خبر
آهن و فولاد   مواد معدنی  

گردهمایی دهم فولادسازان ایران و جهان

می متالز - ارزیابی‌ها نشان می‌دهد به رغم فراز و نشیب‌های اقتصادی کشور در سال‌‌های اخیر، صنعت فولاد و معدن توانسته روند رو به رشد خود در زمینه تولید و صادرات را حفظ کند.

به گزارش می متالز، اما در شرایطی که اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران، امکان مبادلات اقتصادی با سایر کشورها را محدود می‌کند، لازم است با ارتقای سطح کیفی محصولات، بهبود تعاملات تجاری با سایر کشورها و از همه مهم‌تر، هم‌افزایی و تضارب آرای فعالان حوزه صنعت و معدن با یکدیگر، در جهت حفظ و رشد میزان و کیفیت تولید و صادرات محصولات فولادی کشور تلاش کرد.

گروه رسانه‌ای «دنیای اقتصاد» با درک این مهم برای فراهم کردن بستری در جهت برآورده کردن این نیازها، دهمین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار را با همکاری مجتمع فولاد مبارکه اصفهان و شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در تاریخ یکم و دوم بهمن ماه سال جاری برگزار می‌کند. در این دوره از همایش همچون سنوات گذشته، بزرگان صنعت فولاد گرد هم می‌آیند تا در گفت‌وگوی مستقیم، فرصت‌ها و چالش‌های این صنعت را بررسی کنند. در این دوره از همایش علاوه بر دعوت از کارشناسان و صاحب‌نظران داخلی، از متخصصان خارجی صنعت فولاد نیز دعوت به عمل آمده تا با بررسی‌های کارشناسی، علاوه بر وضعیت فعلی صنعت فولاد ایران و جهان، چشم‌انداز آن را نیز بررسی کنند. با توجه به اینکه سرمایه‌گذاری در صنعت فولاد، به‌عنوان یکی از شاخص‌های توسعه در پیوند با شرایط اقتصادی، زمینه‌ساز دستیابی به رشدی پایدار تلقی می‌شود، گروه رسانه‌ای «دنیای اقتصاد» برگزاری متوالی همایش فولاد را در دستور کار قرار داده است.

«پایش طرح جامع فولاد بر اساس شرایط کنونی»، «صادرات در مواجهه با چالش‌های بین‌المللی و داخلی؛ استفاده از ظرفیت تهاتر»، «فروش داخلی؛ بورس کالا؛ مشکلات و راهکارها»، «برنامه عملیاتی احیا و فعال‌سازی معادن کوچک مقیاس؛ مسوولیت‌ها و اختیارات»، «بومی‌سازی و رونق تولید در صنعت فولاد»، «انرژی، آب، محیط زیست و اقتصاد چرخه‌ای در بهره‌وری صنایع فولاد و سنگ‌آهن»، «بهره‌وری، نوآوری و تکنولوژی؛ ارتباط موثر و کارآمد صنعت و دانشگاه و اثرات اقتصادی آن» هفت محور همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران است. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این همایش می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۲۷۱۰۱۸۰ و ۴۲۷۱۰۱۸۶ تماس بگیرند یا به وب‌ سایت http://events.den.ir مراجعه کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 توسط معاون فروش و بازاریابی:

رویکرد "فولاد" در تنظیم بازار محصولات اعلام شد/ انتقاد از حذف بورس کالا

می متالز - معاون فروش و بازاریابی فولادمبارکه با انتقاد از تصمیمات کمیته تخصصی تنظیم بازار فولاد برای کف عرضه تکلیفی اسلب و حذف نقش بورس کالا، رویکرد این شرکت برای تنظیم بازار محصولات فولادی را اعلام کرد.
 مدیرعامل شرکت صنایع فروآلیاژ ایران:

تولید فروسیلیس در ایران 160 درصد نیاز بازار داخلیست / تغییرات قیمتی فروسیلیس ناشی از افزایش نرخ ارز است

می متالز - مدیرعامل شرکت فرو آلیاژ ایران در خصوص تغییرات قیمتی به وجود آمده برای فروسیلیس که مورد نیاز فولادسازان است گفت: اگر تغییر قیمتی در بازار فروسیلیس به وجود آمده به دلیل تغییرات نرخ ارز است. زیرا مواداولیه مورد استفاده برای محصول نهایی نیز با قیمت بالاتری تهیه می شود و با شرایط قبلی نمی‌توان محصول تولید کرد و محصول را به فروش رساند.
 فروش به بیش از ۱۷۵ هزار میلیارد ریال رسید:

ادامه روند صعودی نرخ فروش محصولات فولاد مبارکه

می متالز - در چهار ماه نخست سال جاری تمامی فروش‌های شرکت از محل بازار‌های داخلی محقق شده است.
 

پیش بینی رشد سودآوری شرکت فولاد مبارکه اصفهان

می متالز - فولاد مبارکه اصفهان در جدیدترین صورت مالی منتشر شده خود، مواردی را اعلام کرده است.
 نسبت به گزارش حسابرسی نشده؛

سود هر سهم "فولاد" تغییری نداشت

می متالز - شرکت فولاد مبارکه اصفهان در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۸ (حسابرسی شده)، به ازای هر سهم خود ۷۰۸ ریال کنار گذاشت که نسبت به گزارش حسابرسی نشده، تغییری مشاهده نمی شود. همچنین سود هر سهم در این دوره، دوره مشابه در سال گذشته که سود هر سهم ۵۸۵ اعلام شده بود، از افزایش ۲۱ درصدی در هر سهم حکایت دارد.
 

بیش از سه میلیون تن کنسانتره سنگ آهن در چادرملو اردکان تولید شد

می متالز - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو اردکان گفت: در چهار ماهه سال ۱۳۹۹ ، سه میلیون و ۶۱۱ هزارتن کنسانتره سنگ آهن و ۱۴۵ هزار و ۷۰۰ تن سنگ آهن دانه بندی تولید شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما