خبر
مواد معدنی  
دکتر غریب پور خبر داد:

پیشنهاد افزایش 2.4 برابری بودجه ایمیدرو طی سال 99

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو از پیشنهاد اختصاص بودجه 1800 میلیارد تومانی این سازمان برای توسعه طرح های این بخش در بودجه سال 99 خبر داد.

به گزارش می متالز، خداداد غریب پور افزود: امسال بودجه 750 میلیارد تومانی به توسعه این بخش اختصاص داده شد که طی سال آتی با قبول این پیشنهاد، این رقم افزایش قابل توجهی خواهد یافت.

وی با بیان اینکه با تحقق این مهم بودجه توسعه در سال 99 حدود 2.4 برابر رشد خواهد داشت، گفت: این هدفگذاری ذیل اهداف توسعه ای ایمیدرو و افزایش نقش آفرینی این حوزه در ایجاد اشتغال فراگیر و رونق تولید در اقتصاد کشور است.

 

تشکیل 80 کمیته پایش در ایمیدرو

رییس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه 80 کمیته پایش در ایمیدرو با تمرکز بر ایجاد توسعه و رفع مشکلات تشکیل شده است، عنوان کرد: امسال بودجه زیربناها تا چهار برابر افزایش یافت و همچنین طی سال آتی نیز بودجه زیربناها تا 2 برابر (افزایش هشت برابری از سال پایه 97) دیگر ارتقاء خواهد یافت.

 

افزایش بودجه آموزش و پژوهش

غریب پور ضمن اشاره به افزایش بودجه آموزش و پژوهش در سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، عنوان کرد: امسال بودجه آموزش و پژوهش به ترتیب تا 100 و 50 درصد رشد داشته است.

وی افزود: آموزش مجازی را طی سال جاری آغاز کردیم چراکه معتقد هستیم آموزش از طریق وب با مجموعه های معدنی کشور، سرعت تحقق برنامه های آموزشی را افزایش خواهد داد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سامانه مدیریت آموزش ایمیدرو آغاز به کار کرده است و در نظر داریم زمینه ای فراهم کنیم تا شرکت ها با بارگذاری اطلاعات و عملکرد آموزشی و پژوهشی خود در این سامانه، یک بانک اطلاعاتی جامع تشکیل دهیم.

وی با بیان اینکه این رویه باعث خواهد شد تا از این طریق صاحب تکنولوژی شویم، افزود: مشارکت با شرکت های دانش بنیان و انجام فعالیت های زیربنایی در کنار آموزش، دستیابی به این مهم را سرعت خواهد بخشید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پهنه‌های معدنی تحول بزرگی در رونق اقتصادی زنجان ایجاد خواهد نمود

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: با پایان مطالعات سه محدوده پهنه معدنی استان اردبیل حول بزرگی در توسعه و رونق اقتصادی استان ایجاد خواهد نمود.
 

تولید فولاد خام از مرز ۳۰ میلیون تن عبور کرد

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو از رکورد تولید فولاد برای نخستین بار در سال 99 خبرداد و گفت: تولید فولاد از ۳۰ میلیون تن عبور می‌کند
 

پهنه‌های معدنی استان اردبیل تکمیل می‌شوند

می متالز - رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: با پایان مطالعات سه محدوده پهنه معدنی این استان در مناطق گردنه صلوات ، قوتورسویی و ناتور تحول بزرگی در توسعه رونق اقتصادی منطقه در بحث معادن ایجاد خواهد شد.
 

امسال برای نخستین بار تولید فولاد خام ایران از مرز ۳۰ میلیون تن عبور می کند

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: صنعت فولاد ۲۰۰ هزار شغل مستقیم در کشور ایجاد کرده است. غریب پور تاکید کرد: امسال برای نخستین بار تولید فولاد از ۳۰ میلیون تن عبور می کند.
 

در پی ورود ماشین‌آلات به منطقه بهرام گور برای استخراج سنگ آهن اهالی روستا معدن‌کاوان را تاراندند

می متالز -کارگران شرکت ایمیدرو که با ماشین‌آلات سنگین برای استخراج سنگ آهن وارد ‏منطقه بهرام‌گور در شرق استان فارس شده بودند با اعتراض جمع زیادی از اهالی روستاهای اطراف ‏از جمله روستای غوری روبه‌رو شدند. با بالاگرفتن اعتراض‌ها نسبت به اقدام این شرکت و مخالفت اهالی ‏منطقه با این فعالیت‌ها در منطقه به دلیل مشکلات زیست‌محیطی و احتمال به خطر افتادن جان ‏گورخران منطقه، درنهایت زنجیره انسانی شکل گرفت و کارگران شرکت ناچار شدند سوار بر ‏ماشین‌ها شوند و منطقه را ترک کنند.
 در مراسم بهره برداری از معدن زیر زمینی سولفوره انگوران مطرح شد؛

ضرورت رسیدگی سریع به جاده‌های مواصلاتی مسیر معادن زنجان/ اشتغال‌زایی برای ۵۰۰ نفر با بهره‌برداری از معدن انگوران

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به اهمیت طرح توسعه برخی معادن فلزات غیر آهنی در کشور یادآورشد: رویکرد نظام رویکرد جهش تولید و ایجاد اشتغال است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما