خبر
اقتصاد   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

پروتکل افزایش تجارت دریایی ایران و روسیه

می متالز - در حال حاضر حجم مبادلات دریایی بین ایران و روسیه کمی بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ تن در سال است، که پیش‌ بینی می‌شود با اجرایی شدن پروتکل توسعه حمل‌ و نقل دریایی بین دو کشور، به بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ تن افزایش یابد. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با معاون وزیر و رییس آژانس فدرال حمل‌ و نقل دریایی و رودخانه‌ای روسیه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش می متالز، محمد راستاد، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی سه‌ شنبه ۱۲ آذرماه با یوری توتسکوف، معاون وزیر حمل‌ و نقل روسیه و رییس آژانس فدرال حمل‌ و نقل دریایی و رودخانه‌ای این کشور دیدار و گفت‌ وگو کرد.

توسعه همکاری‌های دریایی و بندری در دو سوی دریای خزر، مبادله پروتکل همکاری‌های بندری، بررسی مسائل و مشکلات کشتی‌های ایرانی در بنادر روسیه و سرمایه‌ گذاری مشترک در بنادر دو کشور، محور این گفتگوهارا تشکیل می‌داد.

طرفین در این گفتگوها بر ضرورت گسترش سرمایه‌ گذاری مشترک در بنادر، توسعه بنادر، رفع موانع شرکت‌های کشتیرانی و افزایش حمل‌ و نقل دریایی در دریای خزر تاکید کردند.

در حال حاضر حجم مبادلات دریایی بین ایران و روسیه کمی بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ تن در سال است، که پیش‌ بینی می‌شود با اجرایی شدن پروتکل توسعه حمل‌ و نقل دریایی بین دو کشور، به بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ تن افزایش یابد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن؛

عملکرد سه ماهه مدرس خیابانی رضایت‌بخش بوده است

می متالز - سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: عملکرد «حسین مدرس خیابانی» در حدود سه ماه سرپرستی وزارت صمت رضایت‌بخش بوده و این امر در کنار گام‌هایی که برای برطرف کردن بعضی از مشکلات برداشته، برای وی امتیاز محسوب می‌شود.
 

ماجرای خروج فولاد از بورس چیست؟/ از شایعه تا رانت در بازار فولاد

می متالز - این روزها برخی خبرها حکایت از خروج این محصول از بورس حکایت داشت. هرچند وزارت صنعت تا نمایندگان مجلس این موضوع را در حد شایعه و اشتباه عنوان کردند.
 

طرح تاپ، پیوند علم و صنعت است

می متالز - طرح ملی تاپ ازجمله طرح‌های دولت دوازدهم است که برای رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال فراگیر از سال 98 توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت در تعدادی از استان‌ها آغازشد و اکنون خبر از فراگیری اجرای این طرح تا پایان سال 99 داده می‌شود.
 [ویدئو]

عزم دولت و مجلس برای کاهش قیمت سیمان و فولاد

می متالز - در نشست مشترک نایب رئیس مجلس و سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، علل افزایش قیمت سیمان و فولاد و راهکارهای مقابله با این روند بررسی شد.
 

«وتجارت» چگونه به سود رسید

می متالز - مجمع عمومی عادی سالانه بانک تجارت برای تصویب عملکرد سال مالی منتهی به اسفند ۱۳۹۸ با حضور اکثریت صاحبان سهام برگزار شد.
 کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اعلام کرد:

تاثیر محدودیت‌ها بر اختلال کسب و کار‌های مجازی

می متالز - محدودیت جدید در ارتباطات اینترنتی باعث اختلال در سرویس کسب‌وکار‌های مجازی شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما