خبر
بورس و سهام  
معاون فرابورس اعلام کرد:

جزییات پذیره‌نویسی ۶۰۰ میلیون سهمی «تماوند»

می متالز - معاون فرابورس اعلام کرد: پذیره‌نویسی تعداد ۶۰۰ میلیون سهم تامین سرمایه دماوند از سه‌شنبه ۱۹ آذرماه به مدت ۳۰ روز کاری به روش ثبت سفارش آغاز می‌شود.

به گزارش می متالز، بهنام محسنی در شصت‌وهفتمین نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» در خصوص پذیره‌نویسی سهام شرکت «‌‎تامین سرمایه دماوند‏» بیان کرد: تفاوت پذیره‌نویسی سهام در دست انتشار با عرضه اولیه این است که بعد از عرضه اولیه، نماد مربوطه با دامنه ۵ درصدی باز می‌شود و قابل معامله است اما بعد از پذیره‌نویسی سهام تامین سرمایه دماوند، نماد این شرکت در بازار سوم بسته شده و باید مراحل مربوط به ثبت شرکت دنبال شود. پس از آن نماد این شرکت در بازار پایه باز خواهد شد.

 

فرصت ۹ ماهه برای ثبت شرکت

وی در ادامه گفت: ️تامین سرمایه دماوند با نماد «تماوند»  نخستین تامین سرمایه‌ای است که به صورت سهامی عام تاسیس می‌شود و تاسیس آن به صورت پذیره‌نویسی عمومی از طریق بازار سوم فرابورس انجام می شود و فرصت در نظرگرفته شده برای ثبت شرکت تامین سرمایه دماوند، ۹ ماه از اول آبان‌ماه جاری است.

 

سهم خرید سهامداران حقیقی و حقوقی ها

وی با بیان اینکه این شرکت اولین تامین سرمایه سهامی عام است که در بازار سوم فرابورس پذیرش می شود، ‌افزود : سقف هر پذیره نویسی ۵۰ هزار سهم برای سهامداران حقیقی و حقوقی ها تعیین شده است و لوتوس پارسیان متعهد این‌عرضه است.

 

تامین مالی ۸ درصدی در بازار سرمایه

حجت الله انصاری مدیرعامل تامین سرمایه دماوند‏ نیز در این‌نشست خبری گفت: بر اساس آمارها ۹۲ درصد تامین‌مالی اقتصاد ایران در بازار پول و ۸ درصد در بازار سرمایه صورت می گیرد که شرکت های تامین سرمایه می توانند برای افزایش این تامین مالی از این فرصت استفاده کنند. وی در ادامه گفت: تامین مالی های سررسید شده تا به امروز ۱۸۷ هزار میلیارد تومان است که سهم شرکت ها ۳۲ هزار میلیارد تومان و سهم شهرداری ها ۷ هزار میلیارد تومان بوده است.

 

میزان تامین‌مالی در سال ۹۸

انصاری با بیان اینکه در سال ۹۸ به میزان ۵۸.۴ هزار میلیارد تومان تامین مالی صورت گرفته است افزود : از این میزان حجم تامین‌مالی صورت گرفته، ۳۶.۵ هزار میلیارد تومان در معاملات ثانویه صورت گرفته است.

وی افزود: ۴.۲۵۰ میلیارد تومان مجموع سرمایه تامین سرمایه های کشور است و بر مبنای تازه ترین آمارها ۴۵ درصد تامین‌مالی سال جاری توسط ۹ تامین سرمایه انجام شده است. مدیرعامل تامین سرمایه دماوند‏ تصدیح کرد : این شرکت از فرصت های خاص در بازار اوراق بدهی استفاده می کند.

 

خدمات مدیریت سرمایه گذاری

انصاری با بیان اینکه مجموع ارزش خالص دارایی های صندوق های سرمایه گذاری تامین سرمایه ها ۸۷ هزار میلیارد تومان است گفت : گسترش و توسعه سرمایه گذاری غیر مستقیم یکی از هدف ها است. انصاری اظهار داشت: سرمایه گذاری تامین سرمایه ها تنها ۶ درصد به صندوق های سهام اختصاص پیدا کرده که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
 

اهداف

وی در خصوص اهداف کوتاه و بلندمدت گفت: کسب سهم بازر مناسب از بازار اوراق بدهی و سرمایه ای، توسعه صندوق های سرمایه گذاری، نواوری های مالی و ابزار سازی  زمینه ساری و حضور در بازارهای بالاتر فرابورس و بورس از مهم ترین اهداف شرکت تعیین شده است.

 

توسعه ابزارسازی

همچنین امیر حسین ارضا نماینده هیات تاسیس تامین سرمایه دماوند نیز اظهار داشت: با توجه به ارزندگی سهام این شرکت انتظار می رود که سهامداران در روز پذیره نویسی از سهام از این شرکت استقبال کنند.

وی در ادامه افزود: بر اساس برنامه های تعیین شده ابزار سازی به صورت جدی تر در  تامین سرمایه دماوند اجرایی می شود. ارضا با بیان این که تامین سرمایه دماوند دهمین تامین سرمایه بازار سرمایه است، گفت: با پروژه های قابل ملاحظه و حضور سهامدار خارجی بعد از تسهیل روابط بین المللی ایران در آینده انتظار داریم تا شرکت نقش عمده ای در میان رقبا برعهده داشته باشد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نگرانی بورسی پس از اظهارات رئیس جمهور / خاطره تلخ سهامداران تکرار می‌شود؟

می متالز - رئیس جمهور در حالی روز پنجشنبه ۲۶ دی ماه از شرایط خوب بازار سرمایه سخن گفته که پیش از این، سهامداران خاطره تلخی از عملکرد بورس پس از اظهارنظر بورسی رئیس جمهور دارند.
 

ورود به بازار سرمایه؛ بایدها و نبایدها

می متالز - بازار سرمایه شفاف اما در عین حال غیر قابل پیش بینی است؛ همین ویژگی، این بازار نقدشونده را در مقایسه با دیگر بازارها جذاب تر می کند و البته گاه هیجاناتی را به ویژه در میان افراد غیرحرفه ای و بورس اولی دامن می زند. در این فضا چگونه و با چه استراتژی باید سهامداری کرد و ریسک ها را به حداقل رساند. تاکید بر تحلیل‌های بنیادی، پرهیز از رفتارهای هیجانی و تاکید بر نگاه بلند مدت از جمله محورهایی است که متولیان بازار سرمایه و فعالان و تحلیلگران این بازار به آن اشاره کردند.
 عبده تبریزی:

طراحی زیرساخت صحیح؛ راهکار دستیابی به بازدهی بلندمدت در بازار

می متالز - حسین عبده تبریزی عنوان کرد: یکی از مهمترین مسائل در شرایط فعلی، مساله کاهش ریسک بازار سرمایه است. آن هم در شرایط خاص امروز که نرخ تورم افزایشی است و سرمایه گذاران در پی حفظ ارزش پول خود هستند و بازارهای دیگر نیز تقریبا مسدود است و شرایط سرمایه گذاری ندارد.
 مدیرعامل کارگزاری فارابی:

طرح فروش اقساطی سهام، گامی برای حمایت بیشتر از بازار سرمایه

می متالز - طرح فروش اقساطی سهام که در جلسه شورای عالی بورس اعلام شد طرح جدیدی در راستای حمایت از بازار سرمایه و توسعه فرهنگ سهامداری است.
 

سیگنال‌هایی برای پیش‌بینی بورس در هفته بعد

می متالز - شاخص بازار سهام در هفته اخیر بیش از ۱۳ درصد افزایش یافته و این درحالیست که در هفته گذشته میزان افت آن حدود ۸ درصد بود. اما در هفته بعد بازار سرمایه چه روندی خواهد داشت؟ ضمن تحلیل عملکرد هفته اخیر بورس، به عواملی اشاره می‌کند که در روند بازار سهام هفته بعد احتمالا تاثیر خواهند گذاشت.
 کارشناس بازارسرمایه اعلام کرد:

پیش بینی مثبت هفته آینده بورس به دو دلیل/ سهامداران نگران اصلاح نباشند

می متالز - کارشناس بازارسرمایه پیش بینی کرد هفته آینده روند صعودی بازار و ورود نقدینگی به دلیل در پیش بودن گزارش ۹ ماهه شرکت‌ها و ادامه اثر ابلاغیه تجدید ارزیابی دارایی ادامه یابد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما