنانچه می‌خواهیم اقتصاد کشور در مسیر توسعه گام بردارد، مناسب‌ترین راه آن جهش هرچه بیشتر صنعت پتروشیمی و صادرات گسترده محصولات این صنعت است.

نماینده اهواز در مجلس، پتروشیمی را ارزآورترین صنعت کشور محسوب دانست و عنوان کرد: پتروشیمی‌ها هم اکنون در مسیر توسعه اقتصادی و زیرساختی گام بر می‌دارند، توسعه پتروشیمی سدی مقاوم در برابر خام فروشی است.

کد خبر: 70011
تاریخ: 1398/09/11 - 22:53
منبع: نیپنا

صنعت پتروشیمی  علی ساری  مجلس شورای اسلامی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 قائم مقام انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی مطرح کرد؛

قرارداد کشف پریمیوم، ابزاری راهگشا برای بازار PVC

می متالز - قائم مقام انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی معتقد است که برای جلوگیری از بسیاری از التهاباتی که در سال‌های اخیر در بازار پی وی سی شاهد آن بودیم، ساز و کارهایی را فعال کنیم تا فاصله تولیدکننده مواد اولیه و مصرف‌کنندگان واقعی آن را کاهش دهیم و آن استفاده از ظرفیت انعقاد قراردادهای بلندمدت (کشف پریمیوم) در بورس کالا است. استفاده از چنین ظرفیتی که در دستورالعمل تنظیم بازار محصولات پتروشیمی نیز پیش‌بینی شده است، علاوه بر پالایش بیشتر طرف تقاضا، می‌تواند مشکل کمبود نقدینگی بسیاری از صنایع تکمیلی را در تعاملات فی مابین مرتفع کند.
 عضو هیأت رئیسه مجلس:

جریمه هنگفت ایران در قرارداد گازی با ترکمنستان سوال از زنگنه را به جریان انداخت

می متالز - عضو هیأت رئیسه مجلس از به جریان انداختن سوال از زنگنه به دلیل بی کفایتی وزارت نفت و جریمه هنگفت ایران در قرارداد گازی با ترکمنستان خبر داد.
 قاضی‌زاده نوشت:

چرخیدن چرخ خودروسازی باعث رونق حدود ۶۰ صنعت/بازار خودرو ساماندهی شود

می متالز - نایب رئیس مجلس با اشاره به بومی‌سازی قطعات در صنعت خودور معتقد است وقتی طرف تقاضا برای خرید خودرو تا این حد تشنه است، هیچ عذری از طرف عرضه پذیرفته نمی‌شود.
 زنگنه:

نظر شخصی برخی نمایندگان صرفا به معنی طرح مجلس نیست

می متالز - نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس موضوعات مطرح شده به عنوان طرح‌های مجلس در زمینه ارز، مالیات و مسکن را نظر شخصی نمایندگان دانست.
 قاضی زاده هاشمی نوشت:

وجود دو و نیم میلیون خانه خالی در کشور/کنترل نشدن بازار مسکن مشکل اصلی بین عرضه و تقاضای حقیقی است

می متالز - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که متأسفانه کنترل نشدن بازار مسکن مشکل اصلی بین عرضه و تقاضای حقیقی در کلان شهرهایی مانند تهران است.
 نماینده مجلس:

خام‌فروشی معادن قابل قبول نیست

می متالز - نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: خام فروشی معادن به هیچ عنوان قابل قبول نیست و خوراکی که باید در اختیار واحدهای تولیدی قرار گیرد به صورت خام از استان صادر می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما