خبر
اقتصاد   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

پروتکل افزایش تجارت دریایی ایران و روسیه

می متالز - در حال حاضر حجم مبادلات دریایی بین ایران و روسیه کمی بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ تن در سال است، که پیش‌ بینی می‌شود با اجرایی شدن پروتکل توسعه حمل‌ و نقل دریایی بین دو کشور، به بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ تن افزایش یابد. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با معاون وزیر و رییس آژانس فدرال حمل‌ و نقل دریایی و رودخانه‌ای روسیه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش می متالز، محمد راستاد، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی سه‌ شنبه ۱۲ آذرماه با یوری توتسکوف، معاون وزیر حمل‌ و نقل روسیه و رییس آژانس فدرال حمل‌ و نقل دریایی و رودخانه‌ای این کشور دیدار و گفت‌ وگو کرد.

توسعه همکاری‌های دریایی و بندری در دو سوی دریای خزر، مبادله پروتکل همکاری‌های بندری، بررسی مسائل و مشکلات کشتی‌های ایرانی در بنادر روسیه و سرمایه‌ گذاری مشترک در بنادر دو کشور، محور این گفتگوهارا تشکیل می‌داد.

طرفین در این گفتگوها بر ضرورت گسترش سرمایه‌ گذاری مشترک در بنادر، توسعه بنادر، رفع موانع شرکت‌های کشتیرانی و افزایش حمل‌ و نقل دریایی در دریای خزر تاکید کردند.

در حال حاضر حجم مبادلات دریایی بین ایران و روسیه کمی بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ تن در سال است، که پیش‌ بینی می‌شود با اجرایی شدن پروتکل توسعه حمل‌ و نقل دریایی بین دو کشور، به بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ تن افزایش یابد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان اعلام کرد:

صادرات بالغ بر 757 میلیون دلاری از گمرکات و بازارچه های مرزی استان سیستان و بلوچستان در 9 ماهه امسال

می متالز - محمودرضا رحمتیان اعلام کرد : مجموع صادرات صورت گرفته از گمرگات و بازارچه های مرزی استان ( بدون احتساب منطقه آزاد چابهار ) طی مدت زمان 9 ماهه امسال به وزن 997 هزار و 371 تن و ارزش بیش از 757 میلیون دلار می باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزش 31 درصد افزایش داشته است.
 در گردهمایی روسای سازمان های صمت استان ها مطرح شد؛

اهتمام جدی مدیران وزارت صمت برای پیگیری مشکلات واحدهای صنعتی/ حفظ روند تولید، تامین کالاهای اساسی و مایحتاج مردم/ تاکید وزیر صمت بر توانایی عبور از شرایط سخت امروز/ رصد مستمر شرایط تولیدی و صادراتی واحدهای صنعتی

می متالز - گردهمایی روسای سازمان های صمت استان ها با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونین وی در محل سالن خلیج فارس نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد و مشکلات و چالش های فرآروی حوزه صنعت، معدن و تجارت و این وزارتخانه مورد بررسی و همچنین راهکارهای پیشنهادی برای پیشبرد اهداف، برنامه های وزارتخانه در ایام پایانی سال ارایه گردید.
 رحمانی:

واحدهای تولیدی نسبت به میزان تولید خود مواد اولیه پتروشیمی دریافت می‌کنند

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید واحدهای تولیدی نسبت به میزان تولیدی خود مواد اولیه دریافت می‌کنند.
 وزیر صنعت، معدن، تجارت:

صادرات هر کالای ایرانی فرصتی برای اشتغال‌زایی است

می متالز - وزیر صمت گفت: تامین مایحتاج و معیشت مردم، مهم تر از صادرات است و صادرات باید از مازاد تولید صنعتی، کشاورزی و صنایع دستی انجام شود، در این صورت صادرات هر کالای ایرانی، فرصتی برای اشتغال زایی است.
 سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت:

کاهش ارزبری ۱۱۸ میلیون یورویی در دو میز تعمیق ساخت داخل صنعت مخابرات

می متالز - سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت گفت: تاکنون ۲ میز ساخت داخل در صنعت مخابرات با ارزش بیش از ۱۱۸ میلیون یورو قرارداد و تفاهم‌نامه برگزار شده که بعد از صنعت خودرو با کاهش ارزبری ۲۸۰ میلیون یورویی، صنعت مخابرات دومین حوزه‌ای بوده که در زمینه توسعه و تعمیق ساخت داخل اقدامات خوبی انجام داده است.
 وزیر صنعت:

قانون ساخت داخل حاکم بر سیاست های بخش تولید است

می متالز - وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: قانون ساخت داخل حاکم بر همه سیاست‌های کشور در بخش تولید است و در مواردی که تصمیمی مغایر با این رویکرد باشد، حتماً آن تصمیم باید اصلاح شود و نباید فراموش کرد که حمایت از تولید محور و راهبرد توسعه اقتصادی کشور است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما