خبر
مالیات  

میزان درآمد مالیاتی ماهانه کشور چقدر است؟

می متالز - رئیس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: میزان مالیات دریافتی ماهانه در کشور حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که مجموع حقوق و مزایای پرداختی به کارکنان دولت و هزینه‌ هایی مانند آب و برق در مجموع ماهانه ۱۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش می متالز، امیدعلی پارسا، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور امروز در اجلاس هیات نمایندگان اتاق اصناف ایران گفت: این سازمان باید جزئیات همه معاملات خرد و کلان را برای اجرای عدالت مالیاتی در اختیار داشته باشد. همه معاملات باید در بستر پایانه‌های فروشگاهی انجام شود.

وی افزود: میزان مالیات دریافتی ماهانه در کشور حدود ده هزار میلیارد تومان است و این در حالی است که مجموع حقوق و مزایای پرداختی به کارکنان دولت و هزینه‌هایی مانند آب و برق در مجموع ماهانه ۱۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است.

وی گفت: راه تحقق عدالت مالیاتی ایجاد ساز و کار مالیات هوشمند و سلامت اداری است.

وی با بیان اینکه پانصد هزار میلیارد تومان طرح نیمه‌ تمام در کشور داریم افزود: در بیشتر کشور‌ها تا ۹۰ درصد منابع اداره کشور از محل مالیات تامین می‌شود که در کشور ما این رقم پایین است و علت آن می‌تواند ضعیف بودن پایه‌های مالیاتی، معافیت‌ها و فرار مالیاتی زیاد باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

۸۶ میلیارد ریال حقوق دولتی معادن در استان مرکزی وصول شد

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۸۶ میلیارد ریال حقوق دولتی از محل فعالیت معادن استان در سه ماه نخست امسال وصول شد.
 

منابع مالی پرداخت حقوق کارمندان استان مرکزی تاپایان سال تامین شد

می متالز - استاندار مرکزی گفت: منابع مالی پرداخت حقوق و دستمزد کارمندان رسمی، پیمانی، قراردادی و سایر رسته‌های شغلی دوایر دولتی در این استان تاپایان سال تامین شده‌ است و مشکلی در این راستا وجود ندارد.
 مدیرعامل هلدینگ انرژی تامین شستا مطرح کرد

آماده‌ توسعه سرمایه‌گذاری در آب و برق هستیم

می متالز - سازمان تامین اجتماعی با راه‌اندازی شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، درصدد حفظ منابع بیمه‌گذاران و همچنین تامین منابع لازم برای انجام تعهدات بلندمدت و کوتاه‌مدت است.
 

ابلاغیه شرکت نفت در صیانت از حقوق کارکنان پیمانکار

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، تکالیف قانونی شرکت‌ها و پیمانکاران این شرکت را در ارتباط با نیروهای پیمانکاری ابلاغ و تاکید کرد: اجرا نشدن این تکالیف، جرایمی را برای پیمانکاران به دنبال خواهد داشت.
 

نارضایتی کارگران ابنیه فنی شاهرود از پرداخت قطره‌چکانی حقوق

می متالز - کارگران ابنیه فنی راه‌آهن شاهرود به پرداخت قطره‌چکانی حقوق خود از سوی پیمانکار به شدت انتقاد دارند.
 دبیر کمیته حقوقی و داوری خانه معدن ایران

کمیته‌ای برای رفع دغدغه‌های حقوقی معدنکاران

می متالز - کمیته حقوقی و داوری خانه معدن ایران که به‌تازگی راه‌اندازی شده، در کنار کمیته‌های دیگر این مجموعه به‌نوعی پشتیبان تمامی فعالان معدنی کشور در رفع معضلات و مشکلات حقوقی، قانونی و قضایی کشور است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما