خبر
پتروشیمی  

توسعه صنعت پتروشیمی اولویت سیاست‌های توسعه اقتصادی کشور

می متالز - نماینده اهواز در مجلس گفت: با توجه به وجود منابع غنی نفت و گاز در کشور گسترش صنعت پتروشیمی در اولویت‌ سیاست‌های توسعه اقتصادی قرار گرفته است.

به گزارش می متالز، علی ساری، نماینده اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی مهمترین اولویت سیاست‌های راهبردی توسعه صنعت پتروشیمی کشور را ارتقای جایگاه این صنعت در منطقه و جهان با افزایش ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی و حضور در بازارهای جهانی دانست و گفت: تحقق راهبردها، همسو با اهدافی چون افزایش درآمد صادراتی، حذف تدریجی وابستگی به درآمد حاصل از خام فروشی نفت و گاز، گسترش صنایع پایین‌دست پتروشیمی، بسترسازی برای گسترش سایر بخش‌های اقتصادی در کشور اعم از صنعت کشاورزی، خدمات، اشتغال‌زایی و افزایش تولید ناخالص داخلی و بهبود سطح رفاه جامعه صورت می‌پذیرد.

وی با اشاره به این که ظرفیت تولید هریک از محصولات اوره و متانول در کشور رو به رشد بوده است، افزود: طی چند سال اخیر و باوجود مشکلات و تحریم‌های اقتصادی، ظرفیت تولید محصولات مختلف پتروشیمی افزایش یافته که این مهم نشان دهنده جایگاه ویژه این دو محصول استراتژیک در صنعت پتروشیمی کشور است.

ساری در ادامه با اشاره به توان بالای صنعت پتروشیمی ایران، گفت: پتروشیمی یک منبع د‌رآمد‌ی بزرگ است که بیشترین صاد‌رات غیرنفتی کشور را به خود اختصاص داده است. پتروشیمی د‌ر ایران از امکانات و ظرفیت‌های کم‌نظیری برخورد‌ار است، یکی از این ظرفیت‌ها نیروی انسانی است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چنانچه می‌خواهیم اقتصاد کشور در مسیر توسعه گام بردارد، مناسب‌ترین راه آن جهش هرچه بیشتر صنعت پتروشیمی و صادرات گسترده محصولات این صنعت است.

نماینده اهواز در مجلس، پتروشیمی را ارزآورترین صنعت کشور محسوب دانست و عنوان کرد: پتروشیمی‌ها هم اکنون در مسیر توسعه اقتصادی و زیرساختی گام بر می‌دارند، توسعه پتروشیمی سدی مقاوم در برابر خام فروشی است.

کد خبر: 70011
تاریخ: 1398/09/11 - 22:53
منبع: نیپنا

صنعت پتروشیمی  علی ساری  مجلس شورای اسلامی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش ۴۰ درصدی دستمزد کارگران برای سال بعد؟

می متالز - عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از تشکیل کار گروه ویژه‌ای در مجلس برای بررسی میزان افزایش دستمزد کارگران در سال ۹۹ خبر داد و گفت: معتقدم حداقل حقوق کارگران در سال آینده می‌بایست متناسب با افزایش حقوق کارمندان دولت و حدود ۴۰ درصد باشد.
 نخبه:

در منطقه باید صنایع مادر استقرار یابد/ از ظرفیت معادن استفاده شود

می متالز - در ششمين روز از وقت قانونی ثبت نام از دواطلبین در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، علی نخبه الفقهایی با حضور در ستاد انتخابات واقع در فرمانداری ویژه لارستان به عنوان داوطلب از حوزه انتخابیه شهرستان های لارستان، خنج، گراش و اوز اقدام به نام نويسی کرد.
 فولادگر:

باید با دنیا مبادله داشته باشیم

می متالز - نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: دلبستگی به برجام و اینستکس اروپا باعث شد توجه به ظریفیت های داخلی کشور کمتر شود. باید با دنیا مبادله داشته باشیم و این موضوع به معنای رها کردن اقتصاد خارجی نیست و باید در عین توجه به پتانسیل های درونی از فناوری های خارجی نیز استفاده کرد.
 کسب سود ۸۶۰ ریالی به ازای هر سهم این شرکت پتروشیمی؛

"شاراک" مهر تایید حسابرس را گرفت

می متالز - با توجه به کاهش نرخ نفتا در دو ماه گذشته، این انتظار می‌رود که روند حاشیه سود کسب شده شرکت در سه ماهه سوم سال مالی آن با روند به رشدی مواجه باشد.
 

مجلس از رونق زیست بوم فناوری و نو آوری در کشور حمایت کند

می متالز - معاون علمی و فناوری رییس‌ جمهوری در صحن علنی مجلس شورای اسلامی گفت: خواسته ما از مجلس حمایت از زیست بوم فناوری و نو آوری است. برای رونق آن نیاز به حمایت و مشارکت همه و ایجاد حرکتی جمعی است.
 در روستای ماهیدشت به بهره برداری رسید

آغاز طرح آبرسانی به ۵۵ روستای استان کرمانشاه با حضور رییس مجلس

می متالز - با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی طرح آبرسانی به ۵۵ روستای استان کرمانشاه با سرمایه‌گذاری ۱۳ میلیارد تومانی به بهره‌برداری رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما