خبر
آهن و فولاد   دانشگاه ها  

بومی سازی ١٢هزار قطعه در فولاد هرمزگان

می متالز - مشکل تامین مواد اولیه داریم و انتظار می رود مسوولان در این حوزه اقدام موثری انجام دهند و نیازهای مواداولیه صنایع استان حل شود.

به گزارش می متالز، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با اشاره به بومی سازی در فولاد هرمزگان گفت: ما حرفمان را از شعار به عمل تبدیل و حدود ١٢هزار قطعه را بومی سازی کردیم. نرم افزاری در کشور در خصوص بومی سازی طراحی شده است که  نیازهای صنایع در حوزه قطعات و مواد اولیه  در آن ثبت می شود و پژوهشگران می توانند متناسب با نیازهای اعلام شده طرح های پژوهشی خود را ارائه نمایند. آماده همکاری هستیم تا با استفاده از توان علمی کشور و مراکز علمی و فناوری و مراکز دانشگاهی بتوانیم مواد اولیه و قطعات موردنیاز را بومی سازی کنیم.

ارزانی ارتباط صنعت با دانشگاه را ضروری خواند و گفت: در حوزه ارتباط با دانشگاه و مراکز علمی ٤٩پروژه پژوهشی با مراکز علمی هرمزگان و کشور در دست اقدام داریم. پژوهشگران می توانند از طریق مراکز علمی و پژوهشی با فولاد هرمزگان همکاری کنند  و امادگی لازم برای همکاری با این مراکز وجود دارد. ارزانی با اشاره به تامین مواد اولیه مورد نیاز فولاد سازان  گفت: تلاش مسولین استانی در خصوص رفع مشکلات صنایع قابل تقدیر است، ولی این موضوع باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

او تاکید کرد: ما مشکل تامین مواد اولیه داریم و انتظار می رود مسوولین در این حوزه اقدام موثری انجام دهند و نیازهای مواداولیه صنایع استان حل شود.
مدیر عامل فولاد هرمزگان با اشاره به فعالیت های علمی این شرکت در عرصه های مختلف گفت: با توجه به رسالت و مسئولیت اجتماعی در حوزه پژوهش و صنعت فولاد یک نیاز سنجی در فولاد هرمزگان  انجام شد و فرآیند ریخته گری که در صنعت فولاد یک ضرورت است و بسیار حائز اهمیت، به عنوان یک موضوع شناسایی شد و به همین دلیل اولین کنفرانس ملی ریخته گری کشور را با همکاری مراکز دانشگاهی برنامه ریزی کردیم که  این کنفرانس در اواخر آذرماه در بندرعباس برگزار خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سرمایه گذاری فولادی ها برای کاهش مصرف برق/ فولاد هرمزگان و ضرورت اجرای پروژه های زیرساختی در زمینه تامین برق

می متالز - فولاد هرمزگان می تواند با سرمایه گذاری در واحد تحقیق و توسعه، راهکارهای کاهش مصرف انرژی را همگام با فولادسازان جهانی دنبال و به مرحله اجرا برساند.
 

فولاد هرمزگان در ۴ ماهه چقدر فروش داشت؟

می متالز - شرکت فولاد هرمزگان جنوب در ۴ ماهه منتهی به تیر ١٣٩٩ از فروش محصولات خود ٢٣٠٩ میلیارد تومان درآمد کسب نمود که از این مبلغ ۶٣٨ میلیارد تومان آن مربوط به همین ماه می باشد.
 ارزانی، مدیرعامل فولاد هرمزگان خبر داد:

پروژه‌هایی در راستای افزایش ظرفیت در واحدهای فولادسازی و ریخته‌گری

می متالز - مدیرعامل فولاد هرمزگان در مورد افزایش ظرفیت و احداث خط نورد بیان کرد: این افزایش ظرفیت با انجام اصلاحاتی در واحد فولادسازی و ریخته‌گری و برخی زیرساخت‌های شرکت عملیاتی خواهد شد. در همین خصوص پروژه‌های متعددی در دست اقدام است و برخی از آن‌ها نیز در آیندۀ نزدیک شروع به کار خواهد کرد.
 

تحلیل بنیادی و ارزش‌گذاری فولاد مبارکه

می متالز - ظرفیت تولید فولاد خام شرکت فولاد مبارکه با احتساب کارخانه فولاد سبا به 8.8 میلیون تن و با در نظر گرفتن کارخانه فولاد هرمزگان در مجموع ظرفیت تولیدفولاد خام گروه فولاد مبارکه به 10.3 میلیون تن رسیده است. با توجه به نگاه ویژه دولت بر صنعت فولاد و مزیت‌های ویژه «فولاد» خرید ان سهم با دید میان مدت مناسب ارزیابی می‌شود و ریسک ناچیزی دارد
 نرخ دلار افزایش سودآوری را به کام سهامداران می‌کند؛

رشد ۱۷درصدی نرخ اسلب "هرمز"

می متالز - پیش‌بینی می‌شود که این شرکت در سال جاری موفق به فروش در حدود ۱.۳۵ میلیون تن اسلب شود.
 مدیرعامل گروه فولاد مبارکه خبر داد:

افزایش ظرفیت و احداث یک خط نورد در فولاد هرمزگان

می متالز - مهندس عظیمیان، مدیرعامل گروه فولاد مبارکه، در جریان برگزاری جلسۀ توسعۀ فولاد هرمزگان که با حضور اعضای هیات‌ مدیره و مدیرعامل این شرکت در محل فولاد مبارکه برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: بر اساس سند چشم‌انداز (1404) مقرر است که ظرفیت فولاد کشور به 55 میلیون تن برسد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما