خبر
آهن و فولاد   مواد معدنی  

گردهمایی دهم فولادسازان ایران و جهان

می متالز - ارزیابی‌ها نشان می‌دهد به رغم فراز و نشیب‌های اقتصادی کشور در سال‌‌های اخیر، صنعت فولاد و معدن توانسته روند رو به رشد خود در زمینه تولید و صادرات را حفظ کند.

به گزارش می متالز، اما در شرایطی که اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران، امکان مبادلات اقتصادی با سایر کشورها را محدود می‌کند، لازم است با ارتقای سطح کیفی محصولات، بهبود تعاملات تجاری با سایر کشورها و از همه مهم‌تر، هم‌افزایی و تضارب آرای فعالان حوزه صنعت و معدن با یکدیگر، در جهت حفظ و رشد میزان و کیفیت تولید و صادرات محصولات فولادی کشور تلاش کرد.

گروه رسانه‌ای «دنیای اقتصاد» با درک این مهم برای فراهم کردن بستری در جهت برآورده کردن این نیازها، دهمین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار را با همکاری مجتمع فولاد مبارکه اصفهان و شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در تاریخ یکم و دوم بهمن ماه سال جاری برگزار می‌کند. در این دوره از همایش همچون سنوات گذشته، بزرگان صنعت فولاد گرد هم می‌آیند تا در گفت‌وگوی مستقیم، فرصت‌ها و چالش‌های این صنعت را بررسی کنند. در این دوره از همایش علاوه بر دعوت از کارشناسان و صاحب‌نظران داخلی، از متخصصان خارجی صنعت فولاد نیز دعوت به عمل آمده تا با بررسی‌های کارشناسی، علاوه بر وضعیت فعلی صنعت فولاد ایران و جهان، چشم‌انداز آن را نیز بررسی کنند. با توجه به اینکه سرمایه‌گذاری در صنعت فولاد، به‌عنوان یکی از شاخص‌های توسعه در پیوند با شرایط اقتصادی، زمینه‌ساز دستیابی به رشدی پایدار تلقی می‌شود، گروه رسانه‌ای «دنیای اقتصاد» برگزاری متوالی همایش فولاد را در دستور کار قرار داده است.

«پایش طرح جامع فولاد بر اساس شرایط کنونی»، «صادرات در مواجهه با چالش‌های بین‌المللی و داخلی؛ استفاده از ظرفیت تهاتر»، «فروش داخلی؛ بورس کالا؛ مشکلات و راهکارها»، «برنامه عملیاتی احیا و فعال‌سازی معادن کوچک مقیاس؛ مسوولیت‌ها و اختیارات»، «بومی‌سازی و رونق تولید در صنعت فولاد»، «انرژی، آب، محیط زیست و اقتصاد چرخه‌ای در بهره‌وری صنایع فولاد و سنگ‌آهن»، «بهره‌وری، نوآوری و تکنولوژی؛ ارتباط موثر و کارآمد صنعت و دانشگاه و اثرات اقتصادی آن» هفت محور همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران است. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این همایش می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۲۷۱۰۱۸۰ و ۴۲۷۱۰۱۸۶ تماس بگیرند یا به وب‌ سایت http://events.den.ir مراجعه کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تصویر آماری از نقش معدن در اقتصاد

می متالز - نقش معدن و صنایع معدنی در اقتصاد از چه جنبه‌هایی اهمیت دارد؟ ارزیابی‌ها نشان می‌دهد بخش معدن کشور از لحاظ «نیاز انسان به مواد معدنی»، «گردش مالی بخش معدن در جهان»، «تجارت خارجی بخش معدن و صنایع معدنی»، «ارزش منابع طبیعی ایران» و «ذخایر معدنی ایران و جهان» دارای اهمیت است.
 رئیس بومی سازی فولاد مبارکه:

تولید پایدار، نیازمند تامین پایدار بدون وابستگی است

می متالز - رئیس بومی سازی فولاد مبارکه گفت: تولید پایدار، نیازمند تامین پایدار مواد و تجهیزات مورد نیاز است که این مورد تنها با بومی سازی و بدون وابستگی امکان پذیر است.
 

مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی فولاد کشور برگزار شد

می متالز - مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی فولاد به همراه مراسم تقدیر از برترین های بومی سازی زنجیره آهن و فولاد در سال ۹۸ و اهدا تندیس جایزه ملی فولاد ایران، در سالن سعدی برج میلاد برگزار شد.
 

خودکفایی در زنجیره صنعت فولاد؛ تعبیر عملی جمله ما می توانیم

می متالز - رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در پیامی به مناسبت دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد گفت: به حول و قوه الهی امروز جزو صادر کننده‌های عمده این صنعت در دنیا هستیم و معتقدم در زنجیره صنعت فولاد که صنعت بومی ما شده است، خودکفا شده ایم.
 مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان:

بهره گیری شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان از نخبگان و شرکت های دانش بنیان

می متالز - مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان گفت: این شرکت در فعالیت های خود از کارگاه ها و کارخانجات صنعتی، شرکت‌های دانش‌بنیان، نخبگان دانشگاهی و صنعتی و مراکز نوآوری در کشور بهره‌مند شده است.
 رئیس بومی سازی فولاد مبارکه اعلام کرد:

80 درصد قطعات زنجیره فولاد توسط فولاد مبارکه بومی سازی شده است

می متالز - رئیس بومی سازی فولاد مبارکه گفت: در آغاز بومی سازی 30 درصد تجهیزات و قطعات ساخت داخل بود و اکنون بعد از گذشت 18 سال نزدیک به 80 درصد قطعات و تجهیزات بومی سازی شده و در داخل ساخته می شوند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما